• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hodowla łacuchowa
Czytam i zastanawiam się czy hodowla łańcuchowa jest możliwa w pokewars? Chodzi konkretnie o takie dobieranie pokemonów aby osiągnąć, np pełną listę ataków wrodzonych egg moves? Patrzyłem na przykładzie pokemonów mawile, empoleon. Pytałem bardziej doświadczonych graczy i usłyszałem, że się nie da. Jakie jest wasze doświadczenie? Na zagranicznych stronach, forach twierdzą, że się da. Czy to wynika z ograniczeń wprowadzonych w silniku pokewars?

Odpisz
Oczywiście że się da, tylko trzeba nad tym trochę więcej posiedzieć niż 10 minut. I to też zależy od pokemona Smile

Odpisz
U niektórych pokemonów się da, u innych wszystkich ataków nie osiągniesz bo fizycznie nie ma pokemona w danej grupie jaj, który posiadałby taki atak. Nie będę teraz ogarniać jak to wygląda w przypadku mawile, ale jako przykład podam laprasa, którego kluję m.in. z 3xKO i Ancient Power. Chciałem, żeby posiadał jeszcze atak Freeze Dry, jednak jedyne pokemony z kompatybilnej grupy jaj (potwór, wodny-1), które mogły nauczyć się tego ataku (zarówno przez egg moves jak i przez lvl up) to aurorius i jego ewo oraz delibird. Żaden z nich nie mógł nauczyć się Fissure. No i tyle. Ostatecznie zdecydowałem się na wyklucie go z shieldonem (ancient power), którego wcześniej klułem z nidokingiem (fissure) a horn drilla nauczyłem za pomocą TM Wink Oczywiście z każdą kolejną generacją zwiększają się możliwości, ale są kombinacje, których po prostu nie da się na ten moment osiągnąć.

W oryginalnych pokemonach pupile uczą się tylko 4 ataków. Nikt nie musi więc poznawać WSZYSTKICH egg moves co znacznie ułatwia osiągnięcie pożądanej kombinacji. Pozdrawiam.

Odpisz
Właśnie próbuję ustalić jak zrobić to dla Mawile, jednak nie jest to takie łatwe.

Odpisz
jasne ze sie da Smile popieram

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości