• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Co sądzisz o tym pomyśle ?
Jestem na tak
Jestem na nie
Mam uwagi które napisze w komentarzu
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedziały zadań eventowych
Witam Shy

Pisząc ten wątek inspirowałem się tą wypowiedzią
(11.06.2018, 16:53)ateglocpl napisał(a): Moim zdaniem nowi gracze (tacy jak ja) w eventach widzą inny problem. Mam na myśli to że zadania są nieopłacalne, i aby je wykonać trzeba mieć spory kapitał Y oraz oaków. Zadnia typu - użyj misktury mega ewolucji o tak se, wykorzystaj se ognisty owoc na poku którego i tak potem sprzedasz lub kup se pewien item który nie jest zbyt popularny za 100 razy większą cenę niż normalnie - nie zachęcają do skończenia eventu. Gdy patrze na takie zadania myślę, że twórcy po prostu chcą abyśmy stracili ciężko zarobione Y. Co do braku oaków - można na to szybko zaradzić. Moim zdaniem można by dodać nowy napój odnawiający PA specjalnie na event (można by go było używać tylko w trakcie eventu) rozdawany odwrotnie proporcjonalnie do poziomu gracza, na początku eventu. Rozwiązaniem na niezbyt ciekawe zadania mogło by być usunięcie ich, dodanie większej ilości zadań zagadek które nie wymagają zbytniej ilości Y i okaków (aby o ukończeniu zadań decydował spryt a nie kapitał), lub zwiększenie nagród za te zadania (aby stały się one bardziej atrakcyjne).

Jestem ciekawy co o tym myślicie.
Ten gracz ma racje, takie zadanie mogą być dosyć trudne dla początkującego trenera, dlatego proponuję wprowadzić zadania eventowe na dany poziom. Przykładowo, gracze w przedziale levelowym załóżmy 1-50 mieli by łatwiejsze zadania niż gracze w przedziale 51-150. Chodzi mi bardziej o zadania główne. Zagadki zostały by takie same dla wszystkich przedziałów levelowych. Przedział był by do ustalenia, tak samo jak nagrody ale oczywiście im większy przedział tym lepsze nagrody i trudniejsze zadania. Co do graczy z 500lv lub coś koło tego to można by było zrobić kategorię od 200lv wzwyż

@edit Jako że nie mogę wypowiedzieć się w komentarzu zrobię to tutaj. Prawda nikt nie mówi i nie każe robić wszystkich zadań, bo gracz jest do tego zachęcany, Pamiętam jak był ten event regionów, za wykonanie WSZYSTKICH zadań był do zdobycia prehistoryczny aerodactyl, no i wtedy każdy starał się zrobić WSZYSTKIE zadania bo była za nie nagroda, tak samo jest z odznakami za zrobienie zadań. Co do wymyślenia ich, Jest takie coś jak konkurs (przecież nie wszystko musi wykonywać administracja), zresztą niedawno tak owy się odbył. Miał na celu wymyślenie zadań oaka. Społeczność pokewars jest naprawdę uzdolniona i myślę że z takiego konkursu będziecie mogli wyciągnąć kilka lub kilkanaście zadań 

Zadania dla niższych poziomów musiałby mieć proporcjonalnie mniejsze nagrody. Druga sprawa to ilość pracy jaką trzeba włożyć w przygotowanie eventu. Już 25-35 zadań to jest sporo roboty. Jeśli mielibyśmy zrobić 35 zadań * x przedziałów to eventy mogłyby się odbywać raz do roku jeśli mamy wypuszczać jakiekolwiek aktualizacje Wink

Zdania eventowe są tak skonstruowane żeby każdy znalazł coś dla siebie. Nowi gracze wykonają tylko kilka zadań, a doświadczeni wszystkie. Nagroda wtedy też jest proporcjonalna do poziomu gracza. Nikt nie mówi, że każdy musi wykonać wszystkie zadania.

Skocz do:

Szukanie: 1 gości