• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy popierasz przedstawioną propozycję ??
Ankieta jest zamknięta.
Tak
25.00%
6 25.00%
Nie
54.17%
13 54.17%
Nie mam zdania
20.83%
5 20.83%
Razem 24 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemony dzieci
Jak każdy wie w przypadku rozmnażania niektórych pokemonów, w efekcie końcowym tego rozmnażania powstaje pokemon dziecko. Koszt jego kolejnej ewolucji jest niekiedy dosyć drogi (wymaga Ognistego owocu) lub wymaga pewnych specjalnych warunków (levelu lub posiadania danego ruchu). Proponował bym wprowadzenie do gry jakiegoś przediotu np. "Kamienia rozwoju" - choć ta nazwa jest przypadkowa i mogła by być inna. Dzięki któremu dało by się pominąć etap pokemona dziecka, pokemon trzymał by go podczas rozmnażania u opiekuna.

Koszt stworzenia takiego przedmiotu w warsztacie musiałby być jednak w miarę drogi. Proponowałbym żeby wymagał do stworzenia danego przedmiotu Ognistego owocu i 3 kryształów (jakie pozostawiam wam). Dodatkowo proponował bym żeby działał on na 10 rozmnażań po czym znikał.

Trochę zmnieszyło by to koszto ewolucji tego typu pokemonów a jednocześnie nie uderzyło znacznie po cenie samego Ognistego owocu, który wymagany jest do wielu ewolucji i to nie tylko pokemonów dzieci. To do trenera należała by decyzja jaka forma rozmnażania by mu się opłacała.

Jestem zdecydowanie na TAK.
Nie jest to pomysł wyssany z palca, gdyż w oryginalnych grach istnieje klasa przedmiotów zwanych "Incense", które mają właśnie takie działanie: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Incense
Poza większą opłacalnością rozmnażania takich poków i nowym przedmiotem w warsztacie, kolejną zaletą tego pomysłu jest to, iż niektóre poki mają inny zestaw egg moves niż ich poke-dzecko, co za tym idzie, zyskają one możliwość nauczenia się tych ruchów.

Ja jestem przeciw, klucie poke dzieci i tak jest dochodowe, bo są potrzebne do zadań oaka, więc to nie tak, że nie ma na nie zbytu. Przy niektórych pokach kwestia ewolucji owocem powstrzymuje wiele osób przed posiadaniem takich poków jak Lucario, a tak zacznie się masowe klucie. Poza tym dla mnie nielogiczne jest, żeby rodziła się forma nie podstawowa. Dodatkowo nie wszystkie dzieci nie dziedziczą salki, a wiele z nich ma dosyć prosta ewolucje, jak właśnie poziom czy atak, który dzięki salce znają od urodzenia.
[Obrazek: 8HxBS6.jpg]

Jeżeli chodzi o obecną sytuację to ona się nie zmieni, Nie chodzi mi o to żeby nagle nie można były kluć pokemonów dzieci chodzi mi o to żeby gracz mógł wybrać czy chce kosztem pewnych przywilejów jakie mają pokemony dzieci pominąc je i dostać de facto podstawową formę. Czy też wolą pokemona dziecko które jak piszesz mają niekiedy dodatkowe ruchy których nie ma potem ewolucjyna forma. Ale to już byłaby indywidualna decyzja danego gracza.

Jeśli zaś tyczy się ilości to pokemonów dzieci ewolujących za pomocą ognistego owocu jest łącznie 9 - Pichu, Cleffa, Igglybuff, Togepi, Azurill, Budew, Chingling , Munchlax i Riolu. Tych które ewoluują za pomocą lelevlu, ruchu, innego pokemona lub kamienie też jest 9 - Tyrogue, Smoochum, Elekid, Magby, Wynaut, Bonsly, Mime Jr., Happiny i Mantyke.
Czyli ilośc ta jest identyczna.

Właśnie o to mi chodzi Quest, że nie powinno dać się wybrać, bo równie dobrze mogą ludzie zażądać, ze chcą wykluć od razu ostatnią formę. Nie, moim zdaniem powinna wykluwać się zawsze najniższa. Bez względu na przywileje czy ich brak, to jest po prostu nielogiczne.
[Obrazek: 8HxBS6.jpg]

To by zabiło cenę np lucario

Moim zdaniem to po prostu zły pomysł.

No szkoda przy takim popraciu pomysł rzeczywiście nie ma przyszłości.
Pomysł na stosowanie kadzideł pochodzi z gry, więc nie jest to coś przypadkowo wymyślonego na kolanie.
Ale trudno - zainteresowanych odsyłam tak jak pisał Swamplord do Bulbapedi.
https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Incense

Możecie już usunąć pomysł.

Tak więc zamykam i przenoszę do odpowiedniego działu Wink

Skocz do:

Szukanie: 1 gości