• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Twoje stanowisko
ZA
PRZECIW
Panie, obojętne mi to
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eventy
         Witam. Rzadko udzielam się na forum, jednak ostatnimi czasy zacząłem więcej rozmyślać, dumać, zastanawiać się. W końcu pewnego pięknego weekendu popijając poranną kawkę i paląc papierosa moje myśli zawędrowały aż do pokewars'ów. Tak... Zacząłem wtedy rozmyślać nad sensem, istotą gry i doszedłem do pewnych konkluzji związanych właśnie z naszą grą. Słowami wstępu chciałem dodać, że my, gracze, tworzymy pewną społeczność tej gry i w większym bądź mniejszym stopniu możemy dokładać swoje własne cegiełki w naszą pasję. Jest to świetne, że mamy jakiś realny wpływ na losy gry, w którą sami gramy i jest to niewątpliwie nietuzinkowe zjawisko. Dlatego zwracam się do Was, graczy, o wysłuchanie mojej propozycji związanej z grą, która może (nie musi) wpłynąć i zmienić w dużym stopniu sposób naszego aktualnego grania...

Przechodząc więc do meritum (dzięki że doczytaliście do tego momentu) chciałbym zaprezentować Państwu owoce moich wniosków. Każdy wie jak obecnie wygląda granie w poki. Najpierw gromadzimy zapasy oak'ów przez 2-3 miesiące, by następnie cieszyć się w pełni nadchodzącymi eventami. Oczywiście  Państwo, o grubszych portfelach, mogą pozwolić sobie cieszyć się czasem między eventami i do woli wyklikiwać następne i następne paski. Może to trochę dziwne i wybiegam troszkę za bardzo do przodu, ale chciałbym to w jakiś sposób zmienić. Otóż uważam, że to nie tak powinno wyglądać (mimo wszystko przyznaję, że sprawa mi przyjemność granie w poki) granie. Niewątpliwie ten stan 2-3 miesięcznej wegetacji był powodem odejścia wielu osób z gry, bo po jakimś czasie bywa naprawdę mozolne wykonywanie w kółko codziennie zadań Elma. Ale... co można zmienić? Zadawałem sobie to pytanie od dłuższego czasu i odpowiedź była cały czas pod nosem. Eventy. Eventy... tak... Każdy z nas wie jak one wyglądają. Jedne są gorsze, inne lepsze - ale to nie jest główny cel moich rozważań. Uważam że o wiele lepiej by to wszystko funkcjonowało (i wymagało oczywiście troszkę pracy ze strony administracji) gdybyśmy mogli w czasie między eventami troszeczkę bardziej móc grać, oczywiście poza naszymi 2 codziennymi zadaniami (oraz biletami, które doszły w ostatnim czasie). W jaki sposób można byłoby to zmienić? I tutaj zaczyna się moja propozycja. Eventy - nasze wydarzenia, które skłaniają do powrotu do gry kilka setek graczy, by mogli sobie w końcu poklikać. Jednak co by było gdyby... te eventy to nie były jakieś dodatkowe zadania pokroju Oaka, a po prostu moment, w którym wszyscy aktywni gracze otrzymują Oaki - praktycznie za darmo? I nie mówię tutaj o 1,2,5,10 drinkach, a o 50,100,150. Tak, to by na pewno nie przeszło... Ale co by było gdybyśmy mieli wybór zaraz po zalogowaniu się na pokach w dzień eventu? Osobiście uważam, że takie eventy powinny być ukłonem w stronę graczy ze specjalną dedykacją. Są różni rodzaje graczy, jedni w trakcie eventu szukają wyzwań (np. ja) oraz są tacy, którzy chcieliby dostać jakiegoś power up'a w postaci czy to pieniężnej czy drinkowej. Może wybór między jednym i drugim (zadania/oaki) mógłby w jakiś sposób wpłynąć na grę zaraz po zakończeniu eventu? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo nieoszlifowany pomysł i wymagałby wielu korekt. Dlatego chciałem poznać Wasze zdanie, wszystkie ZA oraz PRZECIW oraz zaprosić do wspólnej dyskusji.

Pozdrawiam, GuSic

Odpisz
Jakoś nie za bardzo to widzę aby dostawać większa ilość oaków za free. Wiele osób i tak zostawiałoby sobie oaki na event, a spowodowałoby to tylko zmniejszenie kupowania PH przez niektórych.

Odpisz
Z całą pewnością masz trochę racji. Jednak z drugiej strony skoro ktoś nie zbiera oaków na eventy, bo jest to dla niego zbyt nudne (spójrzmy statystycznie ile osób kończy ostatnio eventy, nie są to duże liczby w stosunku do graczy, którzy biorą udział) to szczerze wątpię czy po takim zastrzyku będzie chciał dalej zbierać czy zdecyduje się na wyklikanie ich. Na pewno część osób zdecyduje się je zatrzymać, ale śmiem stwierdzić, że znaczna większość je wykorzysta w sezonie między eventowym. Jeśli chodzi o graczy kupujących ph to wydaje mi się, że jeśli ktoś ma kupić ph to i tak to zrobi bez względu na to czy dostanie te 50,100 czy 150 oaków gratis. I tak wydaje mi się, że 70% graczy (minimum) wybrałoby opcję zadań jednak jest też grupa osób, która po prostu nie robi eventów z wielu pobudek m.in. braku przygotowania oraz są też nowi gracze dla których wizja spędzania najbliższych miesięcy na zbieraniu oaków jest męcząca i dlatego duża część z nich szybko się zniechęca. Oczywiście równie dobrze mogę się mylić  Wink .

Odpisz
Skoro nie zbierają oaków bo im się nie chcę to dlaczemu mają niby za darmo je dostać? Osobiście jestem na nie

Odpisz
Uważam Że Dawanie Oaków W przeliczeniu do 150 to trochę nie fair ale 50 Miesięcznie to już co Innego Są dużo przeciw które tutaj Widzę, ale pomysł mi się podoba Smile Jestem na tak

Odpisz
@Never1Die Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją myśl? Moim głównym targetem są ludzie nowi, którzy dopiero wchodzą w świat gry. Właśnie na nich powinno nam najbardziej zależeć, bo przecież ile mogą zrobić zadań eventowych ludzie z 10,20,30,40,50 poziomem? Eventy są kierowane głównie do ludzi grających już parę miesięcy w tę grę, nie oszukujmy się. Ja z kolei uważam, że eventy powinny być dla wszystkich i każdy powinien mieć szansę coś z niego wynieść. Ja jedynie chciałbym dać wybór, bo wybór oaków jest równoznaczny ze zrezygnowaniem z zadań i na odwrót. Co byś osobiście wybrał, gdybyś mógł otrzymać te 2 opcje?

@Ziguś Goguś 04 Liczby są podane tylko poglądowo, chodzi o większą ich sumę niekoniecznie musi to być 50 czy 150. Chodzi o sam zamysł Wink .

Odpisz
Jeśli jest nowy gracz tak jak Wewe kupuję sobię ph od tego ono jest aby nowi gracze ruszyli a skoro nie chcę wydawać pieniędzy to jego decyzja wszystkie gry tak jak ta jest pay to win

Odpisz
@Never1Die Jasne, masz rację. Ludzie mogą przestać kupować, jeśli raz na 2-3 miesiące administracja rozdałaby załóżmy te 100 oaków (w przeliczeniu 3,7k ph). Tylko kto ma kupować te ph, skoro liczba graczy coraz bardziej się uszczupla? Nowi gracze są zniechęcani, zostaje niewielu. I w dalszym ciągu tacy gracze nie mają szans wykonać event, czasem nawet jak użyją swojego portfela. W dalszym ciągu nie uważam, żeby te 3,7k ph dla niektórych osób było wystarczające na wykonanie następnego eventu, ale chociaż dostaną szansę się rozwinąć Smile . A o to chyba chodzi, nie? Żeby zachęcić nowych graczy do zostania, bo Ci starzy jak Ty czy ja - nam się nawet nie będzie opłacało wziąć tych 100 (powtarzam, poglądowa liczba) oaków, bo je po prostu mamy (lub ph) i spokojnie wykonamy event. Proszę, spójrz na to wszystko z perspektywy osób, które dopiero co zaczynają grać.

@EDIT: Nóż z 100 nowych osób 30 się spodoba gra, 5 z nich kupi ph. Już jest profit dla gry.

Odpisz
Pomysł jest na pewno świeży ale szczerze dla mnie trochę mija się z celem. Dalej dostajemy to wybor między mieć (OAKI) a grać. Jak ktoś wybierze Oaki to znów będzie musiał czekać kolejne 2-3 miesiące na kolejny event by móc w pelni nacieszyć się grą. ALE! Sam pomysłma trochę sensu. A co jeśli podczas eventow byłyby happy hours? Np 2 godzinki w ciągu dnia - jedna rano i jedna po południu - gdzie gracze mogliby poklikac za darmo? :> Albo ta oferta mogłaby dotyczyć tylko graczy poniżej pewnegi poziomu? To trochę zmienia oryginalny pomysł ale w gruncie rzeczy jego istota pozostaje taka sama. Pozwoli cieszyć się eventami i okresami między eventami większej liczbie graczy Wink

Odpisz
Doktor Never, nie każda gra jest pay to win i pokewars też nie musi, po co mamy czekać kilka miesiecy żeby coś wyklikać? dzieki temu pomysłowi można by łatwiej zacząć gromadzić oaki robiąc codzienne, wiele nowych graczy nie ma tyle oaków, żeby je zrobić Wink trzeba zachecic graczy do gry, a nie ich odsuwać

Odpisz
Jezeli chodzi o nowych graczy to fajnie by było gdyby weszły jakieś zadania na start związane z kupowaniem itemów z pokesklepu ( cena itemow do PA i sh detectora według mnie powinna być mniejsza) jakiś drobny trening w sali treningowej np celności itp. I za takie zadanka właśnie dawać nowym oaki.

Odpisz
trzeba zachecić też tych nie do końca nowych już z 50lvl przykładowo, oni przeważnie już mają takie rzeczy

Odpisz
Nie mam zdania na ten temat.
Pomysł wydaje się mieć jakieś uzasadnienie- atrakcyjność klikania byłaby może większa
Ale mogłoby też pójść w inną strone- co za dużo to niezdrowo.
Jeśli eventy byłyby za często lub dostawałoby się za free oaki to spowszedniałoby to wszystkim

Odpisz
Więcej Oaków --> Mniej kupionych PH --> Smutny Alex

Odpisz
@Sajmon2000 To wszystko działa tak. Im więcej ludzi, tym więcej osób chce rywalizować ze sobą. Im więcej ludzi, tym więcej potencjalnych nabywców pH. To nie jest coś w rodzaju rozdawania czegoś za darmo, bardziej inwestycja w nowych graczy. Równie dobrze taka opcja mogłaby być jedynie dla graczy z konkretnego przedziału poziomowego. Zostały wprowadzone turnieje juniorów, by właśnie Ci nowi gracze mieli jakieś pole do popisu. Według mnie gra nie powinna celować w graczy, których ma już teraz tylko w tych nowych, by jak najbardziej wciągnąć ich w grę, by zostali, by mieli szansę wspomóc grę jakimiś dotacjami. Ja osobiście zaprosiłem już grupę graczy do gry, pograli może 4 miesiące i po prostu znudziła im się monotonia. Oni nie wchodzili, bo chcieli zagrać tylko musieli wejść, żeby zrobić codzienne, żeby... itd. Nie każdy jest nowobogacki i stać go, żeby co miesiąc pakować w ph. Sprawa jest prosta, będzie duże community, więcej ludzi zacznie kupować ph z różnych pobudek Wink .

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości