• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs
(21.03.2018, 20:08)Bob Budowniczy napisał(a): Ale faktem jest, ze powinno sie ustalic pewien schemat rozdawania nagrod niezaleznie od tego jaki konkurs to jest. Czy plastyczny, czy rysunkowy, czy literacki czy kij wie tam jaki Wink ustalic albo legenda za 1 miejsce albo 3 legendy za 1,2 i 3 miejsce Wink
Kazdy konkurs powinien byc traktowany na rowni Wink  
Rysunkowy = plastyczny = literacki Wink nie ma ze ktorys jest bardziej trudny czy latwy Smile rzadszy czy nie

Mądrze waść gadasz! Popieram to w całej rozciągłości Wink

Odpisz
(20.03.2018, 08:57)Radziu22 napisał(a): a ja zrobiłbym tak jak było kiedys w anonimowym konkursie pisarskim u nas Smile
Każdemu losowano trzy rzeczy: pokemona, miejsce zdarzenia i przedmiot poboczny. Osoba pisząca musiała napisać opowiadanie w którym jednym z głównych pokemonów jest wylosowany stworek, przynajmniej częsc akcji dzieje sie w podanym miejscu oraz użyte zostały te przedmioty poboczne Smile

Dla przykładu ja sam wtedy wylosowałem: Aerodaktyl, Muzeum, Skamieliny Wink

Reszta pracy oczywiscie dowolna tak jak i forma w której się pisze Smile Podział był wtedy na open, kadet oraz junior - nie widze przeciwskazań aby teraz zrobic tak samo Smile oczywiscie legenda tylko w open, moze nawet za 2 i 3 miejsce też jakieś "słabsze" legendy? Smile W kadecie nagrodą mógłaby być dowolna shiny pseudolegenda a w juniorze jakiś inny ciekawy sh pokemon Smile Co wy na to?

Moim zdaniem ta propozycja jest dobra, ale jest szansa że komuś nie podpadnie temat i okazja mu śmignie koło oka.

Dlatego proponuje zrobić grand prix.
Jak by to wyglądało?
Proponuje przeprowadzić cztery etapy - co 2;3 tygodnie. Każdy etap miałby inny temat (trzy losowe rzeczy). Za każdy etap byłyby przyznawane punkty. Dla zwycięzcy danego etapu, byłaby przeznaczona drobna nagroda (np. shiny pokemon z tematu etapu). Po 4 etapach trzeba by było zliczyć punkty i mielibyśmy klasyfikację końcową (generalną). Nagrodą w tej klasyfikacji była by legenda (tak jak za inne konkursy).

Również po czterech etapach wyłonione by zostało najlepsze dzieło które by zdobyło nagrodę jak 2 czy 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Taki zabieg zminimalizowałby szansę niesprawiedliwego rozstrzygnięcia.

Piszcie co myślicie.

Odpisz
Ciekawa opcja, lecz skoro to są 4 etapy, to nagrody pozostałego podium też muszą być wyśmienite, nawet te 3 legendy na tak duży konkurs

Odpisz
Pomysł ciekawy, jednak boję się że taki konkurs trwałby pół roku zanim bysmy poznali zwyciezców. Troche długo jak dla mnie. Nie popełniajmy tego samego błedu co z serią eventów która trwała znacznie za długo Wink

Odpisz
Radziu jak sam napisałeś, stworzenie jakiegoś sensownego tekstu trwa 60 min. W takim razie można dać każdemu "pisarzowi" 2 tygodnie na każdy etap. 4*2=8. Dwa miesiące konkursu to chyba nie długo. Prace można oceniać w trakcie pisania następnego etapu.

Odpisz
(22.03.2018, 20:30)ateglocpl napisał(a): Radziu jak sam napisałeś, stworzenie jakiegoś sensownego tekstu trwa 60 min. W takim razie  można dać każdemu "pisarzowi" 2 tygodnie na każdy etap. 4*2=8. Dwa miesiące konkursu to chyba nie długo. Prace można oceniać w trakcie pisania następnego etapu.

Z całym szacunkiem, ale nie porównuj wszystkich miarą jednej osoby.  W prawdzie sam nie wezmę udziału w takim konkursie, ale jak widzę coś takiego to muszę stanowczo zaprotestować! Jednej osobie może zająć coś takiego wspomniane 60 minut, ale komuś innemu na przykład cały dzień. Przykładem niech będzie moja praca z ostatniego konkursu plastycznego, całkowite wykończenie jej zajęło mi dokładnie 11 dni, a wiem że niejednej z osób biorących udział w tym konkursie wykonanie prac nie zajęło nawet całego dnia. 

Odpisz
Nie zmienia to faktu że 2 tygodnie powinny wystarczyć na napisanie jednej pracy.

Odpisz
Kiedyś zaproponowałem zeby w którymś konkursie za 2 miejsce byly legendy które juz kiedys byly a zniknely z gry. Pomysl nie przeszedł. To tyle o legendach.

Na pw mam juz podsuniety pomysl na opowiadanie, ale rzucajcie propozycje dalej bo im wiecej tym wieksza szansa na to ze bedzie wiecej takich konkursów. A moze wymyslicie cos lepszego niz to co mam.

Dodam ze jest tez pomysł na inny konkurs, ale
zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odpisz
@bethrezen , może teraz pomysł przejdzieSmile

Odpisz
Beth nie zmienia to faktu że nagrody są źle zrównoważone. Gracz z pierwszego miejsca dostaje legendę, która w tych czasach pojdzie nawet za 2kkkY a gracze z miejsc 2-3 dostojnego laprasa? No sorry ale przepaść jest ogromna. W koncu zajęcie miejsca na podium w konkursie to bardzo duże osiągnięcie i uważam, ze może nie legenda ale nagroda za taki wyczyn powinna być chociaz troche warta Wink

Odpisz
(20.03.2018, 08:57)Radziu22 napisał(a): a ja zrobiłbym tak jak było kiedys w anonimowym konkursie pisarskim u nas Smile
Każdemu losowano trzy rzeczy: pokemona, miejsce zdarzenia i przedmiot poboczny. Osoba pisząca musiała napisać opowiadanie w którym jednym z głównych pokemonów jest wylosowany stworek, przynajmniej częsc akcji dzieje sie w podanym miejscu oraz użyte zostały te przedmioty poboczne Smile

Dla przykładu ja sam wtedy wylosowałem: Aerodaktyl, Muzeum, Skamieliny Wink

Reszta pracy oczywiscie dowolna tak jak i forma w której się pisze Smile Podział był wtedy na open, kadet oraz junior - nie widze przeciwskazań aby teraz zrobic tak samo Smile oczywiscie legenda tylko w open, moze nawet za 2 i 3 miejsce też jakieś "słabsze" legendy? Smile W kadecie nagrodą mógłaby być dowolna shiny pseudolegenda a w juniorze jakiś inny ciekawy sh pokemon Smile Co wy na to?

I chyba ten pomysł jest najlepszy, ale nie wiem czy pamiętasz co się wtedy działo na np. WP - serwery poczty były przeciążone, bo jak sądzę większość wysłała kilka zgłoszeń. Osobiście nie brałam w nim udziału, bo to nie moja kategoria. Ale jak najbardziej jestem za tym aby konkurs (z niewielkimi) zmianami powtórzono.

Odpisz
Opowiadanie w uniwersum Pokemonów byłoby nienajgorszym pomysłem.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości