• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hodowla łacuchowa
#1
Czytam i zastanawiam się czy hodowla łańcuchowa jest możliwa w pokewars? Chodzi konkretnie o takie dobieranie pokemonów aby osiągnąć, np pełną listę ataków wrodzonych egg moves? Patrzyłem na przykładzie pokemonów mawile, empoleon. Pytałem bardziej doświadczonych graczy i usłyszałem, że się nie da. Jakie jest wasze doświadczenie? Na zagranicznych stronach, forach twierdzą, że się da. Czy to wynika z ograniczeń wprowadzonych w silniku pokewars?
 
Odpisz
#2
Oczywiście że się da, tylko trzeba nad tym trochę więcej posiedzieć niż 10 minut. I to też zależy od pokemona Smile
 
Odpisz
#3
U niektórych pokemonów się da, u innych wszystkich ataków nie osiągniesz bo fizycznie nie ma pokemona w danej grupie jaj, który posiadałby taki atak. Nie będę teraz ogarniać jak to wygląda w przypadku mawile, ale jako przykład podam laprasa, którego kluję m.in. z 3xKO i Ancient Power. Chciałem, żeby posiadał jeszcze atak Freeze Dry, jednak jedyne pokemony z kompatybilnej grupy jaj (potwór, wodny-1), które mogły nauczyć się tego ataku (zarówno przez egg moves jak i przez lvl up) to aurorius i jego ewo oraz delibird. Żaden z nich nie mógł nauczyć się Fissure. No i tyle. Ostatecznie zdecydowałem się na wyklucie go z shieldonem (ancient power), którego wcześniej klułem z nidokingiem (fissure) a horn drilla nauczyłem za pomocą TM Wink Oczywiście z każdą kolejną generacją zwiększają się możliwości, ale są kombinacje, których po prostu nie da się na ten moment osiągnąć.

W oryginalnych pokemonach pupile uczą się tylko 4 ataków. Nikt nie musi więc poznawać WSZYSTKICH egg moves co znacznie ułatwia osiągnięcie pożądanej kombinacji. Pozdrawiam.
 
Odpisz
#4
Właśnie próbuję ustalić jak zrobić to dla Mawile, jednak nie jest to takie łatwe.
 
Odpisz
#5
jasne ze sie da Smile popieram
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości