• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy chcesz by pogody miały nowe zastosowanie?
Tak.
Nie.
Mi to obojętne.
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogoda.
Witam Smile proponuję nieco ulepszyć pogody. Proponuję, by zwiększono dropy pokemonów danego typu o 5% maksymalnej szansy spotkania ( czy np. butterfree ma 43,3% a o 5% więcej będzie wynosić 45,465%*  szansy na spotkanie ) w zależności od rodzaju pogody.

Oddziaływanie typów pokemonów na poszczególne pogody:

Śnieżyca - Ice, Steel, Fairy
Słońce - Normal, Fire, Grass
Deszcz - Water, Flying, Bug
Burza Piaskowa - Rock, Ground, Fighting
Mgła - Dark, Ghost, Poison
Burza - Electric, Psychic, Dragon

Zmiana ciekawa, pogoda będzie miała więcej zastosowań.

Zapraszam do głosowania Big Grin .

*  43,3% x 1,05 = 45,465% - jeśli ktoś nie wie o co mi chodziło

Edit: Jeśli pokemon ma dwa typy i oby dwa znajdują się w tej samej pogodzie to nadal jest 5% wiecej maksymalnej szansy spotkania.

Odpisz
Można by w ogóle powiązać drop poków od pory dnia jak w oryginalnej 2 gen. ale zapewne wymagałoby to ogromu pracy a są pilniejsze poprawki.

Odpisz
Anakin jestem przeciwny wiązaniu dropu z godzinami. W oryginalnych pokach ma to sens bo wchodzisz kiedy chcesz i grasz do woli. Regeneracja PA tutaj ograniczałaby tu wiele rzeczy pod tym względem, pomijając już to, że niektórzy traciliby możliwość złapania niektórych rzeczy.

Co do pogody to zbyt wiele powiazań tutaj jest na siłę. Za to pokusiłbym się o pomysł według które w niektórych lokacjach zawsze jest określona pogoda i/lub niektóre pogody są tam nigdy niedostępne bo są bez sensu.

Odpisz
A ja bym chciała jeszcze dodać... bo mamy poranek. A później dzień i noc...
I przydałby się wieczór, albo zmierzch. Bo... w Aloli bardzo się przyda...

Odpisz
@Inez łap http://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=10104 Wink

Odpisz
Skoro już mowa o nocy i dniu uważam, że powinny mieć taką sama długość tj. od 6 do 18 dzień, a od 18 do 6 noc.

Odpisz
Zrealizowane.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości