Karykatura czy nie?

3 Odpowiedzi, 972 Wyświetleń
Wątek zamknięty 

Cześć, chciałem wziąć udział w konkursie na karykaturę pokemona. Po uważnym przeczytaniu regulaminu wziąłem się do pracy i oto co udało mi się (po kilku poprawkach) narysować
[Obrazek: IMG_2_1.jpg?ex=654d22d4&is=653aadd4&hm=f...19a1f2d42&]

Z rysunku byłem bardzo dumny, od razu poszedłem go wrzucić w zakładce Konkurs. Po ~1 dniu oczekiwania praca została odrzucona bez podanego powodu. Byłem zszokowany, nie łamie regulaminu i jawnie przedstawia karykaturę pokemona Lucario (z tego co wiem Lucario nie ma aż tak wielkiej głowy która go przeważa). Wysłałem pytanie w centrum zgłoszeń i zacząłem rozmawiać z ludźmi na czacie. Czcigodny Shikqo powiedział mi, że praca została odrzucona ponieważ 'pokemon trzyma dynie a nie można ingerować w jego wygląd'

1. Nie ingeruję w wygląd pokemona, po prostu trzyma przedmiot
2. Ani ingerencja, ani trzymanie przedmiotów nie jest sprzeczne z regulaminem.

Przypominam, regulamin wygląda tak:

[b]Zasady konkursu:[/b]

a) Aby wziąć udział, należy stworzyć pracę spełniającą powyższe wymaganie i przesłać jej zdjęcie za pomocą dedykowanej zakładki konkursowej.
b) Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
c) Prace muszą być ręcznie wykonane - nie akceptujemy prac wykonanych w programach graficznych.
d) Konkurs jest anonimowy, dlatego na pracy NIE MOŻE pojawić się nick gracza.
e) Uczestnictwo jest otwarte dla wszystkich, z wyjątkiem osób odpowiedzialnych za ocenę prac.
f) Praca nie może być skopiowana z internetu lub innego źródła.
g) Praca nie może naruszać regulaminu gry

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć na jakiej podstawie moja praca nie jest zgodna z regulaminem? W regulaminie nie ma najmniejszej wzmianki o trzymaniu dyni (którą narysowałem tylko dlatego, że zbliża się okres halloweenowy). Miałem narysować pokemona karykaturę i zrobiłem to a ku mojemu zdziwieniu, praca została odrzucona już 5 razy.
dla mnie nie jest to karykatura
(26.10.2023, 07:30 PM)Ghostwriter napisał(a): dla mnie nie jest to karykatura

Skoro według ciebie lucario normalnie biega z takim wielkim i nieproporcjonalnym łbem który aż go przeważa to może i nie jest to karykatura ale ogólnie rzecz biorąc Lucario ma proporcjonalną głowę która nie jest większa od całego ciała.
Fajnie Ci wyszła ta praca, ale to nie jest karykatura. Pisaliśmy to w powodzie odrzucenia. Teraz praca już nie jest anonimowa, ponieważ pokazałeś ją na forum więc tym bardziej nie możemy jej zaakceptować. Zamykam.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości