• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieoficjalna Liga stowarzyszeń "NLS" Edycja pierwsza!

Nieoficjalna Liga Stowarzyszeń

Witam! Witam wszystkich!
Głos komentatora rozchodził się po wielkim stadionie na którym zgromadziły się pierwszy raz w historii drużyny trenerów pokemon.
Mam zaszczyt zaprosić państwa na niesamowity pokaz walki, kunsztu trenerskiego i strategii! Kapitanów prosze na środek i zgłoszenie swoich zespołów!

A teraz do rzeczy Smile Wielu czyta ten wątek głównie przez spam który mu przysłałem na PokeWars (przepraszam, tylko tak mogłem zebrac odpowiednią ilość osób by przedstawić wam ten projekt).
NLS - Nieoficjalna liga Stowarzyszeń to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie które ma jeden prosty cel, wyłonić najlepszą ekipę... ale hola hola ktoś mi zaraz powie, jest przecież ranking, łatwo to sprawdzić! Tak, jest oficjalny ranking i będzie NLS. Ale NLS będzie rządzić się swoimi zasadami które (mam nadzieję) dostarczą wszystkim uczestnikom masy zabawy.

1 - Wszyscy mają równe szanse - Dzięki systemowi "PP - Potencjał pokemona" stowarzyszenia biorące udział w zabawie będą musiały wykazać się umiejętnością planowania, zamiast aktualnego "Wystawimy naszych koksów". Elita rządzi rankingami, ale nie u nas.
2 - Walki mają być ciekawe a ich wynik trudny do przewidzenia - system PP to zapewni
3 - Ma wywiązać się współpraca - To już wasze zadanie.

System PP - Potencjał Pokemona - Czym jest potencjał pokemona w naszej lidze? Jest to wyliczenie średniej mocy bojowej pokemona w oparciu o prosty, stworzony przez moją osobę wzór.
Kod:
PP=3najwyższe atrybuty (At.Fiz,At.Spe,Obr.Fiz,Obr.Spec)/4 + (HP+v)/10

Dla przykładu:
Pokemon o statystykach
A.fiz:1000
A.spec: 120
Obr:fiz 500
Obr.spec: 500
Prędkość: 1300
HP: 3200
Osiąga PP równe 950.

Jakie zastosowanie ma PP do NLS?
Otóż wszystkich będzie obowiązywać to samo, odgórne PP wszystkich pokemonów które zostaną zgłoszone. Ale o tym za chwilę.

Kapitan drużyny - osoba odpowiedzialna za skład, obecność i dotrzymywanie terminów. Każde stowarzyszenie/drużyna w obrębie stowarzyszenia będzie musiała wystawić swojego kapitana oraz skład.
W skład każdej drużyny wchodzić może od 1 do 12 pokemonów + 2 rezerwowych.
Można wystawić maksymalnie dwa pokemony jednego trenera.

PP w NLS
Łączna wartość PP drużyny (BEZ REZERWY) może wynosić maksymalnie 3500pkt. Wartość PP pokemonów rezerwowychmoże wynosić łącznie 400pkt Dla niektórych to może być śmiesznie mało - Shiny Dragonite Vail'a ma PP ponad ten wymóg (3745,5).
Wiem - Ale celem jest danie szansy wszystkim. Pułap 250PP na pokemona to i tak dużo, jest to wartość bliska 20kkY. Wiele stowarzyszeń nie dysponuje tak pokaźnym arsenałem.
Kapitanowie sami zdecydują, jaką taktykę obiorą. Jednak! Na Czas trwania ligi (11 tygodni) mogą wprowadzić tylko 2 zmiany do składu!

A co, jeżeli drużyna zgłosi pokemona o wartości 20PP, po czym jego właściciel wpakuje w niego niebotyczną sumę?
Każda walka będzie sprawdzana przeze-mnie. W wypadku naruszenia regulaminu walka może zostać powtórzona, kiedy zespół który złamał zasadę dostosuje swój skład. Każda kolejna sytuacja będzie rozpatrywana na korzyść drużyny poszkodowanej.
Ktoś może powiedzieć, że to blokuje rozwój pokemona na czas 11tygodni...
Nie. Każdego tygodnia wartość dopuszczalna PPdrużyny będzie wzrastać o 111PP oraz 20PP na rezerwę.

Ale to strasznie dużo liczenia oraz problemów, mógłby ktoś powiedzieć, gdzie w tym zabawa?
Dla wszystkich chętnych zgłoszonych drużyn zostaną przygotowane przezemnie gotowe Arkusze Kalkulacyjne, gdzie wystarczy będzie wkleić listę pokemonów wyświetlaną w zakładce Stowarzyszenie->wyzwania, wybrać odpowiednią drużynę, a wszystkie obliczenia dokonywać będą się same. Wraz z takim wypełnionym arkuszem i screenem z zakładki wyzwań będzie można zgłosić się do zabawy. Zostanie stworzony pełny, ilustrowany poradnik i parę rad.

A Nagrody czy coś?
Niestety. Ja, jako zwykły gracz wychodzę tylko z zamiarem dania części z was odrobiny nowego rodzaju zabawy. Oczywiście, będzie można umieścić w opisie stowarzyszenia, że wygrało się NLS w danej edycji (Jeżeli pomysł się przyjmie, planuje go kontynuować!).
Jeżeli zauważę, że Liga cieszy się zainteresowaniem, na pewno będę męczył administrację o drobny upominek w postaci "pucharku" obok nazwy stowarzyszenia - a kto wie, może z czasem nagroda stanie się dużo, dużo bardziej pociągająca.
Jednak, przypominam - to Nieoficjalna Liga. Żaden z Adminów, modów czy innych ważnych ludzi nie jest odpowiedzialny za ten projekt. Ma on na celu głównie zabawę.

Jest to temat ogólny - mający na celu zabranie listy chętnych i opinii. Planowany start ligi to 1szy grudnia (poniedziałek).
Do tego czasu udostępnione zostaną wszystkie niezbędne informacje.
Zapewne wiele pominąłem w tym tekście - dlatego, PYTAJCIE i WYPOWIADAJCIE się szczerze, otwarcie.
Zapisy ruszą 17 listopada!
Ahh.. zapomniałbym.
Jestem sam jeden - mogę obsłużyć jedynie 12 stowarzyszeń. Taki będzie limit pierwszej edycji Smile

Pozdrawiam Smile

Odpisz
Powiem tak, + ode mnie za inicjatywę i chęć zrobienia czegoś fajnego. Pomysł mi się podoba szczególnie, że dla ciebie jest to dużo roboty.
Teraz ta ciemniejsza strona wypowiedzi, dlaczego ograniczenie PP dla jednego pokemona? Np: w tym momencie żadne z moich pokemonów nie kwalifikuje się do wystawienia w 1 rundzie, ani nawet w 2. Skoro jest maksymalny limit 3500PP, to po co ograniczenie na 1 pokemona, po prostu drużyna będzie mogła wystawić mniej pokemonów jeśli np: ktoś wystawi takiego poka za 1000PP.
Chodzi mi o to, że takie 4 poki za 250PP vs 1 za 1000PP powinny wygrać wliczając to słabnięcie pokemonów w każdej kolejnej walce, Po 3 rundach walki pok z atakiem 1000 ma go około 316 więc spokojnie przegra walkę z 4 zawodnikiem. Dlatego nie widzę sensu w zabronieniu wystawiania silniejszych pokemonów gdy jest limit maksymalny dla całej drużyny.
Graliśmy uczciwie, ja oszukiwałem, ty oszukiwałeś - wygrał najlepszy.
[Obrazek: majinpng_wnaqrpq.png]

Odpisz
Tzn... MajinNight, chyba gdzies napisalem coś nie tak; limit na druzyne to 3500PP, nie ma zas limitu na pojedynczego pokemona, wiec mozna smialo wystawic poprostu 1 czy dwa mocne MIESZCZACE sie łącznie w granicy.

Odpisz
Fajnie pomyslane . Bardzo dobry pomysl. System ten daje bardzo duzo mozliwosci taktycznych.
Proponowalbym jeszcze dolozyc limit poziomow pokemonow, a takze dodac liste tm-ow - atakow ktorych nie mozna uzywac zeby poziom walk byl bardziej wyrownany.
Rowniez chcialbym tu widziec bardziej szczegolowe zasady dotyczace wystawiania pokemow, poniewaz dla mnie sam limit pp niewiele mowi, np. 3 pokemony z druzyny musza miec 300 - 400 pp.

Podumowujac pomysl super.

Odpisz
VLiszekV - Jestem człowiekiem, sprawdzanie listy 168 pokemonów gdzie wystepuje 6 różnych statystyk będzie mi zajmować dużą część czasu, gdybym miał jeszcze dodać do tego liste TM'ów to nie byłbym w stanie fizycznie temu podołać, zwłaszcza, że nie mam żadnej możliwość robić tego ręcznie w poziomu gry a jedynym moim odniesieniem będą raporty walk.
Nie chce też ustawiać zbyt wielu zasad, liderzy mogą dodawać i odejmować ataki dowolnie, złwaszcza, że każdym pokemonem kieruje trener. Nie chce by doszło do sytuacji w której członek zespołu całkowicie musi ograniczyć się, bo jego pokemon bierze udział w turnieju. Jeżeli trzymany będzie limit PP, to walki i tak będą 'trudniejsze' do zaplanowania i wyrównane.
Ma liczyć się zabawa, to najważniejsze - a system będzie dopracowywany cały czas Smile

Odpisz
Chciales zrobic cos takiego gdzie kazdy by mogl uczestnicz i kazdy by mial szanse na wygrana, jednak musisz brac pod uwage pewne ograniczenia jak np. fundusze ktorymi gracze dysponuja. Jezeli to ma byc dla wszystkich to musisz wyrownac poziom.
W danej chwili to co przedstawiles to jest zrobione pod tych co moga pozwolic sobie wydac kase specjalnie na te walki.
Bierz pod uwage ze kazdy na pierwszym miescu bedzie stawial opcje gry a dopiero pozniej bedzie patrzyl na projekty tego typu.

Odpisz
Bardzo ciekawy pomysł, walki w których liczy się przede wszystkim taktyka a nie możliwości treningowe graczy Wink.
Mam jednak kilka uwag. Moim zdaniem limit PP powinien być wyższy(5000-7000), bo inaczej będą to walki naprawdę słabych pokemonów, a taki "potencjał" składu ma z pewnością wiele stowarzyszeń . Uważam również, że powinna istnieć dowolność w rotacji pokemonami w składzie, gdyż nawet te 14 poków(z rezerwą) może nie wystarczyć - ktoś może odejść, ktoś sprzedać pokemona, a ktoś może nie być aktywny i nie dodać go do drużyny.
Pozdrawiam Smile

Odpisz
@VLiszekV limit PP załatwia takie sprawy jak lvl czy fundusze, ponieważ właśnie ze statystyk (lvl czy za trening) jest on przeliczany. Poza tym limitowanie tm!? WTF? no chyba po to dodajemy je żeby nimi walczyć, a w walkach drużynowych to już na 100% musi być pełna skala TM, I ostanie to ma być fun nie jakiś przymus jeśli nie chcesz wydać kasy i walczyć to nie temat dla ciebie.
Graliśmy uczciwie, ja oszukiwałem, ty oszukiwałeś - wygrał najlepszy.
[Obrazek: majinpng_wnaqrpq.png]

Odpisz
Ciekawy pomysł Smile Oczywiście zasady zaproponowane przez Ciebie sprzyjają słabszym stowarzyszeniom ponieważ 3500pkt na drużynę to bardzo mało biorąc pod uwagę że pok z przykładu to aż 950 punktów. A jest to średni pokemon.

Odpisz
Jest pare uwag.
Postaram się ustosunkować do wszystkich za jednym razem Smile
Limit pokemonów -> To jest element, który pozwoli tworzyć taktyki na każdy mecz i usunie element "Pal licho, i tak nie wiemy co mają". Ale, chociaż to jeszcze przemyślę, być może zrobię coś takiego, że w połowie rozgrywek (po 5tym meczu) wszystkie drużyny dostaną szansę na przebudowę. Wzrośnie też wtedy Limit PP (wartości nie ustaliłem jeszcze)

Limit PP -> Większy? Nie wiem, nie wiem. Będę myślał a w dzień rozpoczęcia zapisów - podam dokładny.
Ograniczenia LVL/TMow etc nie będą obowiązywać. System PP jest w moim zdaniu odpowiedni sam w sobie.

Prawdopodobnie tez będę starał się znaleźć sobie pomocnika/ arbitra - który w wolnych chwilach będzie sprawdzał zemną część meczy, chociaż nie wiem, czy taka osoba się znajdzie - tak czy inaczej, jakby ktoś ewentualnie był zainteresowany to proszę o kontakt.

PS> Stowarzyszenia biorące udział będzie obowiązywał dodatkowy punkt regulaminu o którym już teraz informuje:
"Każde stowarzyszenie które zapisze się do Ligi będzie zobowiązane w swoim opisie umieścić drobny znak wraz z linkiem prowadzącym do tematu danej edycji.
[Obrazek: liMZ8kT.png]

Pozdrawiam Smile

Odpisz
http://wrzucacz.pl/file/7871416102184

Gotowy plik do policzenia wszystkich pokemonów w stowarzyszeniu.
Instrukcja: Potrzebny OpenOffice (darmowy i legalny)
Włączamy plik, kopiujemy listę pokemonów z zakładki "Wyzwania" w stowarzyszeniu.
Wklejamy w A1 (pierwsza kratka), trzeba bedzie przestawić pierwszy wers w Lewo (Nazwa, poziom etc).
Jeżeli ktoś ma problem - pisać Smile

Odpisz
Gratuluję pomysłu i zapału! Ten plik, który załączyłeś jest nieaktualny, sprawdź go.

Odpisz
11-16-2014, 02:46 am Post z 2014 roku ...
Pozdrawiam Evil Rose Unbeatable 2017

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości