• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy zmiana w działaniu paraliżu to dobry pomysł?
Tak
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stan paraliżu
No ten przykład jest mocny. Mimo tego, że to temat królika trzeba mu przyznać rację Sad

Odpisz
Akurat ten przykład jest o tyle słaby, że z oryginalnym działaniem paraliżu mogło wydarzyć się dokładnie to samo.

A ja wrócę do mojej propozycji zgodnej z duchem gry. Max 1 sztuka berry/zioła itp, żeby było bliżej oryginału ;p

Odpisz
@Dearlic dobrze prawi, przyklad akurat podany przez radzia jest slaby Wink i wyjasniony w obu wariantach zajscia
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

Odpisz
@Dealric prosze jesli chcesz proponować jakieś rzeczy to komentarze tutaj nie są odpowiednim miejscem na to - nie zbaczajmy z tematu.

Nie rozumiem cały czas, czemu wszystkie stany działają tak jak działają w oryginale a paraliż własciwie jest wymyślony znikąd i działa tu zupełnie inaczej niż oryginał. Jesli jesteśmy takimi przeciwnikami losowości to może ustawmy wszystkie ataki na 100 celności? W tym momencie każdemu powinna zapalić się żarówka Wink

Porównajmy ataki: Thunder oraz Thunderbolt. Ten pierwszy o 20 mocy silniejszy i aż 20 punktów procentowych więcej szans na paraliż. Odbija się to jednak celnością! Znajdźcie mi proszę w takim wypadku dwa identyczne ataki różniące się tylko i wyłącznie celnościa Big Grin Gwarantuje ze nie znajdziecie bo zawsze gdy coś ma większą moc to musi mieć gorsze co innego itp. Jednakże porównujemy uśpienie i paraliż i coś nie pasuje! Efekt ten sam a celność ataku paraliżującego zdecydowanie większa! W dodatku efekt dłuższy bo wydłużony okruchem pioruna! Według mnie tak po prostu być nie może.

Abstrachując, czemu w ogóle odróżniamy stan uśpienia od stanu paraliżu skoro działają identycznie? Big Grin Ha! Może wrzućmy oba stany do jednego worka i leczmy to wszystko jedną berrką skoro działa tak samo Tongue

To mój ostatni post w tym temacie bo myślę że juz wszystko wyjaśniłem, a jeśli ktoś nie zrozumiał, (lub nie chciał zrobumieć Wink ) to jest mi przykro ale wiecej siły na Was nie mam Wink Ponownie pytam jednak @Alex @hRs co Wy myslicie? Smile
Jestem słodkim króliczkiem, nie kwestionuj tego! <3 Widziałeś Lolę? Napisz na priv! Smile

Odpisz
@Radziu22, ponieważ nie zrozumiałeś propozycji. Ona czysto wskazuje na to, że uwielbiasz argumentować "bliskością do oryginału" wtedy kiedy wygodnie, a ignorować kiedy nie.
Argumentujesz, że coś jest za silne i było słabsze oryginalnie. JEdnocześnie ignorujesz fakt, że inna niezgodność z oryginałem jednocześnie sprawia, że wszystkie stanyt są prawie całkiem bezużyteczne. To jest hipokryzja Wink

Co ważniejsze zastanawia mnie też dlaczego jak proponowałem, żeby Podpalenie działało zgodnie z oryginałem to coś nie było głosu za ; >

Odpisz
Dealric jedyne o co prosze to abyś nie zbaczał z tematu. Przestań doszukiwać sie drugiego dna bo zaraz czwarte znajdziesz w takim tempie. Załóz temat jesli masz coś do powiedzenia o berrkach i tam sie bedziemy wypowiadać Smile
Ignoruje zatem Twoje wspomnienia o berry nie z powodu ze jestem hipokrytą a dlatego ze nie o nich jest rozmowa Smile Lepiej Ci teraz? Wink
Jestem słodkim króliczkiem, nie kwestionuj tego! <3 Widziałeś Lolę? Napisz na priv! Smile

Odpisz
Innymi słowy dlatego, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo powiązanie do tematu dałem jasne.

Argument o sile względem oryginału? Żeby zrównać siłę statusów trzeba ograniczyć liczbe berrek do 1, żeby rzeczywiście miały jakikolwiek sens Wink  Chcesz, żeby paraliż, trucizna, podpalenie czy sen były tak silne jak oryginalnie? To nie może być dostępu do nieskończonej liczby leczeń z tego. Innymi słowy zgodnie ze wszystkimi argumentami które przedstawiłeś za zmianą paralizu przemawiają za ograniczeniem liczby jagódek. 
Widze niektórym myslenie dalej z trudem przychodzi Smile

Odpisz
Czlowieku ile razy mam Ci powtarzać że jak masz zamiar tu rozmawiac o berrkach to załóż nowy temat. Jak nie masz nic więcej do powiedzenia to już skończ. Nie interesuje mnie że dajesz powiązanie do tematu skoro zmiana w berrkach to zupełnie inna para kaloszy. Nie jest to też ani argument za ani przeciw mojemu pomysłowi.

Bob, dziękuję za ten wartościowy komentarz.

Odpisz
Widzę czytać się nie nauczysz więc nie zrozumiesz Wink
Na szczeście nieco mądrzejsi od ciebie byli w stanie zrozumieć sens mojego nawiązania.

Także przypomnę jeszcze jeden szczegół jak chcemy zgodne z oryginałem. Paraliż, zatrucie i podpalenie oryginalnie nie schodzą dopóki nie zostana uleczone więc należy również usunąć ograniczenie na kilka tur od razu. Dodatkowo paraliż także zmniejsza prędkość sparaliżowanego o 50%. Więc jak już chcemy być zgodni to nie można zapomnieć o zmianach zgodnych z oryginałem, które autorowi pomysłu nie odpowiadały więc postanowil je przemilczeć Smile

Warto też przypomnieć, że sen ma jedynie szansę na zejście co turę tak jak i zamrożenie. A dodatkowo podpalenie zmniejsza o 50% ile biją fizyczne ataki. Jak zgodność to zgodność Big Grin

A co bym nie zapomnial o kontrargumencie na temat szansy na trafienie: Czemu porównywać thunder wave do hypnosis a nie thunder wave do spore? :>

Odpisz
Dalibyście się w końcu wypowiedzieć kolorowym... -_-

Przemilczeć? o  wszystkim napisałem w głównym poscie, również o tym że prędkosc jest zmniejszana Wink Kłania sie wspomniane czytanie ze zrozumieniem Smile Po raz kolejny powtórzę rozmawiamy o paraliżu więc nie wplataj tematu innych stanów Smile Znów kłania sie czytanie ze zrozumieniem Smile

Czemu nie porównujemy do spore? hmm moze dlatego że mają go tylko dwa pokemony? Porównuję najbardziej typowy atak paraliżujący i usypiający, jak chcesz sobie porównac po swojemu to nie zabraniaj mi tak jak ja uważam ze jest najlepiej Wink

"Schodzenie" stanów jak to pieknie nazwałeś zostało przystosowane do gry. Jest to temat na osobny wątek, śmiało, zakładaj Wink

Bob, dziękuję za ten wartościowy komentarz.

Odpisz
up, czerwoni temat wisi juz bardzo długo i wciąż bez reakcji

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości