• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System Banowania a Decyzje Nadzorców
Witam chciał bym by Administatorzy oficjalnie przedstawili nam jak ma wygladać system banowania bo pare rzeczy jest niejasnych ostatnio przykładem jest wysyłanie linków z YT na czacie 
Gracz A dostanie Warn Warn Warn Warn Warn 
Gracz B Warn Ban
Gracz C Ban 
Gracz D Ban Ban Ban Ban
Nadzorca A przyjmię zgłoszenie da Warn Ban Warn Ban 
Nadzorca B przyjmie Usunie zgłoszenie 
Nadzorca C przyjmie Da Bana 

Prosze by każdy był traktowany  tak samo a nie  to ze kazdy nadzorca/Modrator banuje według własnego widzimisie 
Wiemy Doskonale ze mam ogromną liste bananów i moge powidziec to jako ekspert ze niektóre rzeczy są zle banowane bo czasem za zwykła "Ku.." mozna wiekszego bana dostać niż za obrazy czy inne gorze rzeczy Wink
Prosze o to by gracze napisali co myslą o tym 
Pozdrawiam Evil Rose Unbeatable 2017

Odpisz
Zbędne.

Odpisz
Evil popieram prośbę do Administracji. Alex i hRs wypowiedzcie się.

Odpisz
Z ostatnich sytuacji wiem, że gdy się nie ma samych wrogów w kolorowych to zawsze jednak ktoś Cie może obronić. Najlepiej pisać do Betha on najbardziej obiektywny i jeżeli coś jest niewłaściwe to przynajmniej się stara sprawiedliwie ocenić.

Jednak skoro jesteśmy już przy temacie ogólnym, a nie moim własnym. To też mnie zastanawia baardzo taka sytuacja.
Jeden gracz dość nielubiany przez moderatora dostaje bana w dodatku perma za głupi żart, bo przecież grają dzieci.
Natomiast drugi gracz ze stowa tego moderatora dalej pisze swoją kampanie anty- adminową bez perma po napisaniu do dziecka nie żartu, a wrednej odpowiedzi z premedytacją.
No jak to tak? Proszę o wytłumaczenie tej sytuacji, a najlepiej z punktu widzenia moderatora.
https://zapodaj.net/f417027e3d0e9.jpg.html

Odpisz
Jak nie zostalo zgloszone to co poradzisz? @MisioDoTulenia widzialem ten moment i jakos gosc nie mial z tym problemu

Jednak równouprawnienie powinno byc Wink kara niezalezna od tego czy to kumpel kogos z zespolu czy tez nie Wink inaczej nie ma sensu rozdawac banow Wink
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

Odpisz
Popieram stworzenie jakichś względnie stałych uzasadnień banowania.
Akurat najgorsze co mnie spotkało to mute za "cholera" (co samo w sobie też jest słabe, skoro nie widnieje na liście słów cenzurowanych), ale sytuacja w której żart jednej osoby zostaje uznany za powód do permbana, a nieraz gorsze teksty najwyraźniej mających pewne znajomości są olewane bo co tam Smile

Odpisz
Nie no co jak co ale sam ostatnio sie przekonałem że każdy za pewne przewinienie jest traktowany inaczej.
Też uważam że jasno powinno być opisane za co jest jaki ban, ile ostrzeżeń przed takim banem nalezy wysłać w przypadku danego wykroczenia itd.
Kiedyś pamiętam ze nad tym pracowano ale też faktem jest że trudno to wszystko opisać.
Powodzenia.

Odpisz
@MisioDoTulenia
Szczerze Jesli gracz by mnie zgłosił i dostał bym za to bana wzioł bym go na klate ale nie o to tu chodzi chodzi o sam fakt ze system ostrzezen istnieje w grze ale jest uzywany tylko dla szczegolnych graczy bo doskonale wiemy ze nie jestem Aniołkiem ale tu nie o to chodzi , chodzi o to ze kazdy ma byc tratowany tak samo czy nas nadzorcy kochają czy nienawidzą po to został napisany ten temat przez mnie i prosze Administratorów o wypowiedz i wytłumaczenie nam tego Wink

Odpisz
Ja uważam inaczej od Was. O ile nie mylimy tutaj wszyscy dwóch pojęć.
Pierwsze pojęcie:
Jeżeli osoba notorycznie dostaje bany, nie widać poprawy w jej zachowaniu, nie wyraża chęci poprawy i nie dostaje upomnienia przed banem.
Jeżeli osoba stara się być lepsza, czasami się jej coś wymsknie itd to dostaje upomnienie.

Pojęcie drugie:
Jeżeli osoba A jest nielubiana przez nadzorcę X i dostaje od niego bana za rzecz R bez upomnienia.
Jeżeli osoba A jest lubiana przez nadzorcę Y i dostaje od niego upomnienie za rzecz R.

Przy pojęciu pierwszym uważam to w większości przypadków prawidłowym podejściem.
Przy pojęciu drugim uważam to za błędne podejście.

O które pojęcie Wam chodzi i jak sie zapatrujecie na oba te pojęcia?

Odpisz
Mi chodzi o pojęcie B czyli różne traktowanie różnych ludzi mimo bardzo podobnych wykroczeń. Nigdy nie powinno być tak, że niektórzy są bezkarni, a inni dostają permy za nic ;p

W drugim oczywiście masz rację, ale warto też rozdzielać przewinienia. Tzn ktoś notorycznie karany za jedną rzecz, nie powinien z miejsca dostać gigantycznej za coś co zrobił pierwszy raz (przynajmniej według mnie).

edit:
Może idąc pytaniem jaki powinien byc idealny nadzorca...
Jak długo będą zdażać się sytuację w których znajomości z nadzorcami wpływają na potencjalny wymiar kary sytuacja zawsze będzie zła. Nadzoraca powinien karać ze względu na wydarzenie i ewentualnie historie kar. Niestety dobrze wiemy, że nie kazdy nadzorca obecnie potrafi być obiektywny. 
Przez to połowa zgłoszeń na nadzorce to są żarty. Złe zachowania w przeszłości (także najnowszej) powodują, że gracze nie mają do moderatorów (jednak trzymałbym się tego, bo nadzorca dalej mi się kojarzy z niewolnictwem;d) zaufania co z każdym incydentem pogłębia awersję. 
Uważam, że dobrą zmianą byłaby jawność kar tak jak kiedyś. Moderatorzy wiedząc, że ich działania mogą być sprawdzone i ocenione mogliby następnym razem dwa razy pomyśleć czy na pewno traktują ludzi jednakowo Smile

Odpisz
@hRs
Co rozumiesz przez Notoryczne ?
Bo są osoby które nawet dostają WB a nie dostają ostrzezenie tylko odrazu z miejsca Bana Wink
Bywa też tak ze kazdy Nadzorca Moderator rozumie regulamin inaczej też to bywa problemem

Odpisz
Notorycznie - https://sjp.pwn.pl/sjp/notoryczny;2490968.html
Mogę prosić o jakieś przykłady z życia wzięte? Rzucenie ogólnikami nie pomoże mi w rozwiązaniu tego problemu.

Dealric, fakt, jeżeli ktoś jest karany za pushe, a dostanie od razu bana za reklame na ogolnym - nie powinine od razu dostać bana.

Odpisz
Również jestem za tym, aby przedstawić graczom jak i samym modom jak ma wyglądać system banowania.
Niektórzy kompletnie nie mają pojęcia jakie kary mogą być wymierzane ze konkretne sytuacje (mówię tu o niewiedzy modów) więc wymierzają kary w sposób który przypomina losowanie... wkładają karteczki do kapelusza i stąd się biorą bany Wink
Widzę 2 rozwiązania problemu z interpretacjami:

1- zrobić regulamin gdzie każde przewinienie jest wypunktowane osobno (spam, wulgaryzmy, multi, push, obraza, nękanie, linki... itd). Taki regulamin z którego będzie jasno wynikać za co należy się jaka kara + mnożniki jeśli sytuacje się powtarzają.

2- robić jakieś testy (przykładowo) raz na miesiąc obecnym modom/nadzorcom. Coś jak egzamin gdzie będzie 20-30 opisanych sytuacji (historia przewinień fikcyjnego gracza + jego obecny handel z innymi i zachowanie na czacie) i trzeba będzie ocenić czy za coś należy się ban/dlaczego/na jak długo.
Jeśli ktoś się nie sprawdza i nie umie oceniać obiektywnie to nie trzymać na siłę tylko dlatego, że jest w zespole długi czas, bo to tak nie powinno działać

Odpisz
QSM dobra sprawe poruszył przypomniało mi się ile razy zgłaszałem niekompetęcje Tripla i on był trzymany na siłe i słyszałem tylko ze "pogadam z nim" a było ciagle to samo Admistratorzy powinni znajści jakis sposób na sprawdzanie tego co robią Kolorowi , Triple Złozył Podanie i powinno zostać odrzucone na starcie bo nieodpowiednią osoba i to nie jest tylko moje zdanie Wink

PS: Zdażyło się nawet ze Triple nie ogarnoł tego kto naprawde zgłasza i dostałem ochrzan za coś czego nie zrobiłem bo zle zrozumiał panel

Odpisz
To i ja się wypowiem
Jeśli chodzi o bany to tak jak wspomniał QSM ,są losowe bądz bardzo często bany zależą od humorów administracji (często płci żeńskiej)
Przydał by się jakiś wzorzec co do uwzględniania kar dla graczy coś w stylu regulaminu. (oczywiście nie da się tego zrobić w kilka dni, trzeba nad tym dokładnie popracować)

Bardzo dobrym pomysłem jest też ocenianie pracy administracji (każdego z osobna) przez Alexa i hRs'a
można też stworzyć takowy wątek na forum dla graczy by także wyrażali swoje opinie co do danej osoby na danym stanowisku.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości