Forum - PokeWars.pl
Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Wersja do druku

+- Forum - PokeWars.pl (https://forum.pokewars.pl)
+-- Dział: Propozycje graczy (https://forum.pokewars.pl/forumdisplay.php?fid=111)
+--- Dział: Zrealizowane propozycje (https://forum.pokewars.pl/forumdisplay.php?fid=143)
+--- Wątek: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia (/showthread.php?tid=7193)

Strony: 1 2

Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Akkarin - 14.08.2016

Korona Doświadczenia działa na PokeWars w następujący sposób : Gdy posiadacz korony walczy z pokemonami to wtedy rozdziela doświadczenie pomiędzy całą drużynę http://screenshot.sh/mK9oaAifuyGYE

Jednak w różnych grach pokemon Korona Doświadczenia nie miała takiego samego działania. W jednych  z wersji gier miała takie oto działanie : Punkty doświadczenia były rozdzielane pomiędzy walczącym pokemonem a posiadaczem Korony. A więc np. mamy expić Charmandera do zadania Oaka i dajemy mu koronę.  Wpada mu doświadczenie - jemu i walczącemu pokemonowi. Innym pokemonom z drużyny nie wpada  o ile nie trzymają korony.

I właśnie moją propozycją jest aby zmienić działanie Korony Doświadczenia na takie jakie podałem. Czemu?
Obecne działanie jest wyjątkowo niepraktyczne. Gdy mamy 6 pokemonów w drużynie (dajmy na to lidera, pokemona którego chcemy expić i 4 pokemony na 1 lvlu) to doświadczenie będzie wpadać każdemu z tych sześciu pokemonów. Za jakiś czas te pierwszolevelowe pokemony będą mieć lvl dużo wyższy niż 1 i aby zaniżyć znów poziom drużyny będziemy musieli wkomponować nowe pokemony na 1 lvlu. Poza tym poprzez takie działanie korony expienie pokemona jest dużo dłuższe. Można co prawda dać do drużyny tylko lidera i poka, którego chcemy expić, ale nie będziemy w większości przypadków mieć takiego średniego poziomu drużyny na który zazwyczaj łapiemy. Poza tym na GBA średni poziom drużyny nie miał wpływu na to na jakich lvlach pokemony spotykaliśmy a na PokeWars jest inaczej. Modyfikacja działania korony na taką jaką podałem nie przekreśla też aktualnego sposobu expienia. Tylko wtedy aby cały team otrzymywał punkty należałoby dać każdemu z pięciu pokemonów koronę doświadczenia (wiem, że to byłaby droga rzecz xD ).

I też mam propozycję drobnej zmiany w innym aspekcie funkcjonowania Korony Doświadczenia. Obecnie korona   dzieli doświadczenie tylko przy walkach z pokemonami w dziczy zaś nie dzieli doświadczenia przy wygranej walce z trenerem w dziczy   http://screenshot.sh/m3yyPeWaF7iMU
I właśnie też proponowałbym aby za wygraną walkę z  trenerem w dziczy korona też dzieliła doświadczenie, bo poprzez to że nie dzieli expienie poka też jest dłuższe a na GBA np. dzieliło doświadczenie przy walkach z trenerami (nie mam pewności czy we wszystkich wersjach).

Podsumowując propozycję :
1. Zmienić działanie Korony Doświadczenia w taki sposób, aby doświadczenie zdobywał tylko posiadacz korony i pokemon walczący
2. Dodać możliwość aby Korona Doświadczenia dzieliła doświadczenie również przy walkach z trenerami w lokacjach

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Anakin - 14.08.2016

Też zawsze mnie to raziło w oczy, choć nigdy na tyle, żebym pisał propozycję Smile

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Kami Otari - 14.08.2016

Teoretycznie - wystarczy dać tylko 2 pokemony do drużyny i masz pożądany efekt.
W praktyce i tak macie pretensje.

Jestem przeciwny, obecna korona doświadczenia ma szersze zastosowanie.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - oimoe - 14.08.2016

kiedy damy 2 pokemony do druzyny nie zawsze odpowida nam sredni lvl druzyny i sporo na tym tracimy, jestem na tak

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Akkarin - 14.08.2016

(14.08.2016, 17:17)Kami Otari napisał(a): Teoretycznie - wystarczy dać tylko 2 pokemony do drużyny i masz pożądany efekt.
W praktyce i tak macie pretensje.

Jestem przeciwny, obecna korona doświadczenia ma szersze zastosowanie.

Kami Otari nie przeczytałeś uważnie chyba mojego postu! Nadmieniłem o daniu dwóch pokemonów do drużyny i dałem tego minusowy skutek, @oimoe też podał. I chyba zgodzisz się, że minusowy skutek istnieje.
A co do szerszego zastosowania.... 'Modyfikacja działania korony na taką jaką podałem nie przekreśla też aktualnego sposobu expienia. Tylko wtedy aby cały team otrzymywał punkty należałoby dać każdemu z pięciu pokemonów koronę doświadczenia (wiem, że to byłaby droga rzecz xD ).' Więc po zmianie działania korony to zastosowanie, które jest obecnie również by istniało z tym, że trzeba byłoby dać koronę każdemu pokemonowi, u którego chcemy aby mu przybywało doświadczenie.  Posiadanie pięciu koron droga rzecz, ale chyba gracz, który chce wyexpić pokemona do zadania Oaka ma za cel jak najszybsze jego wyexpienie niż expienie większej ilości poków o ile w ogóle expi go poprzez koronę.

I nikt nie ma pretensji Tongue A po prostu ta propozycja ma usprawnić działanie Korony Doświadczenia, której działanie obecnie jest trochę niepraktyczne, przynajmniej wg mnie.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Kami Otari - 14.08.2016

Może jeszcze kupić korony dla każdego pokemona z rezerwy? Wink

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Akkarin - 14.08.2016

Widzę, że nie dojdziemy do konsensusu.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Macius. - 14.08.2016

Propozycja jest fajna
ale obawiam się że w aktualnym systemie walki jest raczej niemożliwa do wprowadzeniaSad

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - bethrezen - 14.08.2016

Osobiście odpowiada mi tak jak jest teraz.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - LisiaIluzja - 14.08.2016

Dobra propozycja, przyda się Wink

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - karma - 14.08.2016

Sądzę, że tak.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Olcheek - 14.08.2016

Jestem za propozycją, gdyż jest zgodna z oryginalnymi grami Pokemon (a do tego poniekąd PokeWars dąży) i nie wydaje się być trudną do wprowadzenia. Dzielenie punktów doświadczenia między poki za wygrane walki z trenerami w dziczy również byłoby satysfakcjonujące.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - tino - 14.08.2016

Wystarczy dać 2 poki do druzyny, nie trzeba tak udziwniać. Jestem na nie.

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - Angela4b - 15.08.2016

Od początku powinno to tak wyglądać. Jestem jak najbardziej za. Korona była jednym z fajniejszych itemków w GBA, jak dla mnie i jej zastosowanie było akuratne.
Co do wszystkich przeciw, jakie tu są... Autor odpowiedział na nie już w momencie pisania posta Smile

RE: Modyfikacja działania Korony Doświadczenia - El Presidente - 15.08.2016

Oby nasze forum doświadczało więcej tak sformułowanych propozycji... Konkrety, plusy, minusy propozycji.
Podobają mi się oba składniki propozycji Akkarina, popieram w całości, ale czy pierwsza opcja nie będzie zbytnim ułatwieniem expienia?
Można też argumentować z drugiego bieguna: sam fakt, że przy pomocy jakiegoś przedmiotu doświadczenie otrzymuje nie tylko pokemon walczący powinien nam wystarczyć i za takie udogodnienie powinno się płacić kombinowaniem ze składem drużyny...