• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy byłbyś za wprowadzeniem Smeargle na takich warunkach?
Tak
Tak, częściowo
Nie
Nie mam zdania na ten temat
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smeargle
#1
Tak, wiem, była masa tematów na jego temat i każda była odrzucona. Dlaczego? Dla zwykłego gracza pokemon ten niby zbytnio nie wyróżnia się od innych.

No właśnie, niby.

Rozumiem że dla administratorów największy problem stanowi ruch/atak/umiejętność (jak zwał, tak zwał) "Sketch" który pozwoliłby na nauczenie go wszystkich ataków na stałe i z tego powodu nie został wprowadzony do gry, a większość (by nie powiedzieć wszystkie) propozycje na jego temat były odrzucane z miejsca, gdyż nie dawały konkretnego rozwiązania jego sytuacji.

Ja proponuje by ten pokemon został wprowadzony, ale pod takim rozwiązaniem:

Nie wprowadzać do gry ataku Sketch, a w zamian pokemon Smeargle dostaje podobny do tego wprowadzony atak - "Mimic". Będzie to jedyny atak w jego sali, poza tym, spotkać go będzie można jedynie w rezerwacie, a samo złapanie tego pokemona będzie niemożliwe.

Jaka byłaby różnica?
Otóż "Mimic" kopiuje ostatni użyty atak przeciwnika, ale tylko na czas walki. Według mnie to rozwiązanie wydaje się najbardziej sensowne.
Zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem "Wilk syty i owca cała", bo jakby nie patrzeć, skoro nauczyłby się wszystkich ataków, to tak czy siak w końcu i ten ruch by poznał, a w dodatku daje to nam kolejnego pokemona do gablotki, który po tej propozycji przestał by być taki "OP", gdyby oczywiście przeszła.

Poza tym, kwestia "Smeargle posiada 4 razy ten sam atak" - pragnę zauważyć że na konsoli, gdy użył ruchu "Sketch", to on mu znikał, a w jego miejsce pojawiał się ten skopiowany i ponownie "Sketch" mógł się nauczyć dopiero po 10 poziomach. U nas, jeśli jednak takowy by się pojawił , mogłoby to wyglądać że po walce trzeba byłoby go ponownie w sali treningowej go nauczyć, a po poznaniu 10 ruchów, Sketch użyty w walce wyświetlał by informacje np. "Smeargle po użyciu Sketch nie jest już w stanie poznać innych ruchów."

Także co sądzicie na ten temat? Smile Wszystko jest do przedyskutowania Smile
Bywam czerstwy bardziej niż chleb z biedronki...

 
Odpisz
#2
Ja myślę że byłoby to dobre rozwiązanie tymczasowe póki czegoś lepszego się nie wymyśli.

Niech:

- Występuje tylko w rezerwacie pod ochroną

- Posiada Jeden atak Mimic

- Jeśli to możliwe niech atakuje nim co rundę, a jeśli nie niech ww 1 rundzie używa mimic a następnych trzech nic nie robi.

Dzięki temu każdy będzie miał możliwość uzupełnienia go w gablotce.
 
Odpisz
#3
A nie lepiej po prostu pojsc na latwizne:

Sketch - Zapamiętuje jeden z losowo wybranych ruchów przeciwnika na czas walki.

Dla nie kumatych:

Smeargle jako pierwszy atak na ustawiony atak sketch i w raz z pierwszym posunięciem zastępuje go jednym z losowo wybranych ataków które posiada przeciwnik aż do końca walki.

A inmych ataków mógłby się nauczyć tylko z TM. 
 
Odpisz
#4
Dziekan, czy jak wolisz, Czarny Smoku, tu aktualnie kwestia tyczy się tego by wprowadzić pokemona do gry, gdyż aktualnie to ciężko mówić o pełnej gablotce Johto (shiny lub nie) skoro brakuje tak rozchwytywanego pokemona Smile Dlatego propozycja tymczasowa jest taka by miał Mimic, by za bardzo nie grzebać w kodzie gry i by skarg nie było że coś zepsute znów jest Smile A nie powiem, osobiście sam bym wolał żeby Sketch działał jak w oryginale, ale to już kwestia sporna


@bethrezen raczej druga opcja wchodziła by w gre, gdyż przy pierwszej całą strukture kodu źródłowego walk trzeba by było przebudować tak naprawde Smile I wtedy nawet Karpie by 4 x Splash używały na 1 poziomie xD

EDIT: W sumie, jakby się uprzeć, i dać mu atakować 4 razy, to mógłby mieć Mimic, Copycat, Mirror Move i jakikolwiek z pozostałych podobnych ruchów Smile
Bywam czerstwy bardziej niż chleb z biedronki...

 
Odpisz
#5
Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem jak zaproponował autor postu!
[Obrazek: uBoFXLn.png]
 
Odpisz
#6
Popieram wprowadzenie smeargle, mimic plus rezerwat i brak możliwości złapania rozwiązuje sprawę. Nie rozumiem jednak, po co dopisywałeś o tym uczeniu ataków potem, skoro nikt go nigdy nie złapię Big Grin Wystarczy nie dodawa go do kota/loterii i nagród za konkursy i już po wsze czasy może sobie być w rezerwacie. Szansa spotkanie powinna byc podobna, jak poków ewoluujących przedmiotami, czy dzieci.
[Obrazek: 8HxBS6.jpg]
 
Odpisz
#7
Uważam, że smeargle jest bardzo ciekawym pokemonem i nie zasługuje na to, by nie dało się go złapać. Tak jak zauważył autor: możemy dać dla smeargla ataki typu Mimic, Copycat, Mirror Move. Jeśli mamy go dodawać tylko po to, by mieć 100% gablotki, to nie zadawajmy sobie trudu i po prostu usuńmy go z gablotki i z pokedexu.
 
Odpisz
#8
Propozycja przedstawiona przez autora wątku jako rozwiązanie tymczasowe jest jak najbardziej okej. Natomiast sądzę, że administracja powinna po prostu siąść i zastanowić się jak to zrobić by wprowadzić tego pokemona do gry w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału.
 
Odpisz
#9
@Archie2.0 dodałem na przyszłość, bo jak to kolega wyżej ujął...
(05-19-2017, 19:09)Anakin napisał(a): administracja powinna po prostu siąść i zastanowić się jak to zrobić by wprowadzić tego pokemona do gry w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału.
Także dałem możliwość jakbym to np ja widział Tongue Big Grin
Bywam czerstwy bardziej niż chleb z biedronki...

 
Odpisz
#10
Właśnnie zastanawiałam się gdzie jest ten Smeargle, nie wiedziałam że takie jaja z nim.
Do teraz na drugiej wyspie w kanto jak walczymy z bossem to widać napis - ten atak nie został oskryptowawny.
A ten atak to w sumie tylko modyfikacja ataku transform by wystarczyła (by losowy atak przeciwnika pobierał, a nie wszystkie z movesetu jak transform).
nakarm moje dzieci:
Togepi||Schum||Elekid||Igglybuff||Mime Jr
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości