Forum PokeWars

Pełna wersja: Łowienie w lokacjach.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=33][attachment=33]
Hej,
Mam przyjemność zaprezentować społeczności pokewars pomysł do gry. Owym pomysłem jest zaimplementowanie do gry nowego wydarzenia w lokacji jakim jest łowienie w jeziorach przedmiotów lub pokemonów. Szansa na znalezienie takiego wydarzenia jest na takim samym poziomie jak znalezienie rabusiów w lokacji, więc dość spora. Gdy już znajdziemy owe jezioro będziemy mogli za pomocą wędki zdobyć od 2-3 przedmiotów lub pokemony od poziomu 1 do 50

Lista pokemonów do wyłowienia:
1 generacja: Magikarp, Shellder       
2 generacja: Remoraid, Wooper     
3 generacja: Carvanha, Barboach  
4 generacja: Shellos, Finneon     
5 generacja: Tympole, Tirtouga           
6 generacja: Skrelp, Clauncher
7 generacja: Mareanie, Pyukumuku    
8 generacja: Arrokuda, Chewtle

Lista pokemonów do wyłowienia:
POSPOLITE:
-Diveball (5 sztuk)
-Pokeball (10 sztuk)
-Muszla (1 sztuka)
-Kropla (1 sztuka)
-Dowolna perła (2 sztuki)
- Dr Oak drink (1 sztuka)
- Max repel (3 sztuki)

BARDZO RZADKIE:
-Dowolna TM lub TR
-Kryształ wodny (1 sztuka)
-Kamień wody (1 sztuka)

NOWE PRZEDMIOTY
Wędka oraz super wędka.
Wędka to przedmiot do kupienia w sklepie od poziomu 5 za 100 000Y. Przedmiot pozwala na wyłowienie 2 przedmiotów w tym pokemona. Przedmiot, można sprzedać za cenę 70 000Y.

Super wędka to przedmiot, który pozwala wyłowić z jeziora o jeden przedmiot lub pokemona więcej od zwykłej wędki. Koszt super wędki wynosi 500 000Y i można się jej pozbyć za 420 000Y. Dostępna w sklepie od poziomu 50.

Kolejną mechaniką jest zdobycie pokemona z jeziora, jeśli uda nam się takiego złapać (łapiemy od razu bez walki) to dostaniemy więcej doświadczenia niż walcząc w lokacji i łapiąc innego pokemona nie występującego w jeziorze. Dodatkowo pokemon wyłowiony z jeziora będzie posiadał oznaczenie wędki. Shiny pokemony też będą występować w jeziorze.

To już wszystko na temat owego pomysłu, mam nadzieje, że pomysł przypadnie wam oraz twórcą gry do gustu i zostanie w niedalekiej przyszłości dodany do pokewars. Jeśli macie jakieś sugestie lub uwagi to piszcie śmiało.
 
Dziękuje i pozdrawiam
Herobone1337
Fajny pomysł, ale uważam że szansa powinna być niższa niż ta na rabusiów oraz samo łowienie powinno nas coś kosztować np. Punkty Akcji + Yen (opłata za łowisko? Big Grin )
Spoko, zawsze to jakieś urozmaicenie rozgrywki, ale te wędki bym sobie jednak darował. Załóżmy, że nasza postać już by miała swoją w plecaku. (w plecaku fabularnie, nie na sprzedaż)
Można zrobić np. tak, że pojawiałby się 'Wędkarz *wstaw imię*' mniej więcej tak, jak te postaci od zadań pobocznych na evencie i dawałby ów wękarz misje typu hmm...
-złap 50 pokemonów typu water
-znajdź 10 pereł
-naucz dowolnego pokemona dowolnego tm typu water
-oddaj shiny pokemona typu water /// albo /// oddaj pokemona typu water na maksymalnie 5lv znającego przynajmniej 10 ataków
i za to zadanie dostawalibyśmy wędke
wiem, że to taka troche mini próba typu water, ale ciężko wymyślić coś innego w tym kontekście Big Grin
Alex pisał też o jakiejś opłacie, więc może 'karta wędkarska' do kupienia u Wędkarza za, powiedzmy 1kk?
Koszt łowienia może 15 albo 20 Pa?
Szanse na spotkanie 'łowiska' dałby takie same jak na spotkanie 'sztormu', z tym, że łowiska nie można by spotkać podczas pogody 'burza'
Edit... Co do lv tych pokemonów, to dałbym +- 5 od średniego, tak jak jest teraz
(22.02.2024, 12:36 PM)Sevoneive napisał(a): [ -> ]Można zrobić np. tak, że pojawiałby się 'Wędkarz *wstaw imię*' mniej więcej tak, jak te postaci od zadań pobocznych na evencie i dawałby ów wękarz misje typu hmm...
-złap 50 pokemonów typu water
-znajdź 10 pereł 
-naucz dowolnego pokemona dowolnego tm typu water
-oddaj shiny pokemona typu water ///  albo /// oddaj pokemona typu water na maksymalnie 5lv znającego przynajmniej 10 ataków
i za to zadanie dostawalibyśmy wędke
wiem, że to taka troche mini próba typu water, ale ciężko wymyślić coś innego w tym kontekście Big Grin
Alex pisał też o jakiejś opłacie, więc może 'karta wędkarska' do kupienia u Wędkarza za, powiedzmy 1kk?
Koszt łowienia może 15 albo 20 Pa?
Szanse na spotkanie 'łowiska' dałby takie same jak na spotkanie 'sztormu', z tym, że łowiska nie można by spotkać podczas pogody 'burza'
Edit... Co do lv tych pokemonów, to dałbym +- 5 od średniego, tak jak jest teraz
Nie, nie i jeszcze raz nie. W zamyśle ma to byċ raczej miły dodatek i delikatne urozmaicenie rozgrywki sprawdzianem szczęścia, nie kolejne rozbudowane misje. Od tego są Eventy, zadania codzienne, Samson, Dynamax, próby i nawet te zadania stowarzyszenia.

(22.02.2024, 11:33 AM)Alex napisał(a): [ -> ]Fajny pomysł, ale uważam że szansa powinna być niższa niż ta na rabusiów oraz samo łowienie powinno nas coś kosztować np. Punkty Akcji + Yen (opłata za łowisko? Big Grin )
20pkt to dobry deal, ale zależy co by tam się dało zebraċ.
(22.02.2024, 11:33 AM)Alex napisał(a): [ -> ]Fajny pomysł, ale uważam że szansa powinna być niższa niż ta na rabusiów oraz samo łowienie powinno nas coś kosztować np. Punkty Akcji + Yen (opłata za łowisko? Big Grin )
Może dodać przedmiot spławik do kupienia w sklepie 1 spławik=1łowienie koszt spławika to 4 000Y.

(22.02.2024, 11:53 AM)bednvrczyk napisał(a): [ -> ]Spoko, zawsze to jakieś urozmaicenie rozgrywki, ale te wędki bym sobie jednak  darował. Załóżmy, że nasza postać już by miała swoją w plecaku. (w plecaku fabularnie, nie na sprzedaż)
Patrząc na nagrody i przedmioty ,które możemy zdobyć to i tak się opłaca kupic a dodatkowo nie wszystko powinno być za darmo. Podobny przykład jak z innymi przedmiotami w pokewars w sklepie, nie są za darmo.
Jak dla mnie Kropla i tak jest już zbyt częstym itemem w lokacji...

Dodałbym zamiast niej więcej bali, swarm rep lub timer
(23.02.2024, 08:44 AM)Tysiak napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie Kropla i tak jest już zbyt częstym itemem w lokacji...

Dodałbym zamiast niej więcej bali,  swarm rep lub timer
Wszystko zależy od zespołu pokewars jakie będą nagrody. Ja uważam ,że rzeczywiscie powinny być swarm lub timer bolle.
Naprawdę ciekawy pomysł i powinien być w grze