• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak różnorodności skup Rowana
Cześć, chciałem zaprezentować moje spostrzeżenia dotyczące skupu rowana. Jego założeniem było skupowanie najmniej chodliwych, zalegających przedmiotów.
Niestety przez cały okres czasu istnienia tego skupu nie pojawiły się przedmioty typu złoty liść, czy pióro ho oh. Co więcej, z moich obserwacji wynika że wraz z upływającym czasem różnorodność skupu maleje.
Gracze tacy jak ja skupili tysiące takich przedmiotów co poprawiło sytuacje targu.
Niestety coraz więcej osób ucieka z tego rynku co już powoduje znaczny wzrost ilości przedmiotów na targu.

Z tego powodu chciałbym zapytać czy wy również zauważacie taki problem oraz czy istnieje po stronie moderatorów możliwość zaprezentowania danych zbiorczych polegających na podsumowaniu ilości wystąpień poszczególnych przedmiotów w całym okresie trwania skupu.

Odpisz
rzadkie pojawianie sie u rowana takich przedmiotow jak wymieniles (i pozostalych wystepujacych na pokach w dziczy) wynika, ze sa one w grupie przedmiotow skupowanych w ilosci max 20 sztuk, a ta grupa obejmuje duzo wieksza liczbe itemow niz dwie pozostale... krysztalow jest 18, berry 12 (razem z bialym ziolem), a pozostala grupa obejmuje az 64 itemy...

Odpisz
Zacznijmy od tego ze nikt nie kazal ci skupowac takich itemkow na potege! Smile podjales ryzyko, wiec teraz placisz, inwestycja bardzo dlugo ktora moze nawet sie nie zwrocic Wink

Jednak nalezy zwrocic uwage na fakt ze itemy typu co wymieniles nie ma prawie w ogole w skupie. Co tydzien widzimy jedynie jakies berry, krysztaly. Obe zdominowaly ten skup, a tak nie mialo byc Wink dlaczego w skupie nie ma prawie w ogole: zlotego liscia piora ho-oh, samorodkow, tetrodotoksyny? Te itemy glownie zalegaly na targu a nie jakies berry ktore sie zuzywaja Smile co prawda krysztaly tez zalegaja ale cena sie dzieki skupowi nie zmienila i pewbie malo kto oddaje je do skupuWink tak wiec moim zdaniem nalezy jeszcze raz przemyslec jakie DOKŁADNIE itemy maja byc w skupie Wink

Odpisz
Proponuję albo zmniejszyć liczbę itemów w grupie Inne (jest tam bardzo duzo itemków, których cena ma sie nijak do tego co proponuje Rowan), albo Rozdzielic kategorię inne na dwie podkategorie - Itemy uzywane w warsztacie oraz reszta.

Dobrze widzę jak ostatnimi czasy wygląda targ - zdarzało mi się wchodzic na np oferty z samorodkami i widziałem setki wystawione po minimalnej. Ludzie juz nawet dla zysku tego nie kupują bo stracili wiare ze kiedykolwiek trafi się to u Rowana. W takiej sytuacji wrócilismy do punktu wyjscia bo tak własnie wyglądal targ przed wprowadzeniem skupu. Potem kilka osob zaczęło skupowac i rozruszało handel a teraz znów jest to co było. Tych itemków w grze jest znacznie za duzo (wiem choćby po sobie) i wypadałoby sie ich pozbyć. Wtedy też ich cena regularna by wzrosła i ludzie nie wystawialiby taniej niż 160kY Wink

Odpisz
Postaram się sprawdzić przed urlopem jak wygląda ta sytuacja.
Natomiast, jeżeli ktoś ma fajną propzycje z np. podziałem na 4 kategorie i uwzględni przedmioty w każdej kategorii to może takie rozwiązanie będzie optymalne? Wtedy będzie pewność że trafią się tkże przedmioty typu pióro.

Odpisz
Rowana usunąć szanse dropnięcia zmniejszyć ceny na targu wskoczą dodać nowe plany z użyciem tych śmieci(np mikstura zmiany nazwy poka) i git xd

można też zwiększyć ilość itemków potrzebnych w warsztatach np tetrodotoksyna do czarnego osadu potrzeba 2 mozna to zwiększyć do 7 na pewno mniej roboty z tym bedzie niż z kombinowaniem i wymyślaniem bóg wie czego Wink

Odpisz
skup dobra rzecz nie usuwać

Odpisz
Proponuje usunąć grupy. Każdy przedmiot będzie miał taką samą szanse wystąpienia.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości