Forum PokeWars

Pełna wersja: Zdobywanie doświadczenia, natury, przyrost
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanie odnośnie zdobywania doświadczenia pokemona oraz natury pokemona. 
Pierwsza sprawa wygląda następująco, 

czy pokemon posiada jakieś natury ? 

-gdyż wśród pokemonów, które złapałem powtarzały się takie same pokemony na takim samym lvl i miały inne bazowe statystyki i były to normalne formy, ale   nie mogę sprawdzić natury i nie wiem jakie są różnice w statystykach

Druga sprawa wygląda następująco,

czy przyrosty pokemona które zdobywa na każdym lvl zostaną wyrównane jeżeli, nie skorzystam z ewolucji pokemona i wbije pokemonowi najpierw 130lvl a następnie go przemienię do ostatniej formy ?

-tzn. czy jeżeli będę trenował Greninje od 1lvl do 130lvl to będzię miała lepsze statystyki końcowe niż Froakie na 130lvl przemieniony w Greninje ?

Trzecia sprawa,

Czy ilość doświadczenia które potrzebuje do kolejnego lvl pokemona jest taka sama w przypadku np. Froakie i Greninji 

- tzn. czy potrzebuje zdobyć więcej exp. żeby wbić kolejny lvl w przypadku Greninji niż w przypadku Froakie ?
1. Zawsze myślałem, że są to losowo generowane statystyki z pewnych przedziałów, ale teraz ta opcja z naturami pokemonów wydaje się ciekawsza
2. W pokedexie są wypisane 'przyrosty ewolucyjne', czyli ile statystyk wpadnie, bez znaczenia, na którym lv ewoluujesz pokemona...więc teoretycznie im szybciej tym lepiej.
w przypadku tego froakie i greninjy(jak w sumie w przypadku większości pokemonów), to nie będa to wielkie różnice, ale lepiej ewoluować jak najszybciej, gdyż greninja ma lepsze przyrosty co lv niż froakie
3. Stała ilość doświadczenia, na 1lv jest to 40 i rośnie o 30 z każdym kolejnym lv....40 > 70 >100 > 130 > 160 > itd. bez względu na ewolucje pokemona
Nie ma jeszcze systemu natury w grze.

Q: czy przyrosty pokemona które zdobywa na każdym lvl zostaną wyrównane jeżeli, nie skorzystam z ewolucji pokemona i wbije pokemonowi najpierw 130lvl a następnie go przemienię do ostatniej formy ?
Nie.


Raczej taka sama choć mogę się mylić, bo widziałem u niektórych Pokemonów różnicę 30 XP
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie odnośnie jednej rzeczy, której wciąż nie rozumiem.

Złapałem takie same pokemony na takim samym lvl i jeden miał więcej punktów bazowych w danej statystyce przeze mnie pożądanej niż inny,
skąd bierze się ta różnica jeżeli nie ma obecnie systemu natur ? ( mówię o zwykłych pokemonach, nie biorę pod uwagę różnicy pomiędzy shiny/zwykły lub forma eventowa/zwykły )

I jaką rozpiętość może mieć ta różnica w punktach ?