• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking
Sokka, nie biorę :p
Ja nie mam nic przeciwko punktom za aktualizację jako tako, ale uważam, że w poprzednim systemie dawały one zdecydowanie zbyt wiele (6-7 punktow za 1 jeśli się nie mylę). Gdyby ograniczyć to do 2 punktów to jak najbardziej popieram.

Ja uważam, że usunięcie majsterkowania z rankingu było trafioną decyzją. Nie uważam żeby majsterkowanie świadczyło o sile konta. W PokeWars główną miarą "siły" gracza zawsze był poziom postaci i wartość pokemonów i te dwa czynniki powinny się w głównej mierze liczyć w rankingu. Obok nich zalicza chyba też osiągnięcia czy zadania oaka, ale nie dostaje się za nich dużych ilości pktów jak i nie można ich nabijać w nieskończoność. Majsterkowanie teoretycznie można. Mogłaby się zdarzyć  sytuacja, że gracz X ma sporo wyższy poziom postaci od gracza Y, sporo większą wartość pokemonów od gracza Y a mimo to gracz Y jest przed graczem X w rankingu, bo ma  olbrzymią ilość majsterkowania.  A chyba nie oznacza to, że ten gracz X jest lepszym graczem bo jest lepszym majsterkowiczem.  Piszę to czysto hipotetycznie, bo za majsterkowanie nie dostaje się jakichś olbrzymich ilości pktów i naprawdę sporo więcej majsterkowania gracz Y musiałby nabić od gracza X żeby go wyprzedzić mimo  mniejszej wartości pokemonów czy poziomu postaci, ale jednak jest to możliwe. Niedawno weszło update związane w warsztatem, m.in probówki lepiej lecą a co za tym idzie są powszechnej i taniej dostępne i zdobywanie pktów do rankingu było jeszcze łatwiejsze porównując je do zdobywania pktów poprzez klikanie/trening.

I ogólnie majsterkowanie nawet jeśli nie wlicza się do rankingu jest w większości przypadków opłacalnym przedsięwzięciem. Osoby, które wydały Yeny czy ph na kupno planów przecież nie straciły tej kasy, bo ciągle mogą wytwarzać przedmioty i je sprzedawać z zyskiem. Mamy też podaną w profilach ilość majsterkowania a więc w jakimś sensie "świat" widzi, którzy gracze ile mają tych pktów i jakiś prestiż oprócz zarobku również wynika z warsztatu.

(10.02.2018, 19:00)Johnny95 napisał(a): Pamiętamy jak duże zamieszanie wywołała decyzja o restarcie rankingu i pamiętamy jak długo sytuacja się stabilizowała, minęło od tamtego czasu kilka miesięcy, a tu kolejna zmiana. Skoro drogi zespole wymyślacie wzór na przyrosty w rankingu, to jest to i wyłącznie wasza odpowiedzialność. Najpierw wypada pomyśleć, a później kombinować. Teraz gdzie sporo graczy pnie się w górę, każdego dnia próbuje niwelować straty do graczy, którzy są wyżej to znowu podcinacie skrzydła usuwając z rankingu majsterkowanie.

Tu się nie zgodzę. Jeśli coś błędnie funkcjonuje to lepiej to zmienić niż trwać dalej w błędzie. Tym bardziej, że ta zmiana nie przewraca do góry nogami rozgrywki.

(13.02.2018, 16:02)Sokka napisał(a): Uważam tak jak np. Antyblister ze powinno się naliczać punkty za majsterkowanie ale mniejsze np. proponuję 2 punkty za jedno majsterkowanie czyli jak ktoś ma 1000 majsterkowania to dostaje 2000 punktów rankingowych. Myślę że to dobra propozycja dla zwolenników jak i przecinków tej aktualizacji. Ale to sami przemyślcie.

Mimo, że pisałem wcześniej że usunięcie majsterkowania uważam za dobry pomysł to takie naliczanie pktów jak przedstawiłeś byłoby okej. Nie powodowałoby dużych różnic pktowych jeśli ktoś miałby olbrzymią ilość majsterkowania, ale jednak wliczałoby się do rankingu i Ci co lubią majsterkować w jakimś sensie zostaliby też docenieni w rankingu.

Akkarin i Dealric dzięki za poparcie mojej propozycji z punktami.

Być może Akka nie przewraca rozgrywki do góry nogami, ale jednak straty się zwiększają, ja bardzo dużo majsterkuje i w związku z tą zmianą jestem dużo w plecy.

Zamykam.
[Obrazek: karta_trenera.php?u=2]

Skocz do:

Szukanie: 1 gości