• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Którą opcje wybierasz?
Perm
Reset
Ban półroczny
Inna nie wymieniona kara
Obecne kary są sprawiedliwe
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana regulaminu - skrypty/boty
Zakładam ten temat na prośbę graczy.

Wiele osób uważa że osoby które obecnie zostały ukarane za korzystanie z skryptów/botów są zbyt łagodnie potraktowane.

O obecnych banach nie ma sensu już dłużej rozmawiać. Admini podjęli decyzję co do ich ukarania i nie widzę opcji aby zmienili zdanie.

Możemy natomiast pomyśleć o przyszłości.

Propozycja jest taka aby w regulaminie była jasna informacja jaka jest kara za korzystanie ze skryptów/botów. 

Propozycję:

a) Ban Permanentny

b) Reset Konta bez możliwości odzyskania PH (bo inaczej znalazłyby się osoby które specjalnie użyłyby bota żeby mieć zresetowane konto)

c) Ban na pół roku

Zaznaczyłem opcję "Inna nie wymieniona kara" bo w gruncie rzeczy uważam, że ban permanentny, za pierwsze wykroczenie to jednak przesada. Skłaniam się do bana na okres od 1-3 miesięcy w zależności od skali problemu PLUS Zabranie WSZYSTKICH pieniędzy (lub przedmiotów za nie kupionych, pokemonów za nie wytrenowanych) znalezionych w okresie użytkowania bota. Jeśli taki delikwent nie chciałby się przyznać jak długo korzystał z bota i ile zarobił, bądź udowodniono by mu nieprawdę - wtedy od razu perm/reset (w sumie na jedno wychodzi).

Uważam, że sam ban czasowy, bez odebrania zarobków wygenerowanych przez bota, choćby i na te pół roku, to kara niesprawiedliwa względem innych graczy.

(21.05.2017, 22:22)Anakin napisał(a): Zaznaczyłem opcję "Inna nie wymieniona kara" bo w gruncie rzeczy uważam, że ban permanentny, za pierwsze wykroczenie to jednak przesada. Skłaniam się do bana na okres od 1-3 miesięcy w zależności od skali problemu PLUS Zabranie WSZYSTKICH pieniędzy (lub przedmiotów za nie kupionych, pokemonów za nie wytrenowanych) znalezionych w okresie użytkowania bota. Jeśli taki delikwent nie chciałby się przyznać jak długo korzystał z bota i ile zarobił, bądź udowodniono by mu nieprawdę - wtedy od razu perm/reset (w sumie na jedno wychodzi).

Uważam, że sam ban czasowy, bez odebrania zarobków wygenerowanych przez bota, choćby i na te pół roku, to kara niesprawiedliwa względem innych graczy.

Anakin ale po co bawić się w coś takiego. Skoro osoba świadomie w celu osiągnięcia jakichkolwiek korzyści używa niedozwolonych skryptów; bindów lub botów powinna być z miejsca banowana permanentnie. Nie ma sensu traktować tego łagodnie bo to się rozpleni i ludzie będą wykorzystywać to tak samo jak pushe, "Bo może mnie nie złapią". Ban inny od perma to po prostu przyzwolenie aby grę opanowała zmasowana ilość osób, która korzysta z różnego rodzaju wspomagaczy ułatwiających grę.

(21.05.2017, 22:37)kawkara11 napisał(a): Anakin ale po co bawić się w coś takiego. Skoro osoba świadomie w celu osiągnięcia jakichkolwiek korzyści używa niedozwolonych skryptów; bindów lub botów powinna być z miejsca banowana permanentnie. Nie ma sensu traktować tego łagodnie bo to się rozpleni i ludzie będą wykorzystywać to tak samo jak pushe, "Bo może mnie nie złapią". Ban inny od perma to po prostu przyzwolenie aby grę opanowała zmasowana ilość osób, która korzysta z różnego rodzaju wspomagaczy ułatwiających grę.

No właściwie to mnie przekonałeś Tongue

Według mnie permanentny to nie rozwiązanie bo taki gracz co używa botów dostaje info w stylu "Za boty masz perma" to taki delikwent robi multi i ponownie korzysta z botów. Według mnie powinien być jakis ban na ip na pół roku + reset konta bez możliwości odzyskania PH

ja jestem za resetem bez mozliwosci odzyskania zakupionych ph Wink + ban na jakis czas Wink np miesiac nawet wtedy by wystarczyl bo tak czy tak reset konta i nie ma po nim ph ktore zakupil Smile poniewaz aktualna kara nie jest adekwatna do uzywania bota poniewaz ten ktos nie wiadomo od jakiego czasu go uzywa , bo jesli uzywa go od pol roku to sporo zarobil Wink a ban na miesiac odczeka Smile a co mial zarobic i tak zarobil Smile dlatego jak dla mnie gralem w wiele gier i zawsze jak ktos uzywal programu wspomagajacego mial usuwane konto i nie bylo znaczenia czy uzywal go 1 dzien czy 3 lata Wink kara byla taka sama Smile  i ktos taki wiedzial czym ryzykuje bo nawet jak wczesniej nie gral z programem to administracji to nie obchodzilo i mial usuniete konto

Perm i koniec. Co miałem do powiedzenia juz powiedzialem Alexowi i innym graczom ora innym podobnym wątkom do tego. Kazda inna kara sprawi że w grze będą same boty bo bardziej opłaci się zarobić kilka kkk i mieć bana na miesiąc.

(21.05.2017, 22:48)PanCJ napisał(a): Według mnie permanentny to nie rozwiązanie bo taki gracz co używa botów dostaje info w stylu "Za boty masz perma" to taki delikwent robi multi i ponownie korzysta z botów. Według mnie powinien być jakis ban na ip na pół roku + reset konta bez możliwości odzyskania PH

Ty wiesz zmiana ip jest latwa i jest wiele drog na to? Tongue

Uwazam, ze ban 6 miesiecy za pierwsze wykroczenie bylby dobry. Natomiast za kolejne ban permanentny/reset konta. 

Nie ma tu się co rozdrabniać. Za takie zachowanie powinien być Reset konta beż możliwości zwrotu ph lub perm bo to wychodzi na to samo. To jest jedyna możliwa opcja mogąca powstrzymać rozszerzenie się botów w grze.
Chciałem też dodać że obecna kara dla graczy używających boty jest śmieszna. Już jest ich 5 a jak admini dalej będą kopać będzie z połowa NoLif. Zabranie itm eventowych to nie kara. Ponieważ i tak by ich nie mogli wykorzystać bo sklepik zostanie zamknięty zanim bany się skończą. A lv, zarobione pieniądze z hodowli i itm zostaną. Więc ten miesiąc przerwy będzie się im opłacałWink

b) Reset Konta bez możliwości odzyskania PH (bo inaczej znalazłyby się osoby które specjalnie użyłyby bota żeby mieć zresetowane konto)
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

@inzynier2013 zgadzam się reset bez Ph głupota ma boleć gorzej niż sztylet w żebro czy skalpel w scięgno Smile

Pozdrawiam Podły Zły EvilRose
[Obrazek: 6ba7wm5yqkju.png]

Reset jest bardziej sprawiedliwy niż sam perm na koncie.

~ reset bez odzyskania ph
~ zablokowanie mu zakupienie konta premium przez 3 miesiące (w celu nie dawania mu korzyści z premium, nienawidzę, gdy ktoś używa bota, a wszyscy inni klikają normalnie)
~ zablokowane warsballe przez 6 miesięcy
~ zablokowane nagrody codzienne przez rok
[Obrazek: tumblr_ls3q6jRLUJ1qif809.gif]

Cóż tak czytam i wszyscy optują za radykalnymi środkami... zmiana regulaminu moze na to pozwolić co do zaistniałych sytuacji jak w temacie decyzja jest podjęta (ja osobiście ograniczył bym lvl o polowe i pkt rankingowe tez o polowe, usunięcie y i pH w całkowitej kwocie) generalnie by użycie oznaczało spore cofnięcie na poziomie innych graczy, duzo piętnuje sie całe stow a nie każdy wykorzystywał lukę w regulaminie i w grze... mozna by wprowadzić przy nicku znaczek jak jest premium tak ostrzeżenie dla innych graczy ta osoba miała problem z regulaminem.... na określony czas.... oraz generalnie zwrócenie uwagi przez administracje na pojawiające sie tego typu problemy

Ja również jestem za permem. Boty to najgorsze co może być: oszukują nie tylko administracje ale również (a może przede wszystkim) innych graczy! Dać kilku maniakom botów perma i od razu zmniejszy się liczba cwaniaczków.
PanCJ za multi też są kary (permy na multikoncie, + 3 dni na głównym, + za push jeśli do tego dojdzie) a dzięki nowej wyszukiwarce multi bardzo szybko takiego gracza namierzyć ^^

(22.05.2017, 05:54)DeSToR napisał(a): Ty wiesz zmiana ip jest latwa i jest wiele drog na to? Tongue Uwazam, ze ban 6 miesiecy za pierwsze wykroczenie bylby dobry. Natomiast za kolejne ban permanentny/reset konta. 
W tym przypadku uważam, że za pierwsze wykroczenie powinien być ban na 6 m-cy + reset konta a za ponowne takie wykroczenie to permamentny Wink

Skocz do:

Szukanie: 1 gości