• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Co o tym myślicie... ???
całość niewarta uwagi
fajny pomysł ze zbiorem jajek
fajny byłby doodatek
oba są fajne
mam uwagi w komentarzu
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na wielkanoc
#1
Hejka,
w związku z obecnymi mini eventami mam inny pomysł na Wielkanoc Wink

Może by tym razem zbierać jajka. Ale nie tak zwyczajnie Idea
Event trwał by 7 dni. Od wielkiej środy wielkanocnej, do wtorku po poniedziałku wielkanocnym włącznie!

Jajka znajdowały by się w każdym z regionów, ale nie na każdej wyspie ani w każdej lokacji.
Najpierw losowo wybierana byłaby wyspa: jak byśmy byli nie na tej wyspie to w grze po kilku podróżach pojawiła by się informacja - zagadka: "Przygotuj się na wydanie większej ilości jen na podróż"; albo "twoja pierwsza wyspa po przybyciu do tego regionu". Jakbyśmy byli na dobrej wyspie to taki komunikat by się juz nie pojawiał, lecz od razu kolejna część.

Gdy będziemy na odpowiedniej wyspie, wybrana zostanie przez system jedna lokacja, gdzie tylko tam w danej dobie będą jajka. I oczywiście, jeśli dropimy po nie tej lokacji, znów dostaniemy komunikat: np" uważaj, by jajka nie zamieniły się w bryłę lodu" <- dla Góry Śnieżnego Szczytu w Johto; albo "lubisz jajka na twardo?" <- dla Pustyni w Hoenn (albo inne)!

Zmiana lokacji i wyspy nastąpiła by podczas zmiany dnia grze!

Można zebrać np po 10 jajek dziennie (gdzie pierwsze jajko można znaleźć bardzo szybko, a każde kolejne coraz trudniej). Można wprowadzić trzy różne jajka (kolory!), pierwsze jasno beżowe - tych można zebrać np 10 dziennie (największa szansa); drugie zielone - tych można np zebrać po 3 dziennie (trochę trudniej niż poprzednie, ale również łatwo). Trzecie o kolorze czerwonym - tego zbierzemy jedynie 1 dziennie (najtrudniej, ale możliwie do zdobycia).

I... ranking polegałby nie na znalezieniu ilości jajek, ale na czasie jaki wystąpił od znalezienia 1 jajka / podpowiedzi do zebrania ostatniego jajka danego dnia. Za każde nie zebrane jajko do czasu doliczałoby się np 5 minut (żeby wyrównać szanse i brać pod uwagę jedynie zaangażowanie w grę).

Wymiana jajek na nagrody też mogłaby być inna.
1. Wersja tradycyjna - nudna Jeśli chciano by nadal bawić się w pkt to proponuje jajka, które są najczęstsze by były po 1 pkt, później te kolejne po 3 pkt i najrzadsze po 5 pkt (a nie jak teraz na BN że wszystko miało po 1 pkt - to nieuczciwe)
2. wersja nietradycyjna - prosta Można też wymieniać pkt bezpośrednio z jajek. Czyli np wielkanocny snorlax (załóżmy!) kosztował by 70 beżowych jaj, 30 zielonych i 10 czerwonych)! A 200k monet po 1 beżowym. Itd
3. Wersja hardcorowa Załóżmy, że ten Wielkanocny Snorlax kosztował by... 10 czerwonych jajek. No dobra, ale mamy ich 7, więc co zrobić? Otóż. Przyjmijmy, że handlarz, u którego byśmy wymieniali jajka na nagrody wymieniał by nam jajka. Np jedno czerwone kosztowałoby 10 beżowych. Więc tracimy te 10 beżowych w poczet jednego czerwonego. Albo za 1 czerwone dostalibyśmy 9 beżowych. I tak jak długo chcemy. Ale warunek jest jeden. Żeby wymienić jajka na inne, inni gracze musieliby kupić coś od tego handlarza za te jajca. Bo skąd on miałby mieć jajka.

Mały dodatek do tego eventu Cool
Może by tak wprowadzić globalne wyzwanie? Np jest 51 tyś trenerów. Średnio koło 1000 graczy jest pełno aktywnych. Globalne polegałoby na wspólnym liczniku jajek (bez rozróżniania kolorów). Załóżmy, że... global podzielony by był na 4 etapy. I etap to zbieranie indywidualne jaj (10 dowolnych jaj i wchodzimy do globala). II etap to zbiór łączny 200 jaj - tu każdy otrzymuje nagrodę (np paczce niespodziance). III etap to 500 jaj do zebrania przez wszystkich (i tu każdy dostał by po 10 jaj beżowych, 3 zielone i 1 czerwone). IV etap to np 1500 jaj do zebrania przez wszystkich graczy łącznie. Po IV etapie np nagroda jakiś sh prosty pokemon (nie mówię o Tropiusach, ani o żadnych takich. Ale np sh Wurmple, Caterpie, Stensret, Lillipup... Jakiś słaby a rzadko spotykany.
 
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości