Forum PokeWars
Zdarzenie lokacyjne - Wersja do druku

+- Forum PokeWars (https://forum.pokewars.pl)
+-- Dział: Propozycje graczy (https://forum.pokewars.pl/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Omawiane propozycje (https://forum.pokewars.pl/forumdisplay.php?fid=76)
+--- Wątek: Zdarzenie lokacyjne (/showthread.php?tid=7105)

Zdarzenie lokacyjne - Czarny Smok - 19.07.2018

Witam chcialbym zaproponowac zdarzenia losowe lokacji ktore moga w znacznej czesc poprawic sytuacje na targu co do niektorych przedmiotow.

Zdarzenie Lokacyjne - Paleontolog
Witaj nazywam sie ( Imie) i jestem palenteologiem. Zajmuje sie badaniem dna skamienialosc organizmow zywych ktore zyly wieki temu na naszej planecie.  Niestety moje ostatnie poszukiwania zakonczyly sie fiaskiem. Czy nie natrafiles ostatnio przypadkiem na jedna z nich?

-  Daj (...)
-  Wedruj dalej

W nagrode za pomoc dostajesz (...) plus 1 pkt do osiagniec.

Osiagniecie:
Zlecenia paleontologa
Pomogles: 0/50

Przedmioty ktore mozesz oddac paleontologowi:
Skala z glebin
Smoczy kiel
Smocza luska
Zab z glebin

To jest przyklad jednego zdarzenia losowego jak wam sie spodoba moge napisac jeszcze co do dropu:
Krysztalow
Berry
Mikstur i to co sami zaproponujecie ze zalega na targu ciagle.

Zastanawialo mnie tez czy takie zdarzenie lokacyjne powinno wystepowac niezaleznie od lokacji czy je dopasowac do lokacji pod wzgledem klasy np paleontolog do lokacji jaskin i gor itp. Takie klimatyczne.

Podobnym pomyslem do tego jest cos co mozna bylo spotkac na eventach z ta roznica, ze to jest takie bardziej zadanie poboczne mogace wystapic w lokacji. Przyklad poniżej

Snorlax blokuje droge czy moglbys mi przynies wybudzacz, abym mogla przejsc?
Lub
Moj pokemon zostal zraniony czy masz mozw miksture lecznicza, abym go mogla wyleczyć

Cos na zasadzie misji pobocznych jak na evencie.

ZAKTUALIZOWANA DOPISKA DO POMYSŁU PONIŻEJ:

Na początku chciałbym dodać, że zdarzenie lokacyjne a zadanie poboczne to dwie różne rzeczy.

-Zdarzenie lokacyjne - Pojawia się raz na jakiś czas tak jak w przypadku Paleontologa i albo mamy tą rzecz od razu, albo tracimy okazje.

-Zadania poboczne - Pojawia się w lokacji raz na jakiś czas  z tą różnicą, że mamy czas na poszukanie danego przedmiotu i go oddanie tak jak czasami jest to na eventach.

-Zdarzenie losowe - To jest to co opisałem dokładniej tutaj:
https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=7614&highlight=zdarzenia

Proszę zwrócić też uwagę że w zadaniu pobocznym lub zdarzeniu lokacyjnym dajemy przedmiot, a w zdarzeniu losowym używamy.
To tak dla formalność,a teraz wróce do przykładów zdarzen lokacyjnych.

Zdarzenia lokacyjne
1.Paleontolog.
2.Zielarka
3.Alchemik
4.Jubiler

Zdarzenie lokacyjne - Zielarka
Witaj mam na imie (Sagita) i jestem zielarką. Zajmuje się tworzeniem leków z różnych roślin. Znalazłam już prawie wszystkie składniki, lecz ciągle brakuje mi 5 sztuk (Losowa nazwa berry) Czy masz moze je przy sobie?

-  Daj (...)
-  Wedruj dalej

Osiagniecie:
Zlecenia zielarki

Zdarzenie lokacyjne - Alchemik
Witaj przybyszu, Nazywam się ( Imie) i jestem alchemikiem. Zajmuje się mieszaniem różnych mikstur ze sobą, lecz ostatnio podczas badania mój persian przewrócił (Losowa nazwa mikstury) Czy nie miałbyś przy sobie może jednej fiolki?

-  Daj (...)
-  Wedruj dalej

Osiagniecie:
Zlecenia Alchemika

Zdarzenie lokacyjne - Jubiler
Witaj dobrze, że Cię spotkałem. Nazywam się (Imie) i jestem jubilerem. Zajmuje się skupem i sprzedażą różnych kryształów, lecz niestety mój dostawca zgubił jeden kryształ, a jutro ma przyjść kupiec po niego. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Może Ty byś miał kryształ (Losowa nazwa kryształu) byłbym Ci wdzięczny.

-  Daj (...)
-  Wedruj dalej

Osiagniecie:
Zlecenia Jubilera

Myśle, że te cztery wystarczą klasy jeśli chodzi o przedmioty zalegające na targ bo takie przedmioty jak wybudzacz czy tetrodoksyna można wykorzystać w zdarzeniach losowych link podany wyżej.

Zapraszam tez do zapoznania sie z tematem zdarzenia losowe:
https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=7614&highlight=zdarzenia

RE: Zdarzenie lokacyjne - bethrezen - 19.07.2018

Zaznaczyłem na nie ale to ze względu na nagrodę. Oczywiście będą osoby, które zrobią te zadania dla osiągnięcia, ale nie rozwiąże to problemu zalegających przedmiotów skoro bardziej się opłaca je sprzedać w plecaku lub oddać Rowanowi, a i to wiele osób uznaje za nieopłacalne i wolą trzymać w plecaku czekając bóg wie na co.

RE: Zdarzenie lokacyjne - Mokuroh - 19.07.2018

Jak dla mnie pomysł jest spoko ale do dopracowania.

Nagrodą za oddanie takiego przedmiotu mógł by być np. 1 oak ( przykład ).
I jeżeli miało by być już do tego osiągnięcie to bardziej rozbudowane.

RE: Zdarzenie lokacyjne - Czarny Smok - 19.07.2018

Mokoruh tez moja pierwsza mysla byl tylko 1xoak za to, ale nie wiedzialem jak to odbierze reszta. Targ to jedno, ale bardziej mi tez w tym pomysle chodzilo o taka zabawe przez zadania. Inaczej mowiac przyjemne z pozytecznym. 

RE: Zdarzenie lokacyjne - Unity - 19.07.2018

Jestem na tak Wink tylko że nagrody bedą problemem, proponowałbym y tak jak w codziennych, taki sam system wyliczania wartości itemu czyli poprostu cena targowa

RE: Zdarzenie lokacyjne - Unity - 19.07.2018

Myśle, ze takie zdarzenie mogłoby sie pojawiać do prawie każdego przedmiotu, nawet ognistego owocu

RE: Zdarzenie lokacyjne - Czarny Smok - 20.07.2018

W sumie co do nagrody myslalem, aby był bilet do rezerwatu lub zadania codziennego, ale to już kwestia do dyskusji.

RE: Zdarzenie lokacyjne - Strzelec2 - 20.07.2018

Można również dać prezenty. Ilość zależna od wartości oddawanego przedmiotu.

Można dostawać Yen, jak w zadaniach codziennych.

Można również, patrząc, że w questach potrzebny jest item na wczoraj, dawać większą wartość niż na targu. Częstotliwość jak move tutor byłaby wtedy odpowiednia.

RE: Zdarzenie lokacyjne - Unity - 20.07.2018

Oj myśle, że częsciej Big Grin jeżeli mam spotykać takie coś 2 razy na 17k wypraw to już lepiej wzmocnić tylko codzienne

RE: Zdarzenie lokacyjne - Czarny Smok - 20.07.2018

No tez popieram, ze powinno byc o wiele czesciej bo tutaj chodzi nie tyle o sam targ co tez o zabawe, ale to juz wybor adminow.

RE: Zdarzenie lokacyjne - Strzelec2 - 20.07.2018

Z tą częstotliwością to miałem na myśli tylko wtedy kiedy będzie się zarabiać sporo na oddaniu przedmiotu.

W innym przypadku, kiedy wyjdzie się na zero 2-7 razy w tygodniu przy normalnym klikaniu powinno być dobre.

RE: Zdarzenie lokacyjne - Tetra - 21.07.2018

Proponuje, żeby zadanie przypinało się do tego samego miejsca co codzienne, spis zdobyczy itp i byłoby tam do końca dnia, chyba że je wykonamy wcześniej. Nie moglibyśmy trafić drugiego zadania, póki jedno jest aktywne

RE: Zdarzenie lokacyjne - magi91magu - 19.12.2019

pomysł spoko

a skoro jest za dużo przedmiotów to czemu by nie zwiększyć ilości itemów potrzebnych do stworzenia przedmiotu w warsztacie zamiast 1 kropli to np 2 - 3

RE: Zdarzenie lokacyjne - Dubelek - 20.12.2019

(19.12.2019, 16:58)magi91magu napisał(a): pomysł spoko

a skoro jest za dużo przedmiotów to czemu by nie zwiększyć ilości itemów potrzebnych do stworzenia przedmiotu w warsztacie zamiast 1 kropli to np 2 - 3
To nie jest dobry pomysł bo krople już kosztują astronomiczne kwoty, a miałyby jeszcze pójść ceny w górę? Wink