Forum PokeWars
Zdarzenia Lokacyjne - Wersja do druku

+- Forum PokeWars (https://forum.pokewars.pl)
+-- Dział: Propozycje (https://forum.pokewars.pl/forum-16.html)
+--- Dział: Omawiane (https://forum.pokewars.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Zdarzenia Lokacyjne (/thread-40.html)



Zdarzenia Lokacyjne - Dziekan - 24.12.2021

Można już przenieść do omawianych, aby zobaczyć co gracze o tym sądzą. Chyba,że byłbyś chętny co do tego pomysłu i wolalbys zostawić w tajemnicy to.

Zdarzenia lokacyjne,które by się pojawiały w trakcie polowania na pokemony z możliwością ich wyłączenia.


Zadanie nr 1

Witaj ostatnio uciekałam przed stadem rozwścieczonych spearow wraz ze swoim pokemonem,ale w trakcie ucieczki zgubiliśmy siebie nawzajem. Czy mógłbyś odnaleźć mojego pokemona (losowy gatunek pokemona)  i wręczyć mu miksturę leczniczą? Chciałabym być pewna,że jest cały i zdrowy,a już w trakcie ucieczki te ochydne ptaki go trochę podziobaly.

Tak/Nie
-Złap pokemona o gatunku (...)
-Wylecz pokemona mikstura lecznicza.

Podsumowanie:
Pokemon zadaniowy,który zostanie wylosowany do zadania po złapaniu powinien mieć ograniczone HP.

Zadanie nr 2
Witaj, prowadzę hodowlę pokemon i ostatnio zabrakło mi owoców. Czy mógłbyś mi pomóc nazbierać X owoców do mojego koszyka ?
TAK/NIE

-Zbierz X owoców szczęścia  do koszyka
Zebrałeś 1000/10,000

Podsumowanie:
Proponuje losowy przedział do wylosowania od 10,000 do 100,000

Zadanie nr 3
Witaj, jestem handlarzem ostatnio spieszyłem się na targ i gdzieś po drodze zgubiłem swoje kryształy. Czy mógłbyś mi pomóc odnaleźć choć jeden z nich ?
TAK/NIE

- Znajdź kryształ typu ( program losuje który)
- Oddaj krysztal.

Zadanie nr 4
Witaj, ostatnio napadł nas Zespół R i tak poturbował mojego pokemona,że stracił on do mnie zaufanie. Czy mógłbyś oczyścić ścieżkę z Zespołu R i przynieś mi miksturę przywiązania ?
TAK/Nie

- Pokonaj X razy członków zespołu R.
- Oddaj miksturę przywiązania.

Podsumowanie:
Program losuje ile razy trzeba pokonać zespół

Zadanie nr 5
Witaj, jestem konwojentem i ostatnio zgubiłem X worków z pieniędzmi. Czy pomógłbyś mi je odnaleźć ?
TAK/NIE

- Znajdź X worków z yenami w lokacjach.

Zadanie 6.
Witaj przygotowuje tegoroczny festiwal dla pokemonów,ale wciąż brakuje mi X (losowe Berry) Czy pomógłbyś mi w przygotowaniach ?

- Oddaj x razy (losowe Berry)

Zadanie nr 7.
Witaj, robię naszyjniki z pereł ma zamówienie,ale wciąż brakuje mi mnóstwo pereł. Czy mógłbyś mi dostarczyć X razy diamentowa muszle ?

- Oddaj X razy (losowa muszla do znalezienia)

Zadanie 8.
Witaj jestem hodowca pokemonów typu (losowy typ), ale ostatnio ktoś otworzył bramę w nocy i połowę z nich uciekła. Czy pomógłbyś mi je odnaleźć ?

- Złap X razy pokemona typu (...)
- Oddaj pokemony .
Przykładowo: Oddałeś 1000/10000

Zadanie 9.
Witaj,jestem strasznie zakochana w Pokemonach. Niestety nie mam czasu na podróże. Czy mógłbyś zrobić zdjęcie każdemu pokemonowi,którego spotkasz na swojej drodze ?

- Wędruj x razu  do (losowa lokacja)
- Spotkaj X razy pokemona. ( Obojętnie jakiego)

Zadanie 10.
Witaj. Jestem nauczycielem w szkole pokemon. Ostatnio chciałem pokazać moim uczniom zachowanie różnych pokemonów o gatunku (...),ale były zbyt dzikie i uciekły. Czy mógłbyś złapać friendballem kilka z nich?

- Złap friendballem x razy pokemona o gatunku (losowy)
- Oddaj pokemony.

Zadanie 11.
Witaj, jestem nauczycielem chemii pokazuje swoim uczniom różne zastosowania mikstur na pokemonach i uczę ich wytwarzać własne mikstury. Niestety zabrakło mi probówek i niektórych mikstur już nie jestem w stanie sam przyrządzić. Czy pomógłbyś mi rozwiązać ten problem ?

- Oddaj X razy probówki.
- oddaj ( losowa mikstura do oddania).

Zadanie 12.
Witaj jestem Koga czy jesteś gotów podjąć się mojego wyzwania ?
Tak/Nie

- Złap moonballem w godzinach 18-4 x razy pokemona o gatunku ( losowy gatunek).
- oddałeś np. 0/200

Reszta przykładowych zadań,ale nie pisałem narazie historyjki zadania jak w poprzednich.
-Złap pokemona (gatunek pokemona) podczas sniezycy.
- Spotkaj pokemona typu (..) podczas deszczu.
- Pokonaj X razy zespół R w trakcie burzy

Dużo więcej możliwość by było jakby Alex przywrócił pory dnia. O ile przy zadaniach codziennych to nie wypaliło, to przy tych by miało sens bo były by nieograniczone czasowo. Bo każdy by wkoncu znalazł czas,aby zagrać o poranku.

W skrócie mówiąc sam bym wszedł np rano lub poludnie w któryś dzień,aby zrobić to zadanie.



Kiedyś w zadaniach codziennych to nie przeszło,że się brało pod uwagę warunki pogodowe przez to,że zadania codziennie miały ograniczony czas,a te będą miały nielimitowany czas. Za każde zrobione zadanie będzie skala punktacji od 1 do 10pkt gdzie te punkty będzie można wymienić na nagrody. Czasem poza punktami gracz dostanie ekstra wstążkę. Jeżeli uzbiera 10 takich ekstra wstążek, będzie mógł ją wymienić na nagrodę specjalną. Jeżeli Ci się spodoba pomysł, mogę pomyśleć nad kolejnymi zadaniami i podsyłać Ci,tak aby co jakiś czas wprowadzic 10 dodatkowych uniwersalnych zadań do gry.

Wymogi do zadań lokacyjnych będą pojawiac się w zakładce Zadania o nazwie - " Zdarzenia lokacyjne" każdy gracz będzie miał możliwość wyłączenia tego typu zdarzeń. Jeśli będzie chciał łapać tylko pokemony np podczas eventy.

Zdarzenia lokacyjne Włącz/Wyłącz.
Takie coś by mogło urozmaicić konkretnie grę.


RE: Zdarzenia Lokacyjne - Alex - 02.09.2022

Trochę mała różnorodność w tych zadaniach Smile


RE: Zdarzenia Lokacyjne - Dziekan - 03.09.2022

Jakby ktoś wyjaśnił jakiej różnorodność brakuje Smile


RE: Zdarzenia Lokacyjne - Werissimo - 03.09.2022

Dla mnie baja


RE: Zdarzenia Lokacyjne - oroz - 03.09.2022

no dobra, ale jakie nagrody np.


RE: Zdarzenia Lokacyjne - Dziekan - 10.09.2022

Nagrody to już pozostawiam adminom,ale pomysł można urozmaicać żeby złapać pokemona podczas pogody, lub o świcie itd.
Scenariusze mógłbym pisać dla mnie to nie problem,a zadania są o tyle uniwersalne,że program Ci losuje jakiego pokemona masz złapać lub ile yen zebrać itd.

Można też jescze tym manipulować bo np można dać złap (gatunek pokemona) o porze ( rodzaj pogody)
I program sam generuje,a żeby jescze bardziej był uniwersalny może być.

Złap pokemona (gatunek pokemona) o porze (losowa pora dnia) w trakcie ( losowa pogoda) o godzinie ( losowa godzina).

Różnorodność w tym pomyśle i opcji jest wiele.

W zadaniach codziennych to nie przeszło z jednego powodu, bo trwają jeden dzień a to by trwało,aż do zrezygnowania.

Zawsze można by było wykonać lub porzucić tylko 3 zdarzenia lokacyjne, dopiero przy porzuceniu jednego pojawia się szansa w lokacji na spotkanie następnego.

Zdarzenia lokacyjne miały by osoba zakładkę
Zdarzenia lokacyjne - W tej zakładce wymogi do zadania.

Zdarzenia takie pojawiły by się nie tak często, więc rozgrywka buła by jescze bardziej ciekawa.

Pomysł jest tak uniwersalny,że jakbym miał więcej czasu to stworzył bym coś z tego naprawdę dobrego,ale to już jest mega nowość w grze bo wnosi dużo do rozgrywki.

Dodatek do pomysłu pisany na szybko więc sorki za błędy.