Forum PokeWars

Pełna wersja: "Nadzór targu"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, specjalnie zalozylem konto na forum zeby to napisac.

Nadzor targu w tej grze to totalne dno i wodorosty. To ejst jak rak zrzerajacy te gre od srodka i zabijajacy rynek.
Ceny akceptowalne przez nadzorcow sa wedle widzimisie, podoba mi sie albo nie.

Zacznijmy od tego, że jesli na rynku nie ma danego towaru to znaczy ze to jest towar deficytowy, dalej logiczne ze jest warty wiecej.
Dla pokazania, dla tych ktorzy jeszcze nie pojmuja zasad ekonomii:

EDIT: Bo niektorzy sie splakali ze ditto nie jest tyle wart zapominajac ze to jest PRZYKLAD, zamienilem nazwe pokemona na symbol X (tu wstaw dowolny)
Przyklad 1:

Na rynku nie ma pokemona Shiny X (tu wstaw dowolny) lvl 1, sa takie pokemony ale na wyzszych poziomach w cenie 180-200 kky. Wystawiam mojego pokemona za 300kk bo jest to lvl 1 wiec do trenowania sie nadaje. Nadzorca sciaga oferte z targu, bo cena jest zbyt wysoka zapominajac ze cos jest warte tyle ile ktos jest w stanie za to zaplacic, a nie tyle na ile to "profesjonalnie wycenia" "Nadzorca targu".

Przyklad 2:
Na rynku nie ma danego przedmiotu X , chce go wystawic za 20kk y (bo widze ze jest tu przestrzen zeby zarobic a jak ktos potrzebuje to kupi) ale nazdorca targu ustala widelki cenowe na 10kky, pomimo tego ze nie ma tego na rynku. Wiec w jaki sposob chcesz cos wycenic skoro nie ma tego na targu? Bo ci sie tak wydaje? Ponownie, cos jest warte tyle ile ktos jest w stanie za to zaplacic a nie tyle na ile Ci sie wydaje nadzorco targu.

Rozwiazania sa dwa:

1. Zmienic nadzorcow targu, wyczyscic to cale koleczko wzajemnej adoracji. I usunac widelki cenowe, niech rynek zyje swoim zyciem. Widelki sa najgorszym mozliwym rozwiazaniem bo czasem nie oplaca sie czegos sprzedawac, zostawiajac to w plecaku w momencie kiedy druga osoba moze tego potrzebowac i tutaj bylaby mozliwosc sprzedazy. I nie, wbrew temu co mowicie, zakladka "Handel" w zadnym przypadku nie jest wystarczajacym narzedziem. Zadowolony kupujacy i sprzedajacy.

2. Stworzyc serwer discord gdzie miedzy innymi bylaby zakladka targ, oczywiscie z usunieciem widelek cenowych. Mozna w latwy sposob znalezc tego czego sie poszukuje. Nie wiem dlaczego tak na sile bronicie sie przed discordem skoro powstal tutaj temat na forum ze ktos moze go stworzyc i napisac boty do discorda.
Latwiejszy targ, wzajemna pomoc etc. ogolnie zdecydowanie wiecej korzysci niz problemow ktorych w zasadzie nie widze.

Ogolnie podsumowujac, wszyscy narzekaja na targ a Admini maja to gdzies
Mi też usuneli poks shiny tuntancora do samka on przecież jest więc czym się sugerowali przy zdjęciu oferty dno totalne z targiem pozdro
Zgadzam sie, widelki to glupi pomysl a osoby ktore go popieraja zwyczajnie nie maja pojecia jak dziala ekonomia i rynek (a przynajmniej jak powinien dzialac..)
Ceny na targu ustalają gracze, na przedmiotach i TM/TR są widełki pokazujące ceny sprzedażowe.
Chyba nie muszę tłumaczyć czym są ceny sprzedażowe.
Na pokemonach widełek nie ma i nie będzie, na cenę składa się wiele czynników, a wyceny nie są wyssane z palca czy też "Ceny akceptowalne przez nadzorcow sa wedle widzimisie, podoba mi sie albo nie." , pokemony wyceniane są na podstawie cen sprzedażowych uwzględniając też sytuację na targu i zapotrzebowanie na danego pokemona oraz wiele innych.
Nie będę się tu więcej udzielać, mam nadzieję że zrozumiale napisałam.
(25.02.2024, 09:57 AM)Tusiaczek87 napisał(a): [ -> ]Ceny na targu ustalają gracze, na przedmiotach i TM/TR są widełki pokazujące ceny sprzedażowe.
Chyba nie muszę tłumaczyć czym są ceny sprzedażowe.
Na pokemonach widełek nie ma i nie będzie, na cenę składa się wiele czynników, a wyceny nie są wyssane z palca czy też "Ceny akceptowalne przez nadzorcow sa wedle widzimisie, podoba mi sie albo nie." , pokemony wyceniane są na podstawie cen sprzedażowych uwzględniając też sytuację na targu i zapotrzebowanie na danego pokemona oraz wiele innych.
Nie będę się tu więcej udzielać, mam nadzieję że zrozumiale napisałam.
Osobiście już 2 razy spotkał mnie "błąd" targowego w tym raz niedawno. Niby sie zdarzają ale ani be ani me ani kukuryku. Musisz wybaczyć i koniec tematu

Moim zdaniem widełki na targu nie są takie złe, ale mogły by być mniej sztywny(nie mam na myśli większego rozstrzalu między minimalną ceną a maksymalną a ewentualnie częstsze zmiany tal aby mozna bylo ciekawiej "inwestować" ) jeśli chodzi o pokemony to troche zabawnie reagują targowi. Z rozpędu usuwają oferty legitne ale taki zwykły gible bez salki za 7.4k może sobie stac tydzień/potem 2 tygodnie. Przykladow jest duzo więcej jednak nie ja jestem od kontrolowania targu więc zgłaszam tylko to co widzę a nie szukam na siłę(chyba ze dacie mi fiolet :>) .  Wydaje mi się, że targowi nie powinno az tak ingerować a jedynie usuwać oferty z czapy zeby ktos przez pomyłkę nie kupił bo bedzie karuzela scamu i rozpaczy. Ważniejsze moim zdaniem jest kontrolowanie dedyków. Oczywiście cena w ofercie dedykowanej na 99% bedzie niższa niz na targu jednak to tam najczęściej dojdzie do pushu a nie na targu. Podsumowując: - targ itemów - w miarę git
-targ pokemonów - nie jest źle
-praca targowych- pewnei u kogoś brakuje doswiadczenia i z rozpędu ciachnie dobrą ofertę ale jak przeprosi to miło
-kolor dla mnie- do rozważenia

Pozdrawiam
~Zakalec
Mnie usunięto Squirtla lv1 za 350k choć na targu były za 300k i za 500k.dlaczego? - nie poinformowano.
Samo usuwanie ofert bez podania powodu to chamstwo, uzasadniające usunięcie nadzorcy z funkcji.
Jakaś kultura powinna obowiązywać również nadzorców.
Może gdyby nadzorca musiał podać powód usunięcia to byłoby mniej kuriozalnych usunięć.
nadzór to kpina już dawno nadzorcy targ zepsuli najlepsze ze są bezkarni a czemu? to już pisałem na fb ...

widełki sa dobre tylko ceny widełkowe powinny pisąć przed wystawianiem oferty a nie jak juz jest wszystko goteowe a widełki nie puszczają bo cena jest za wysoka o 1Y

przy zdejmowaniu oferty nadzorca powinien być zobowiązany wyjaśnić dlaczego oferta jest zdejmowana 

pisząc zerkam na targ i widzę samiec kilunasty level bez salki bez treningu samica (13% szansy na samice) bez treningu KILKADZIESIĄT kky droższa od samca i innej samicy i czemu ona nie zdjęta a moja oferta tak?

targ na discordzie? zdecydowanie NIE!!
Na targu planowane są pewne zmiany które powinny rozwiązać częściowo problemy. Jeśli chodzi o targ na discordzie to na pewno nie będzie czegoś takiego.