Bank stowarzyszenia i bilet do rezerwatu.

3 Odpowiedzi, 1111 Wyświetleń

Siemka, w związku z dynamicznie postępującą sytuacją dotyczącą rozwoju gry, postanowiłem wyjść ze swoimi dwoma pomysłami co do jej rozwoju. 

Pierwszym pomysł: 
Zacząłem sprowadzać do stowarzyszenia nowych graczy, głównie świeżaków, jeden z nich zapytał mnie: "Po co nam tyle pieniędzy w stowarzyszeniu skoro nic z nimi nie można zrobić?" - Zacząłem się w sumie zastanawiać nad odpowiedzią i nic sensownego mi nie przyszło, ale naszła mnie pewna myśl Tongue 

Nie jedno stowarzyszenie w banku trzyma pewnie +50kk/+100kk i nie ma co z tym zrobić. Wypłacić dla siebie? Nie można, bo dlaczego. Zrobić konkurs i rozdać? Nie można, bo ustawione albo są małe widełki. Jedyna forma na rozdanie tego to wypłacanie za zadania, ale to średnie + za turnieje stowarzyszeń, w których pomimo aktywności graczy w osadzie mało kto chce brać aktywny udział. 

Wiele gier przeglądarkowych, w których są gildie/stowarzyszenia posiada jakiś system ich rozwoju. Opiera się on na podstawowej walucie gry, a przy większych ulepszeniach dodatkowo tej płatnej walucie. Wychodzę z propozycją, by umożliwić rozwój stowarzyszenia o jego ulepszenia. 

Dla przykładu 
HODOWLA --> POZIOM HODOWLI  --> (tutaj do ustalenia jaki poziom rozwoju byłby maksymalny ja podam 10 oraz ceny też do ustalenia)
Każda osada startuje z 0 poziomem ulepszenia hodowli 

1 poziom ulepszenia - powiedzmy koszt ulepszenia 10kkY 
2 poziom ulepszenia - 20kkY
3 poziom ulepszenia - 30kkY
4 poziom ulepszenia - 40kkY

I tutaj jesteśmy na półmetku, w którym przychodzi do gry płatna waluta gry, co za tym idzie do banku stowarzyszenia zostałaby dodana opcja wpłacania punktów honoru.

5 poziom ulepszenia - 50kkY + 1k PH
6 poziom ulepszenia - 60kkY + 5k PH
7 poziom ulepszenia - 70kkY + 10k PH
8 poziom ulepszenia - 80kkY + 15k PH
9 poziom ulepszenia - 90kkY + 20k PH
10 poziom ulepszenia - 100kkY + 30k PH 

Byłaby to super zmiana dla nowych graczy, by ich trzymać i mieli szanse doganiać lepszych Tongue
Teraz przejdźmy do tego co te ulepszenia miałby dać, bo jednak finalnie wychodzi z tego dość pokaźna suma przy największych poziomach ulepszeń. Początkowo myślałem, że każdy 1 poziom ulepszenia to podniesienie wartości złapanych pokemonów w dziczy: Jeśli jest poziom ulepszenia hodowli w stowarzyszeniu +1 to złapany pokemon ma podniesioną wartość o 10% i tak przechodzimy w górę aż do 100% wyższej wartości czyt. złapany pokemon na 60 poziomie wartości 45kY po złapaniu z rozwinięciem ulepszenia hodowli w stowarzyszeniu do poziomu 10/10 miałby wartość 90kY. Oczywiście bonus ulepszeń miałby sens tylko co do łapanych pokemonów, nie do wartości hodowlanej, żebym nie został źle zrozumiany Smile 

Oczywiście ulepszenia można robić w różnych kierunkach i na różne sposoby, nie trzeba konkretnie bazować na tym o wartości łapanych pokemonów Tongue

Drugi pomysł: 
Taka drobna zmiana dotycząca rezerwatu. Fajnie według mnie byłoby wprowadzić do warsztatu możliwość zamiany biletu do rezerwatu na drink do rezerwatu. Ostatnio ze skrzynek, z prezentów leciało mi dużo tych biletów (chyba są nawet do wygrania w niektórych zadaniach samsona ale nie jestem pewny). Nie chce mi się czasami klikać do rezerwatu, dodatkowo codziennie się powinno dostawać 1 bilet, ale jak już jakiś mamy to on się nie dodaje. 
Stąd propozycja dodać właśnie możliwość zmiany biletu na drink. Byłoby to też wygodniejsze napić się napoju w rezerwacie niż tak skakać po wyspach -> tam i powrót żeby się tylko pasek odświeżył. Da to również możliwość uzbierania jakieś tam ilości drinków i większe szanse by szybciej móc robić zadanie samsona typu   -> złap 90 pokemonów w rezerwacie itd. Smile 

Wszystko do przemyślenia, liczę na jakiś odzew co o tym myślicie. Może macie jakieś swoje propozycje by rozwinąć stowarzyszenia! Dzielcie się komentarzami, waszymi spostrzeżeniami co do zmian, pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2023, 12:49 PM przez Ghostwriter.)

Wiadomości w tym wątku
Bank stowarzyszenia i bilet do rezerwatu. - przez Ghostwriter - 19.10.2023, 11:44 AM



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości