Co sądzisz o tej zmianie?
Jestem na tak
0%
0
Nie odrzucałbym jej, ale wymaga kilku poprawek
33.33%
1
Jestem na nie
66.67%
2
3 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

Rewolucja w Ballach i nie tylko

1 Odpowiedzi, 1208 Wyświetleń

Jak dobrze wszyscy wiemy, większość pokemonów łapanych jest w Levelballe, których bazowa szansa złapania przy różnicy 30lv jest 5x większa niż szansa pokeballa, a ich koszt to jedyne 2,4k/szt.. Celem tej propozycji jest drobna poprawa jakości do ceny lub ceny do jakości niektórych balli, oczywiście wedle moich osobistych przemyśleń, więc jeśli to przejdzie to można wypowiadać się o tym w pozytywny lub też mniej pozytywny sposób...
Przejdę od razu do konkretów, czyli o które balle chodzi i co bym zmienił(szanse złapania podaję odnosząc się do szansy pokeballi), oczywiście na pokemonach na niższych lv balle po moich poprawkach mogą być zbyt skuteczne, ale łapanie w ten sposób poza(a może i w trakcie tych wydarzeń/zadań) eventami/zadaniami Samsona czy też zadaniami stowarzyszeń lub nawet dziennymi będzie nieopłacalne... będę się w domyśle odnosił do pokemonów na ~50lv przy których nasz pokeball ma 5-6% skuteczności:
(x - odpowiada za szanse na schwytanie przy pomocy pokeballa)

-Heavyball--obecna cena to 18k, szansa na schwytanie pokemona powyżej 60kg - 6,5x--proponuję pozostawienie ceny 18k i zwiększenie szans do 7x
-Ultraball--obecna cena to 10,2k a szansa złapania 4x(czyli cena 4,25 razy większa, a szansa złapania o 1x mniejsza niż Levelballa)--moja propozycja zmiany to podniesienie obecnej ceny do 12k i zwiększenie szans na złapanie do 6,5x(lepszy niż Levelball, trochę słabszy niż Heavyball)
-Bloodyball--ball eventowy, nie ma ich wiele w grze, więc proponuję zwiększenie ich szans do 7x(jako 'ulepszona wersja Ultraballa')
-Diveball, Sunball i Darkball--obecnie wartość to kolejno 5k, 5k, 10k a szanse złapania 4x--według mnie powinno się ujednolicić wartości wszystkich 'Typeballi*' do tej samej kwoty, sądzę, że odpowiednią kwotą byłoby 8k przy jednoczesnym zwiększeniu szans do 6x
Jeszcze w kwestii Darkballi- trzeba je dorzucić do lokacji, tak jak Diveballe i Sunballe + dochodzi do tego usunięcie Sunballi i Darkballi z targu i wrzucenie ich do Pokesklepu
Wpadłem też na genialny pomysł, który będzie korzystny dla graczy poniżej konkretnych lv:
Dla graczy na lub poniżej 50lv - zniżka w Pokesklepie na Typeballe o 50% (czyli po zmianie po 4k) i zniżka na resztę balli o 20%
Dla graczy od 51-75lv - zniżka w Pokesklepie na Typeballe o 25% (czyli po zmianie 6k) i zniżka na resztę balli o 10%
Dla graczy od 76-100lv zniżka w Pokesklepie na Typeballe o 10% (czyli po zmianie 7,2k) i zniżka na resztę balli o 5%


Zdaję sobie sprawę, że to tak naprawdę 2 propozycje, zmiany Balli i dodatkowe zniżki, ale w ankiecie proszę się odnosić jedynie do zmian Balli 
*Typeball - Diveball, Sunball, Darkball i ewentualnie inne Balle do łapania konkretnych typów, które w przyszłości mogą zostać dodane
Heart
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.04.2023, 02:14 PM przez Sevoneive.)
Zniżka na pokeballi nie raz była wałkowana i za każdym razem była odrzucona, ale tutaj ma trochę sensu jeśli chodzi o zniżki dla graczy poniżej 100 lvl.
Choć uważam, że dalej jest potrzebny remake pokesklepu. Smile



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości