• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
potrącenie przez samochód
#1
Witam, miesiąc temu zostałem potrącony przez samochód osobowy na pasach, nic poważnego mi się nie stało ale kilka dni spędziłem w szpitalu. Czy mam szansę na odszkodowanie nie tylko ze swojego ubezpieczenia ale też od sprawcy wypadku?
 
Odpisz
#2
Tak masz taką szansę. Jeśli chcesz możesz mu założyć sprawę cywilną w sądzie. będziesz musiał za to zapłacić, ale później możesz domagać się zwrotu kosztów. Jeśli znasz sprawcę, czyli była policja na miejscu a facet nie uciekł to bez problemu z OC można ładną kasę ściągnąć. Jeśli sam nie potrafisz tego zrobić to możesz skorzystać z darmowe pomocy prawnej lub wynająć płatnego adwokata.
Na początku adwokat lub Ty poleconym za potwierdzeniem odbioru powinieneś wysłać list wzywający do dobrowolnego zadośćuczynienia czyli wypłaty jakieś określonej kwoty za poniesione straty. Czyli za co? A no za leczenie, późniejszą rehabilitację i koszty dojazdów na takie zabiegi. Za zniszczone ubranie, jeśli chodziłeś do pracy to za utratę uposażenia związanego z l4 a jeśli do szkoły to a np korepetycje bo będziesz musiał nadrobić braki w materiale. Warto zbierać wszystkie paragony albo faktury za leki itp. Przykładów można mnożyć. Jeśli facet się poczuwa a kwota roszczeń nie jest zbyt wygórowana a to on jest sprawcą wypadku to pewnie dojdziecie do porozumienia . Jeśli nie to w tym samym liście informujesz go o wstąpieniu na drogę sądową. Jak on to odbierze, to ty masz potwierdzenie odbioru i wtedy w sądzie masz dowód, że próbowałeś załatwić to polubownie.
Jeśli sprawa trafi do sądu, to przed sądem musisz udowodnić, że te pieniążki które chcesz od sprawcy Ci się należą, czyli konkretnie pokazujesz za co i ile musiałeś ponieść. Dorze sobie to wcześniej przemyśleć.
Sąd wda wyrok i wtedy albo będzie z korzyścią dla Ciebie i dostaniesz dodatkowe pieniądze lub też nie.
To co Ci opisałem to jest tak z grubsza i może się różnić od tego co będziesz musiał przejść, bo po prostu nie znam całe sprawy i nie wiem jak wygląda ewentualne sprawstwo i wina w tym zdarzeniu. Opisuję Ci ogólnie żebyś mógł coś zacząć działać jeśli się zdecydujesz. Podkreślam, że ten post nie ma charakteru porady prawnej i tak nie może być traktowany. Jest to po prostu dobra rada.
Pozdrawiam
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości