• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podoba ci się propozycja?
Tak
Tak, jednak mam inne sugestie (napisz w poście)
Nie
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego by nie Move Tutor Attacks (MTA)?!
Fenomenalny pomysł, zasługujący na uwagę i cuksa. Większa liczba ataków i zużycie chociażby kryształów bardzo do mnie przemawiają. Także wydarzenie w lokacji jest interesujące, zachęci na pewno do klikania. Jestem natomiast na nie dla dziedziczenia MTA. Zero dziedziczenia, reszta bardzo dobra.
Popierasz moją wypowiedź? Daj plusa do mojej reputacji Wink
"Jest tylko jeden bóg - nazywa się Śmierć. A co mówimy bogowi śmierci? Nie dzisiaj!"
sedac 2k17

Odpisz
Ja, podobnie jak wcześniej, jestem za. W dalszym też ciągu wydaje mi się, że napotykanie eventu Move Tutor w lokacji jest dobrym pomysłem Wink Jeśli chodzi o kwestie dziedziczenia - jestem na NIE lub, jeśli już miałaby wejść, to z jakąś b. niską szansą na przekazanie rzędu np 10%

Odpisz
jestem za, ale bez zdarzenia lokacyjnego Wink wszystko inne dobre jest, recetpura tez, co do dziedziczenia to na nie, o ile niektore maja jako egg moves to bym je zostawil lub usunal z tej listy ale reszta bez dziedziczenia

bo rozwazmy sytuacje gdyby MTA bylo lokacyjnie jak lodowa skala itd itp; mamy w druzynie trenowanego pokemona oraz inne pokemony; trenowany pokemon ma przykladowo 30 lvl oraz brakuje mu zalozmy 5 exp do 31 lvl a nikt by niechcial skoczyc na 31 lvl jak nie ma funduszy na dalszy trening; klikamy sobie w lokacji, walczymy innym pokemonem az tu nagle wyskakuje nam walka z trenerem; sytuacja kiedy trafiamy trenera w dziczy daje nam praktycznie w 100% to ze trenowany pokemon zdobedzie ten niechciany exp, a co za tym idzie skok lvl wyzej a zarazem klase turniejowa wyzej; chyba nikt by nie chcial takiej sytuacji, dlatego absolutnie MTA nie nalezy dawac jako zdarzenie losowe jak lodowa skala itd itp
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

Odpisz
Bob Budowniczy, w omawianych propozycjach jest kamyczek młodości, więc gdyby i on wszedł do gry, można by wprowadzić bez obaw MTA jako zdarzenie lokacyjne.

Pozwoliłem sobie przejrzeć ruchy które by wchodziły do użycia po takiej zmianie (polecam z tej strony, MTA ze wszystkich gier w jednym miejscu https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Move_Tutor). Początkowo miałem pewne obiekcje czy nie będą to zbyt silne ruchy, lecz nie są one aż takie potężne, na pewno jednak część pokemonów stanie się bardziej użyteczna.

Te najmocniejsze to:
-draco meteor (130 obrażeń) - uczą się go tylko smoki, a jest to obecnie jeden z najsłabszych typów więc przyda im się lekki doping
-Frenzy Plan, Blast Burn, Hydro Cannon (150) - uczą się go tylko finalne formy starterów, które mało kto na poważnie trenuje
-Knock off - uczy się go bardzo wiele poków, obstawiam, że może być bardzo zabójczy w walkach tank vs tank, takie walki może staną się ciekawsze i nie będą trwały 50 tur, więc jak dla mnie na plus

Reszta ruchów to poziom obecnych TM i egg moves. Podoba mi się pomysł znajdowania ich w lokacji, bo nie byłaby to częsta sytuacja i ten sposób uczenia ataków nie zdominowałby TM-ów, które nie powinny stracić dużo na wartości. Nie do końca wiem po co miałoby być wprowadzony minimalny poziom pokemona od którego mógłby się uczyć ataków, te ruchy nie są takie silne, więc można zostawić dowolność poziomową. Wprowadziłbym jednak minimalny 100 level postaci na którym zdarzenie się pojawia, bo graczy na niższym poziomie i tak nie będzie stać na takie ruchy lub nie będą posiadać składników.

Odpisz
@Swamplord zakladajac oczywiście o ile taki kamyk z tamtej propozycji wejdzie bo jesli nie to nie ma mowy o takim zdobywaniu atakow w lokacji Wink ale jesli wejdzie kamyk to nie ma problemu aby moglo to byc tez poprzez lokacje
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

Odpisz
Z kamykiem oczywiście lepiej ale i bez kamyka MTA mogłyby być w lokacjach. To że gracz chomikuje pokemony to już jego prywatna sprawa.ja sam mam Uxie ktory nie był jeszcze w dziczy. Może ta zmiana zmobilizuje do niekiszenia pokemonow w nieskończoność w boxieWink Przynajmniej te ruchy miałyby realną wartość i premiowały aktywność a nie kolejne rzczy do kupienia za yeny. Oczywiście tu się nie upieram. W każdej wersji MTA będą dobrym dodatkiem do gry.

Odpisz
Jeżeli ktoś nie chce, aby jego trenowany pok zdobył expa przez przypadek to wystarczy użyć mózgu Wink Weźcie pomyślcie nad argumentami zanim napiszecie, bo żenada.

Odpisz
Coraz bardziej przemawia do mnie, by można było spotkać Move Tutora w lokacji. Najlepiej w każdej. W oryginalnych grach Move Tutorzy byli rozsiani po całych regionach, więc też trzeba było się "nachodzić". I z pewnością może to wpłynąć na podwyższenie nieco aktywności graczy.

Odpisz
(10-29-2016, 12:52)hRs napisał(a): Pomysł ciekawy i myśle, że zostanie zakaceptowany lecz do propozycji na przyszłośc.
Na ten czas przenoszę do omawianych.

;ddddd

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości