• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalkulator Excel - Doświadczenie
Lightbulb 
Dzień dobry,

Jako, że nie potrafiłem odnaleźć na forum takiego tematu czy jakiegoś kalkulatora postanowiłem stwożyć kalkulator z doświadczeniem potrzebnym do zdobycia przez pokemona do osiągnięcia konkretnego poziomu i przelicznikiem na walki z poszukiwań. Chcę to zrobić dobrze od razu a nie bawić się w 1000 poprawek.
Z uwagi na niski stan mojego doświadczenia z grą proszę o pomoc, was doświadczonych graczy oraz administrację w kilku kwestiach:

1. Korona doświadczenia - z uwagi na to iż napotkałem w jednym dziale informację, że korna na dwóch pokemonach da (dla obu) po 3 expa za walkę a po sprawdzeniu tak to nie działa (3 exp dla walczącego, 2 exp dla drugiego - mimo że pisze 2,5), muszę mieć pewność:
a. Ile expa otrzymają pokemony przy 3,4,5,6 koronach w grupie?
b. Jak to się ma w stosunku walczący/nie walczący?

2. Razz Berry - przedmiot +30% doświadczenia:
a. Ile dokładnie exp dostaje za walkę pokemon po zjedzeniu?
b. Czy przyrost działa tylko na pokemona który zjadł i walczył? Czy to wpływa na doświadczenie rozdzielane przy pomocy korony?
c. Jaki wpływ na doświadczenie będzie jeżeli w drużynie są dwie korony i oba pokemony zjedzą Razz Berry?

3. Mikstura doświadczenia - przedmiot +50% doświadczenia:
a. Czy działa na jednego pokemona czy wypija to trener i działa ogólnie?
pozostałe pytania dla mikstury jak w przypadku Razz Berry.

Aby stworzyć dokładny kalkulator potrzebuje dokładnych i sprawdzonych informacji, opcja "chyba" nie wchodzi w rachubę.

Z uwagi na to iż na podstawie moich pytań można napisać cały jeden poradnik, "zasługi" otrzyma ten kto pomoże mi najbardziej w tworzeniu tego kalkulatora. Taka osoba, jeżeli będzie chcieć, napisze poradnik i otrzyma ode mnie gotowca w postaci pliku excel z kalkulatorem do zamieszczenia w poradniku.

Zależy mi tylko na stworzeniu tego pliku.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Odpisz
2. Razz berry
a) pokemon dostaje 2 exp
b) dostaje ten co zjadl

3. Mikstura expa
a) pokemon dostaje 3 exp

łącznie dostaje sie 12 exp (razz berry, mikstura expa, bonus: " 5% więcej doświadczenia za walkę z pokemonem we wszystkich lokacjach" ) jak walczysz z wyzszymi levelami dostaje sie 21 expa (razz berry, mikstura expa, bonus: " 5% więcej doświadczenia za walkę z pokemonem we wszystkich lokacjach" )

jesli chodzi o korone doswiadczenia to otrzymuje exp ten co trzyma korone; jaki to ma wplyw na to czy wiecej pokow ma korone to nie wiem, szkoda mi hajsu na kupno wiecej jak 1 korony Wink

mam nadzieje ze cos pomoglem

Odpisz
1. W przypadku gdy walczysz pokemonem A, a koronę trzyma tylko pokemon B to właśnie on dostaje 5 EXP
Jeśli walczysz pokemonem A i trzyma koronę oraz pokemon B trzyma koronę to dostają po 3 EXP
Jeśli walczysz pokemonem A, a koronę trzymają pokemony B i C to B i C dostają po 3 EXP
Sprawdzone

Odpisz
Jeszcze jak pokemon jeden trzyma korone a walczysz innym to dostaje 5 expa ( bez wspomagaczy), a jeżeli walczysz tym co trzyma korone z wiekszymi levelami ( bez wspomagaczy) to otrzymujesz 10 expa

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości