• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy uważasz, ze punktowanie etapów trzeba zmienić?
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statystyki w zadaniach stowarzyszeń
Witam.

Pewnie większość z was zauważyła, że w tym momencie gdy dana osoba zrobi postęp w zadaniu stowarzyszenia to dostaje 1 punkt w statystykach. Uważam, że to bardzo złe rozwiązanie i już tłumaczę dlaczego.

W tym momencie takie akcje jak karmienie czy wędrowanie do lokacji jest tak samo punktowane jak złapanie pokemona o wadze 45kg. Dobrze wiemy ze  trudność jest znacznie różna. Proponuję aby każdy etap miał swój mnożnik:
-Karmienie x0,1
-Podróżowanie do lokacji x0,2
-Znajdz pokemona & wygraj walke z pokemonem x0,4
-Stocz walke druzynową  x0,5
-Złap pokemona w określony pokeball & złap dowolnego pokemona x0,7
-Złap pokemona określonego typu x1
-Wygraj walke z trenerem w lokacji $ znajdz zdarzenie lokacyjne x2
-Złap pokemony o danej wartości 0,1x(Określona wartość (ale nie w tysiącach a w dziesiątkach)) przykład: Zadanie zlapcie o minimalnej wartosci 10k punktowane jest za 0,1x10=1pkt za kazdego pokemona.
-Złap pokemony o danej wadze 0,05x(Określona waga) Przykład: Zadanie zlapcie poki o minimalnej wadze 40kg punktowane jest za 0,05x40=2 pkty za kazdego pokemona

Nie wiem czy nie pominąłem jakiejś akcji, jesli tak to mozna ją dopisać.
Jesli ktos ma inny pomysł do poradzenia sobie z tym problemem lub uważa ze mozna to udoskonalić to piszcie śmiało, jednakże co do samej koncepcji zmiany wydaje mi się ze jest ona konieczna. W tym momencie gracz moze robic same łatwe zadania i miec wiecej punktow od tego który przykłada sie we wszystkich a glownie w trudniejszych mimo ze ten drugi  klika wiecej bo robi cięższe zadania Smile

Zapraszam do dyskusji i głosowania Smile

Odpisz
Osoby które dały na nie mogą się wypowiedziec Wink zapraszam

Odpisz
Jestem na tak ale przez przypadek źle zaznaczyłem a kiedy się kapnąłem to już było za późno. Tongue

Odpisz
Podbijam temat. Uwazam że to bardzo ważne aby na nast sezon juz to zrobić i bardzo usprawni to nagradzanie ponieważ teraz ranking osob wewnątrz stowarzyszenia jest strasznie mylny. Wystarczy raz wejsc na gre aby samemu zrobić polowanie 2k razy do lokacji przez godzine a juz sie ma tyle procent co osoba ktora regularnie klika i pomaga we wszystkich trudnych etapach.

Nikt nie napisał nic przeciwko wiec pozostaje tylko dopracować przeliczniki punktowe tak aby rzeczywiscie mialy sens bo ja moje podawałem przykladowo na czuja :p

Odpisz
Przenoszę do zaakceptowanych.

Odpisz
Też polujecie w lokacji a łapanie 50kg+ zostawiacie innym? Smile Dobra taktyka na łatwy zarobek polecam Smile Takie zadanie czasem i po 2 dni lubi wisieć.

PS. jak ten czas leci już rok minął od Twojego tematu RadziuSmile

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości