Forum PokeWars
Odrzucona propozycja - Wersja do druku

+- Forum PokeWars (https://forum.pokewars.pl)
+-- Dział: Rozmówki Ogólne (https://forum.pokewars.pl/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Dyskusje na temat forum (https://forum.pokewars.pl/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Wątek: Odrzucona propozycja (/showthread.php?tid=6181)

Odrzucona propozycja - Radziu22 - 30.09.2019

Szybkie pytanie: Dlaczego moja propozycja https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=11711 została odrzucona, w dodatku bez jakiegokolwiek komentarza, podczas gdy uzyskała ponad 80% na tak i zdecydowana większość graczy uważa to za świetny pomysł? Dodatkowo dobrze wiem, że zaprogramowanie tego wcale nie byłoby trudne, więc w czym rzecz?

RE: Odrzucona propozycja - Alex - 30.09.2019

Propozycja została odrzucona, ponieważ nie podoba nam się idea zadań wykonywanych przez całą społeczność. Takie zadania są trudne do zbalansowania i zarówno wymagania jak i nagrody musiałyby się zmieniać w zależności od aktywności wszystkich graczy. Uważamy też, że taki rodzaj zadań nie zwiększy zaangażowania. Jeśli zadanie wykonuje kilka tysięcy osób to będzie to po prostu dodatkowy pasek postępu w grze, który albo uda się zapełnić albo nie. Nikt z graczy nie będzie się starał nadrabiać kilku tysięcy złapanych Pokemonów żeby TOP100 mogło na tym zyskać.

Każda z odrzuconych ostatnio propozycji ma swój powód, dla którego nie została zaakceptowana ale opisywanie tego zwyczajnie zajęłoby mi za dużo czasu, a chciałem się szybko uporać z porządkami.

RE: Odrzucona propozycja - Radziu22 - 30.09.2019

A na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie zwiekszy to zaangażowania? Jakoś ja i gracze sądzimy inaczej ale co my tam mozemy wiedziec, przeciez my tylko gramy w te gre Smile

Trudne do zbalansowania? Gówno prawda, sam podalem sposób jak sprawić aby warunki zadania były opcjonalne. Z waszymi informacjami byloby to jeszcze prostrze. Poza tym dwa razy by poszlo takie wydarzenie to od razu byście wszystko skorygowali.

Dodatkowo gracze tworzą community, są czaty na fb, discordy. Łatwo jest skomunikowac sie z innymi stowami i tak samo łatwo zmobilizować nie trzy a nawet sto pięćdziesiąt osob do doklikania danego zadania. I wyobraz sobie ze jak ktoś zacznie "nadrabiać kilka tysięcy poków" to jedynie moze na tym zyskac poniewaz ma szanse wbić do tego top 100 oraz skorzystać z bonusu.

Idea wam sie nie podoba ale graczom sie podoba. To nie wy potem korzystacie z tych zmian tak tylko przypomne Wink

RE: Odrzucona propozycja - Alex - 30.09.2019

Napisałem na jakiej podstawie stwierdzam, że nie zwiększy to zaangażowania.

Tak trudne, ponieważ parametry które chcesz ustawić, a potem skorygować bardzo się zmieniają na przestrzeni roku więc korekty byłyby potrzebne co miesiąc albo częściej. Druga sprawa jest taka, że gra nie zbiera tego typu statystyk, które byłyby niezbędne do prawidłowego zbalansowania.

Nie jestem przeciwny zadaniom grupowym ale uważam, że takie ogólne dla całego serwera są bez sensu.

W każdym razie obgadam to jeszcze z hRs i jeśli zdecydujemy, że dajemy tej propozycji jeszcze szansę to ją przywrócę i poddamy ją ponownemu głosowaniu.

RE: Odrzucona propozycja - Radziu22 - 01.10.2019

Propozycja, znając Was, i tak weszłaby najwcześniej za pół roku. Jest to wystarczający czas aby takowe statystyki zebrać gdyż w pół roku masz aż 26 tygodni Smile

Cóż, moge Ci wytłumaczyć czemu takie zadania nie są bez sensu. Wiesz co motywuje w tym momencie graczy do klikania? Są to próby, zadania codzienne i zadania stowarzyszeń, które akurat motywują tylko nielicznych gdyż są po prostu nieopłacalne. (O zadaniach Oaka nie wspomne gdyż wiekszosc graczy ma je najzwyczajniej ukończone). Powiedz mi które z tych aktywności motywują do regularnego klikania? Próby nie - każdy robi je w swoim tempie a kto potrzebowął jakieś zetki to spokojnie w rok już je ma. Zadania codzienne tak, motywują aby klikać regularnie, ale mało. 3 zadania dziennie jak masz farta i trafisz takie 10+ oaków to jest max 40 minut klikania.

Do czego zmierzam - gracze klikają tylko wtedy gdy coś z tego mają. Klikanie dla samego klikania uprawia bardzo mały odsetek graczy w tym momencie bo reszta po prostu sobie odpuszcza takie coś. Potrzebujecie dodać do tej gry coś co to poprawi i imo ten pomysł własnie taki jest. Żeby nie było - nie upieram się że mój pomysł musi zostać wdrożony do gry. Upieram się, aby jakikolwiek pomysł został wdrożony. Zadania Samsona widze, ze są już testowane i nie wiem jak będą wyglądały, ale czy na pewno jedna zmiana wystarczy?

RE: Odrzucona propozycja - Alex - 01.10.2019

Zdecydowaliśmy że damy tej propozycji jeszcze szansę. I masz rację, na pewno jedna zmiana nie wystarczy.