• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Co myslisz
Popieram zgodność z oryginałem
Nie chcę
Nie wiem
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Protect
Proponuję poprawić atak Protect i ataki mu podobne (Detect, Quick Guard, Spiky Shield, Kings Shield itp) by działały tak jak w oryginalnych pokach.

oryginalnie jedynymi atakami omijającymi protect itp są:

Feint, Shadow Force, Phantom Force, Hyperspace Fury, Hyperspace Hole które wyłączają działanie protecta w turze w której uderzają, oraz:
Acupressure, Aromatic Mist, Bestow, Block, Confide, Conversion 2, Curse, Doom Desire, Feint, Future Sight,
Hold Hands, Hyperspace, Hyperspace Hole, Mean Look, Nightmare, Perish Song, Phantom Force, Play Nice, Psych Up, Roar, Role Play, Shadow Force, Sketch, Spider Web, Tearful Look, Transform, Whirlwind

Reszta istniejących w grze ataków powinna być blokowana przez wszystkie protecty itp. Zmiana wpłyneła by pozytywnie na wszystkie typy poków umożliwiając obrone przed najpopularniejszymi bezmyślnymi taktykami i wymuszała branie pod uwage większej ilości elementów w grze. Doprowadziłoby to do rzadszego pojawiania się okreslonych typów poków z kółko dokładnie tak samo ustawionymi atakmi (co do kolejności).

Odpisz
Nie chce mi się zbytnio komentować tego pomysłu, bo jest wybitnie głupi, a dyskusji tutaj i tak nie będzie tylko rzuci się na mnie sfora frustratów dlatego, jako, że rozumiem iż protect ma teraz bronić przed statusami (w większości) i w tym przed tauntem to słucham propozycji jak pokonać machopa z 3 blokami założonymi na 4 rundy. Z powyższych ataków które zostały wymienione, żaden nie jest praktycznie używany, więc mamy 1 rundę, żeby zrobić coś machopowi. Dobrze zrobiony machop pod tanka jest w takim układzie nie do pokonania. To będzie zwykła loteria żeby ustawić odpowiedni atak na turę w której nie będzie protecta czy innego tego typu ruchu. Pomijam co ta zmiana by zrobiła z resztą tankow, jak duża przewagę by one zyskały. Obecnie ruchy blokujące mają bronić przed atakami zadajacymi obrażenia, a celowo nie bronią przed statusami by gra była wyważona. Ilość głosów na tak jest smutna.
14.01.2018r. - Koniec działalności na forum gry pokewars. Czytanie wypowiedzi większości graczy tutaj już nawet bawić przestała, a poziom intelektualny spadł poniżej dopuszczalnych norm. 

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" Big Grin

Odpisz
Jak zwykle mały sedaczek pluje i nie ma wiele mądrego do powiedzenia. Tak wszyscy zdążyliśmy zauważyć, że lubisz się dziecinnie na mnie rzucać i wszystko co napiszę jest źle bo tak. Dorośnij Wink

Ale jako, że nie jestem tak zacofany to kulturalnie spytam: Powiedz mi w jaki sposób taka zmiana wpłynie na tego machopa względem obecnej formy? W jaki sposob dotyczący więcej niż 1 przypadku na 1000 wzmocni to jego sprawę?
Powiedz mi w którym miejscu ten sam machop nie może tak samo działać teraz? 

I co ze wszystkimi pozostałymi przypadkami?
Tanki będą silniejsze jedynie na inne tanki co nie jest jakimś specjalnym problemem, po prostu może ich walki staną się ciekawsze. 
Nukery vs tanki i tak sytuacja jest max na jedną rundę bo przewaga w speedzie zmodyfikuje kolejność. 
Nukery vs Nukery chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego nic nie zmieni?

To jest coś co przede wszystkim wyrówna szansę tanków na szable (gdzie większość ma autoprzegraną bo tak), nukerów na bieda power swapy gdzie nie bedzie trzeba modlić się, żebyt zabić w pierwszej bo przegrana. To jest coś co krzywdzi nudne nadużywane taktyki.

Odpisz
Mi to obojętne.
  #TeamRowlet

[Obrazek: tumblr_p60pmjlSU71rd4ymxo3_500.gif]

Odpisz
Jestem zdania, że wszystko z orginałem zgodne być nie musi Wink

Odpisz
ku chwale oryginalu Wink aby tak bylo:>
jestem na tak
[Obrazek: bob-budowniczy-ruchomy-obrazek-0043.gif]

Odpisz
(12.01.2018, 16:54)Dealric napisał(a): Nukery vs tanki i tak sytuacja jest max na jedną rundę bo przewaga w speedzie zmodyfikuje kolejność. 

No tu się nie zgodzę bo tankowi z umka prankster wyłaczysz całkiem atak ponieważ prędkość nie zmieni kolejności. 

I jestem na nie bo ta zmiana wprowadzi ogromną przypadkowość walk. 

Odpisz
pokewars nie jest w 100% oparte na gameboyu... motoryka walk jest zupelnie inna, trening poka wyglada zupelnie inaczej i obecne dzialanie protektu tez znajduje swoje uzasadnienie. pomysl zupelnie nietrafiony. na NIE

Odpisz
"Ale jako, że nie jestem tak zacofany to kulturalnie spytam: Powiedz mi w jaki sposób taka zmiana wpłynie na tego machopa względem obecnej formy? W jaki sposob dotyczący więcej niż 1 przypadku na 1000 wzmocni to jego sprawę?
Powiedz mi w którym miejscu ten sam machop nie może tak samo działać teraz?"

No nie wiem, może zmieni to w taki sposób, że ustawiając taunta na 4 ruch, od piątej tury będę mógł normalnie tego Machopa pokonać, bo ataki blokujące przestaną działać? XDD Serio muszę takie rzeczy tłumaczyć? I tak to właśnie na tym forum wygląda, jak tu dyskutować z kimś, kto podstawowych rzeczy nie rozumie.

Plujecie się, żeby nie zmieniać Abilitek bo "zaburzą grę i stracą na tym ludzie robiący poka pod konkretną zdolność", a przegłosowujecie propozycję, która przewraca grę do góry nogami. Nie wiem co macie w głowach, że nie potraficie sobie wyobrazić co się stanie jak Protect będzie bronić przed statusami.

Szacun dla Bugiego i eltigre, chwała, że są jeszcze ludzie co mają trochę pod kopułą, ale i tak zostaną oni wyparci przez nalot Dealriców XDDD

Nie sil się na odpowiedź, to mój ostatni post na tym forum. Pora oddać walkowera i dać zwyciężyć wiatrakom. A teraz wybaczcie, idę podyskutować z moim psem, on potrafi układać bardziej logiczne argumenty i ma więcej merytoryki w wypowiedziach niż niektórzy tutaj xD

Amen.
Pozdrawiam,
sedac po raz ostatni Big Grin
14.01.2018r. - Koniec działalności na forum gry pokewars. Czytanie wypowiedzi większości graczy tutaj już nawet bawić przestała, a poziom intelektualny spadł poniżej dopuszczalnych norm. 

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" Big Grin

Odpisz
Jestem pewny, że pies to będzie dla ciebie odpowiedni poziom.
Przykre ile może pozwolić sobie ktoś tylko ze względu na znajomosć z moderatorem...

Odpisz
Jestem za.
 WyzwolonyHejter kiedyś tam NiepewnaOsoba 

[Obrazek: percent_0]

Odpisz
Pozostawiłbym jak jest.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości