• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy levelball działa inaczej ?
Ankieta jest zamknięta.
Tak, działa inaczej
80.00%
4 80.00%
Nie, masz jakieś delirium
0%
0 0%
a n ie wiem
20.00%
1 20.00%
Razem 5 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
levelball
Im niższy jest poziom twojego przeciwnika względem Ciebie, tym większa jest skuteczność levelballa. - teoretycznie tak to powinno wyglądać ale coś sie zmieniło bo teraz to działa zupełnie inaczej, mam wrażenie, że im cięższy pok tym mniejszy procent na złapanie albo to teraz zależne od szansy spotkania danego poka ? Nie wiem ale w każdym razie nie działa tak jak w opisie. A jeżeli to była celowa zmiana działania levelballa to prosze napisać tutaj jak to teraz działa.

U mnie Działa Znakomicie LevelBall

tez zauwazylem ten blad

podczas eventu w unovie mialem sredni poziom druzyny 44 a skutecznosc levelballa byla na poziomie 35-40%, a teraz nie przekracza skutecznosc na tym samym poziomie druzyny 25%, cos nie halo jest z nimi obecnie....
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

To samo co Bob, w trakcie eventu mając około 35lvl miałem 40% i więcej na złapanie, teraz taki procent mam na te na 20lvl i to nie wszystkie. Coś pod tym względem jest nie tak.

% piłki zależy chyba też od pokemona. Jak lepszy pokemon to mniejszy %. Ja w drugą stronę dostałem szoku jak przyjechałem do Unovy. Tam te % są wyższe i zgaduję, że po opuszczeniu regionu się tak wydaje.
Pewny nie jestem, więc trzeba zaczekać na odpowiedź czerwonych. Możecie w tym czasie napisać czy zmienialiście region po evencie.

skutecznosc zalezna od regionu ? O.o misio bo zlece z krzesla Big Grin to w zadnym wypadku nie powinno byc zalezne Big Grin a jesli jest to powinno byc  w opisie Big Grin 

poinformujcie graczy w ktorym regionie jest najwieksza skutecznosc a w ktorym najmniejsza i bedzie super

Opis w pokedexie jest błędny, bo od samego początku widać, że różne pokemony mają różne %, który sugeruje działanie niezależne, jak Repeatballa.
Na pewno nie zależy od wartości pokemona, bo Dwebble miał na ~40 lvl 35-40%, a miał wartość 40k¥. W Kalos pokemon o wartości 26k¥, również ~40lvl ma już 30-35% szans na złapanie.

EDIT:
A pokemon o wartości 40k¥ ma tylko 25%.

*łapie Boba, żeby nie spadł*

Z własnych statystyk wydaje mi się, że szansa jest ta sama dla pokemonów, ale pokazuje inne %. Bardziej bym stawiał na błąd wyświetlanych %, ale działanie wydaje się dobre.
Nie jestem tego pewny , więc jak napisałem trzeba zaczekać na odpowiedź hRsa / Alexa.

Średni poziom drużyny nie ma znaczenia. Znaczenie ma poziomy pokemonów które walczą ze sobą.

Między różnymi pokemonami zawsze była różnica w % przy łapaniu nie zależnie od ball (nie licząc tych ze stałą wartością)

Na konkretniejsze szczegóły trzeba poczekać na czerwonych.

Już miałem sam pisać taki wątek, bo u mnie też występuje ten błąd. Przykładowo wczoraj Gliscor 130 lvl walczył z pokemonem Helioptile na 43 lvl i miał 28 % szansy na złapanie levelballem, sprawdziłem więc tego samego pokemona i na lvl 28 wynosił 23 % i podobnie jest na wysokich levelach, czasami mam tak, że % levelballa wynosi 25 % jeżeli łapię poka na lvl 80 +, a na lvl 50-60 mam 22 %, więc coś na pewno jest nie tak. Dawno tylu levelballi nie marnowałem w dziczy co w ostatnich dniach...

moim zdaniem jest to powiazane ze zmiana cen hodowli Wink teraz wiecej sie dostaje w hodowli, zdecydowanie wiecej, a wiec cos trzeba by zredukowac aby sie mniej wiecej rownalo Smile

kiedys w hodowli za poki 125-130 lvl dostawalo sie 2-2,5kkY, teraz mozna lekko dostac 4-4,5kkY (zalezy od lokacji) Wink na timerballe lapane Wink roznica jest kolosalna Wink i pewnie tez to sie "przenioslo" na lvlballe Wink

Bob, jeśli nawet tak było to obowiązkiem czerwonych jest poiformowanie graczy o rzeczach, które uległy zmianie, w changelogu, a nic na temat levelballi nie jest napisane, w tym sęk, a problem na pewno jest, bo na 100 % levelballe nie działają tak jak działały.

Changelog 08.12.2017:
"Prawdopodobieństwo złapania Pokemonów - Poprawa błędu, który miał wpływ na nieprawidłowe wyświetlanie prawdopodobieństwa niektórych Pokeballi. Problem dotyczył jedynie samego wyświetlania."

Możliwe że naprawa stworzyła błąd w innym miejscu i dlatego coś jest nie tak. Sprawdzę to i jak jest błąd to poprawię i dam informację w changelogu. Temat zamykam.
[Obrazek: karta_trenera.php?u=2]

Skocz do:

Szukanie: 1 gości