Czy podoba się pomysł?
Tak
27.27%
3
Nie
63.64%
7
Nie wiem
9.09%
1
11 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

TROPICIEL - Pomysł do usunięcia.

7 Odpowiedzi, 15152 Wyświetleń

Od wielu lat ludzie i pokemony żyją ze sobą w harmonii jedni używają ich do walki,inni badają ich gatunek, a jeszcze inni chcieli by je wszystkie spotkać.

Mój pomysł polega na zabawę w tropiciela podczas klikania w lokacjach. A na czym by to miało polegać ? Już pisze.

PUNKT 1 - Wprowadzenie

Podczas klikania w danej lokacji pojawia nam się coś w stylu zdarzenia lokacyjnego, czyli obrazek ze śladami pokemona (Jednoczesny obrazek dla wszystkich pokemonów) i wtedy mamy dodatkowe okno do wyboru.

Idź za śladami/wędruj dalej.

Jeśli wybierzemy opcje (idź za śladami) pojawia nam się  okno coś w stylu jak okno zadań Samsona lub codziennych,gdzie będzie pisało.

Szanse na wytropienia pokemona - 1000 wędrówek . Czyli każde kliknięcie (wędruj dalej) zmniejsza,nasze szanse na wytropienia pokemona o 1 kliknięcie w lokacji.

Na koniec -Jeśli już znajdziemy odpowiednią lokacje w której program schował pokemona mamy początkowo 80% szans na pojawienie się komunikatu.

"Brawo jesteś o krok od wytropienia pokemona.
Teraz wybierz,gdzie mógł schować się pokemon."

A)Jaskini
B)Krzakach
C)w wodzie
D) ...
C) ... 

5 odpowiedzi do wyboru max.

Jeśli odpowiemy źle nasze szanse na pojawienie się znów tego komunikatu spadają za każdym razem o 20% czyli po 4 złych odpowiedziach pojawia się komunikat. Tropienie zakończone.

No i za sam wysiłek włożony w tropienie dostajemy nagrodę pocieszenia,choć nie jest to koniecznością.

Jeśli odpowiemy dobrze dostajemy program pokazuje nam jakiego pokemona wytropilismy i dodaje to do gablotki.  Może to być bardzo rzadki pokemon,a może to być caterpie przez wszystkich kochany.

Tropiony pokemon będzie się znajdował w jednej z lokacji, na wyspie na której właśnie się znajdujemy.
Wymagany sprzęt: lupa

Punkt 2 - Podsumowanie

Wszystkie możliwe pokemony będą do wytropienia,oprócz legend. Czyli komuś może się trafić Pikachu,a komuś innemu shiny jakiś rzadki z tą różnicą,że ta zabawa ma polegać na wytropieniu pokemona,aby uzupełniać pokedex a nie na jego złapaniu. (Choć decyzja należy do administracjji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2021, 03:56 PM przez Dziekan.)
Miałoby to sens dla ludzi robiących gablotkę, ale do wytropienia powinny być też legendy.
Z tym że osobiście nie chciałbym tracić wypraw na takie coś bo to w moim odczuciu równałoby sie pustym wyprawom.
Kolejna sprawa że takie coś zmniejszyłoby tylko znaczenie rezerwatu dla graczy którzy jeszcze w ogóle z niego korzystają, plus to chyba rezerwat miał służyć uzupełnianiu gablotki, więc chyba nie potrzeba czegoś podobnego, osobiście postawiłbym na zwiększenie dostępności do rezerwatu jak rezerwatowe drinki czy coś takiego.
A może właśnie to by w rezerwacie tylko było dostępne zwiększyło by to szanse na spotkanie czegoś rzadkiego oraz wartość rezerwatu
(07.12.2021, 08:29 PM)Aquampir napisał(a): A może właśnie to by w rezerwacie tylko było dostępne zwiększyło by to szanse na spotkanie czegoś rzadkiego oraz wartość rezerwatu
Zrób sobie 1000wędrówek w rezerwacie tak o xD
Aktualizacja pomysłu będzie jutro dostępna 18.12.2021 w tym momencie jest 7 głosów na nie i 3 na tak więc postanowiłem dopracować pomysł biorąc wasze opinie pod uwagę.
Zmiana niepotrzebna wymagająca kolejnej straty czasu na wykonanie przez adminów.
Odnalezienie poków w zwykłych lokacjach by po prostu mieć je zapisane w gablotce to żaden problem. Prędzej czy później każdy będzie podróżował po wszystkich lokacjach więc ta gablotka (bez legend i poków wymagających niestandardowej ewolucji) będzie uzupełniona. Jedyne czemu mogłoby to służyć to to odnalezienie tak shiny poków, lecz mimo to nie warto jak dla mnie
Podsumowując:
- Szukanie poków poprzez wytropienie ich, jeśli by miały być to shiny do gablotki to ok,ale samo to nie wystarczy, aby pomysł miał sens. - Skoro spotkanie shiny poka ma byc wyjątkowe i trudne.
- 100 czy tam 1000 wędrówek nawet oddzielnych niż te za punkty akcji odpada ze względu na to, że bez sensu kiedy szanse na wytropienie poka shiny będą może troche lepsze niż te w lokacjach już taka zabawa jest w inubatorach regionu.
- Pytania przy znalezieniu poka - To to już bez sensu wgl pewnie piłem.

A tak serio pomysł do kosza. Rozpatrzyłem wszystkie za i przeciw.
Pomysł tropiciela byłby spoko, ale jednak na całkiem innych zasadach i zupełnie innym pomyśle.
(21.12.2021, 03:54 PM)Dziekan napisał(a): Podsumowując:
- Szukanie poków poprzez  wytropienie ich, jeśli by miały być to shiny do gablotki to ok,ale samo to nie wystarczy, aby pomysł miał sens. - Skoro spotkanie shiny poka ma byc wyjątkowe i trudne.
- 100 czy tam 1000 wędrówek nawet oddzielnych niż te za punkty akcji odpada ze względu na to, że bez sensu kiedy szanse na wytropienie poka shiny będą może troche lepsze niż te w lokacjach już taka zabawa jest w inubatorach regionu.
- Pytania przy znalezieniu poka - To to już bez sensu wgl pewnie piłem.

A tak  serio pomysł do kosza. Rozpatrzyłem wszystkie za i przeciw.
Pomysł tropiciela byłby spoko, ale jednak na całkiem innych zasadach i zupełnie innym pomyśle.
Jak widać picie nie zawsze jest złe - pomysł ciekawy choć masz rację do dogłębnego dopracowania - może spróbuj po następnym piciu ?? WinkUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości