• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ Pokeballe ] Jak łapać? Jakie balle?
Rainbow 
Exclamation  Z racji, że wiele osób do mnie pisze z prośbą dodania poradnika. Więc o to.  Exclamation

Przy pokemonach 1-14 lvl zależam użycie kombinacji z netballem, czyli...
[Obrazek: Netball.png] + [Obrazek: Nestball.png] albo [Obrazek: Moonball.png]

Moonball? Dlaczego? Przecież jest drogi! (Netball 700 yenów, nestball 400 yenów, moonball zaledwie 4000- 6000 yenów z możliwością nabycia ich na targu tylko)
Moonball warto użyć tylko i wyłącznie na pokemony takie jak [SNORLAX, LAPRAS, EEVEE, KABUTO, TROPIUS, ABSOL, SHINX, AXEW, ZORUA] i wersje shiny wszystkich pokemonów jakie napotkamy w lokacjach.

Natomiast...
[Obrazek: Fossilball.png]
Fossiball jest przydatny, gdy łapiesz pokemony skamieliny czyli [OMANYTE, KABUTO, AERODACTYL, RELICANTH, LILEEP, ANORITH, SHIELDON, TIRTOUGA, ARCHEN]

[Obrazek: Swarmball.png]
Swarmball używamy tylko i wyłącznie do pokemonów SHINY lub do zadania w OAKU. Skuteczne tylko na niskich lvlach i zawsze warto je mieć przy sobie spory zapas, a lepiej zaoszczędzić je.
[Obrazek: Repeatball.png]

Tak samo jak wyżej, ale skuteczny przy większych poziomach (14-130lvl) na shiny i do pokemonów zadania w OAKU.

I oczywiście dla GRZECZNYCH graczów, a mianowicie...
[Obrazek: Warsball.png]

Warsball warto użyć tylko i wyłącznie na wyższe poziomy wzwyż +100 lvl, a najlepiej 130 lvl.
Dlatego warto zachować warsballe od początku gry i zablokować je kłódeczką.

A teraz...
[Obrazek: Shinyball.png]
Shinyball jak sama nazwa wskazuje, ball tylko do łapania pokemonów shiny.
[Shinyball podczas próby łapania Pokemonów Shiny posiada on aż 75% szans powodzenia.]
Jest to 1/4 szansy na chybienie.

[Obrazek: Netball.png] +[Obrazek: Levelball.png]

Ta kombinacja działa tylko i wyłacznie, gdy mamy lidera wysokiego lvl  (55lvl-130lvl) i reszta pokemonów na 1 lvl. Levelball używamy tylko i wyłącznie, gdy w dziczu pokemon ma +14 lvl (nestball wtedy jest mało skuteczny)
[Obrazek: Timerball.png] - [Timerball - skuteczność tego Pokeballa zależy od ilości rund w walce. Im dłużej trwa walka tym większe prawdopodobieństwo na złapanie pokemona. Maksymalne prawdopodobieństwo to 50%.]
Timerballe są skuteczne, gdy mamy pokemona (tank). Warto użyć do tego w wysokich poziomach 50-130 lvl, a najlepiej na samym 130 lvl.

[Obrazek: Diveball.png] - [Diveball służy do łapania wodnych pokemonów. Gdy użyjemy go na wodnego Pokemona to szansa na złapanie jest 4 krotnie większa.]
[Obrazek: sunball.png] - [Sunball służy do łapania trawiastych oraz robaczych pokemonów, wtedy jego skuteczność jest 4 razy wyższa niż w przypadku zwykłego Pokeballa.]

REZERWATY
(Mapa -> Podróżowanie -> REZERWAT)
Jakie balle są tutaj dostępne?
[Obrazek: Parkball.png] - Parkball [do nabycia TYLKO w sklepie]
[Obrazek: Sportball.png] - Sportball [do nabycia TYLKO w lokacjach]
[Obrazek: Safariball.png] - Safariball [do nabycia w warsztacie lub przez TARG]

Parkball używamy tylko na pokach często spotykanymi.
Sportball na pokach mało rzadkie.
Safariball na ultra rzadkie i shiny poków w rezerwacie.

Huh  Huh  Szanse na łapania pokemonów?  Huh  Huh

Już wyjaśniam, a najlepiej od tego będzie wam potrzebny -> [Obrazek: pokedexv3.png] - Pokedex V3 Cena: 350.000¥ do nabycia w sklepie.
[Obrazek: tumblr_ls3q6jRLUJ1qif809.gif]

Odpisz
Dzięki za poradnik! Super wytłumaczone te łapanie Smile Ogólnie miałem z tym trochę problemów na początku, bo kurde nie wlatywały mi do pokeballa... Ale teraz mnie pokierowałeś na dobrą drogę.
Bardzo skuteczna maść na wypryski - zobacz!

Odpisz
(03-30-2017, 09:07)promapup napisał(a): Dzięki za poradnik! Super wytłumaczone te łapanie Smile Ogólnie miałem z tym trochę problemów na początku, bo kurde nie wlatywały mi do pokeballa... Ale teraz mnie pokierowałeś na dobrą drogę.

:') Nie ma za co. Pokeball (czerwony) jest najgorszy, ale tania opcja dla początkujących graczów (1-5lvl) dopóki się na nazbierze kasy na netballe + nestballe do pewnego czasu. 

Jak będę mieć czas wolny to jeszcze poprawię, a raczej dodam "ultraballe" "premierballe" "cherishball" 
I jeszcze sprecyzuję szanse.  Shy
[Obrazek: tumblr_ls3q6jRLUJ1qif809.gif]

Odpisz
Super poradnik. Jak zaczynałam grę na PokeWars nie potrafiłam sobie poradzić z łapaniem. Szkoda, że wtedy nie było takiego poradnika. Tongue
[Obrazek: filing_images_e38705eada9d.jpg]

Odpisz
Poradnik jak najbardziej na + Smile Ale mam pytanie do autora - co z Cherishballami? Big Grin Mają stałą, 30% szanse na złapanie, ale czy one są aż tak kiepskie by ich nie wymieniać? Big Grin
Bywam czerstwy bardziej niż chleb z biedronki...

[Obrazek: 5qp4l2ejrir8.gif]

Odpisz
A Ultraball? Greatball? Przecież to balle codziennego użytku. A balle okazyjne Hevyball, Starterball, Quickball? No i jeszcze balle Eventowe.
[Obrazek: karta_trenera.php?u=282203]

Odpisz
Przecież Parkballa można zdobyć w lokacjach

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości