Forum PokeWars

Pełna wersja: Walki drużynowe Team vs Team - Pomys dopracowany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Mój pomysł opiera się na wzajemnej rywalizacji druzynowej.

Poprawki do pomysłu - Pomysł napisany od nowa. (Jeszcze pisze w tym momencie)
Przed poprawieniem tego pomysłu było - 4 głosy na nie 2 na tak.



Walki drużynowe
A) Podzakładka o nazwie -"Walki drużynowe" w zakładce liga.

1. Wybierz nazwę drużyny:1
1. Wybierz nazwę drużyny.
- Team Rocket
- Team Aqua
- Team Magma
- Team Galactic
- Team Plasma
- Team Flare
- Team Skull

2. Wysyłanie zaproszenia do drużyny:
Wpisz nazwe gracza: Bethrezen, Dziekan,Tusiaczek,Another,Regis.

Bethrezen - Zaakceptowano
Dziekan - Zaakceptowano
Tusiaczek - Zaakceptowano
Another - Odrzucił
Regis - Odrzucił

Wystarczy, że dwóch graczy zaakceptuje max 5 osób w składzie.

3.Program dobiera cel rywalizacji
A) Znajdowanie przedmiotów na określony czas lub ilość.
Lub
B) Łapanie pokemonów na okreśłony czas lub ilość.

4. Wejdz do poczekalni i zaczekaj na przeciwnika.
W tym momencie program nam losowo dobiera przeciwnika, ale nie podaje kim on jest tylko podaje nazwę drużyny np. Team Rocket.
(Program losuje przeciwnika z uwzględnieniem czasu do 5 min od zapisania się innej drużyny. Tak, aby walka była sprawiedliwa i aby program dobrał przeciwnika, który wszedł też w poczekalnie  w przeciągu 5 min od naszego wejścia.

Walki drużynowe, możliwe by były 2 razy dziennie, ale to już do ustalenia czy z ograniczeniem do 2 walk na dzień dla konkretnych osób co brały już udział czy bez ograniczeń. Nie wiem jakby silnik gry na to reagowal.

5.Nagrody
Nagrody dla drużyny wypadną losowo, w zależność od tego kto miał największy wkład w wygraną drużyny, ten dostanie lepszą nagrodę).
Nagrody nigdy nie będą takie same, czyli raz będą lepsze raz gorsze wszystko zależy od szczęścia. ( Ma to za zadanie pozbyć się tzw. ustawek, że raz jedna drużyna wygra raz druga choć już w tym celu dałem to, że nie będzie wyświetlane z kim się walczy, tylko sama nazwa drużyny a losowe nagrody tym bardziej skrócą ten proces).

Spośród 50-100 Nagród, wypadnie tylko 5 losowych nagród dla każdej osoby z osobna,
Szanse na wypadnięcie nagrody - Podanew %

Nagrody są podane tylko przykładowo jakby to miało wyglądać, co nie znaczy,że właśnie az tak dobre by miały być. No,ale nie mam pomysłu jak je zrównoważyć.

1. 10,000 yen - 80%
2. Losowy Tm dla najlepszego gracza w walkach drużynowych 4%
3. Losowy pokemon 30%
4. Losowy pokemon shiny 1%
5. Losowy kryształ 5%
6. Losowa perła 50%
7. Losowy ball 70%
8. Losowy minerał 80%
9. 10 oak drinków 10%
10.50ph 15%
11. Losowe berry 70%
12. Losowy kamień ewolucji 2%
13. Mikstura mega ewolucji 1%
14. klucz do skrzyni codziennej 15%
15. Klucz do skrzyni elma 10%
16. Klucz do skrzyni oaka 15%
17. Bilet do zadania codziennego 10%
18. Bilet do rezerwatu 10%
19. 15X junpier drink 15%
20. Poke klapki 15%
21. Szarfa skupienia 1%
22. Samorodek 30%
23. 50 pokechrupek 80%
24. 100 owoców szczęścia 85%
25. 150 ulubinych napojów 70%
26. Żeton battle factory 20%
27. Losowy bilet do jednego z regionów 30%
28. Caterpie na 1lv 80%
29. 100,000 yen 5%
30. Pióro ho-oh 80%
31. Ognisty owoc 2%
32. próbówka 30%
33. Losowy proszek 20%
34. Weedle na 1lv 100%
35. Mikstura przywiązania 35%
36. Mikstura zdolność 5%
37. Losowe Jajko regionu 20%
38. Ziele odrodenia 70%
39. Kupon egg move 5%
40. Minerał mocy 50%
41. Czerwony minerał 70%
42. Zielony Minerał 80%
43. Skrzynia codzienna 25%
44. Skrzynia oaka 15%
45. Skrzynia elma 20%
46. Korona doświadczenia 2%
47. Losowy okruch 30%
48. 50 oak drinków 1%
49. 1000,000 yen 0,01% 
50. 10 yen 100%

Koszt takiej rywalizacji do ustalenia.
Choć,wydaje mi się,że samo zużywanie oakow przy tej rywalizacji to są koszty.
Trochę brakuje mi doprecyzowania tego pomysłu. Nie ma nic o kosztach i o nagrodach. Nie ma żadnego rankingu. Co zachęcałoby do korzystania z tych walk?
Jest już sporo walk i dodatków z których się nie tak bardzo korzysta...

To tylko kolejne zapchanie, jak na moje.

Jestem na Nie.
Pomysł może być fajny jeśli zostanie doprecyzowany, rozwinięty, póki co jest to że tak powiem tylko szkic.

Jak już zauważył Alex przydałby sie jakiś ranking i sensowne nagrody (tylko błagam nie śmieci pokroju minerałów), lepsze niż to co mamy w zadaniach stowarzyszeń po to by zachęcić graczy do korzystania z tego, bo nie ukrywajmy nie potrzeba grze czegoś w rodzaju kolejnych walk kameralnych czy stowarzyszeń.
To musi być coś co naprawde zachęci graczy do korzystania jak zadania samsona Wink

Project D

Mimo braku wielu szczegółów, widzę to z takiej perspektywy: będą 2 drużyny po kilka osób, rywalizujące o pewną nagrodę. Hm, jak ktoś jest chytry, może ustalić z pewną ilością osób by raz wygrywali ci raz ci, co znaczy jakaś tam nagroda nagroda za darmo. Wystarczy ten proces powtarzać. Tak jak w Battle Factory, nie problem kliknąć w tym samym momencie 'start' by ze sobą walczyć a nie z kimś innym.
Jeśli o mnie chodzi. Może i to miało by sens. Ale ja bym to urozmaiciła o nagrody jakiś takie, co można zdobyćtu i tylko tu. Np części do skrzyni księżycowej. Z drugiej strony obawiam się, że będzie szansa na to, że ten projekt stanie się zapychaczem kolejnym w grze... podziwiam jednak za pomysł.