• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podoba Ci się ten pomysł?
Tak
Nie
Zmieniłbym kilka aspektów. Napisz w poście jakie.
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy przedmiot w sklepie eventowym
Witam

Ostatnio myślałem nad możliwością sprzedaży pokemona za 100% kosztów treningu. Pomyślałem czy nie dodać możliwości kupna biletu który umożliwiałby nam to.

Taki bilet byłby dostępny w sklepie eventowym raz na rok (do dyskusji), oczywiście nie będzie wiadomo po którym z eventów będzie on dostępny.
Kosztowałby nas 2000 punktów eventowych tak jak główna nagroda w sklepie.
Bilet ten nie mógłby być wystawiony na targu.
Sprzedany pok z takim biletem zwracałby koszt treningu 100%. Nie zwracałby natomiast nam tmów w niego zainwestowanych. Pokemon przepadałby na dobre w hodowli. Aby uzyskać 100% zwrotu należy dać pokemonowi bilet do trzymania a następnie przejść do hodowli i go sprzedać. W hodowli wyskakiwałby nam komunikat na zasadzie: "Czy na pewno chcesz oddać pokemona do hodowli z biletem?" Możliwości będą dwie: Tak lub Nie.
Każdy gracz mógłby nabyć taki bilet raz na 2 lata (przykładowo do dyskusji)
Nie jeden gracz myślę popełnił kiedyś błąd w treningu i chciałby odzyskać yeny wydane na jego trening w całości.

Jeżeli martwicie się o zbyt nagły przypływ dużych ilości yenów na targu to: może zrobić to w taki sposób że po odzyskaniu yenów z pokemona trzeba by wydać je na trening innego pokemona którego już mamy przygotowanego w boxie. Czyli np te yeny byłyby zablokowane w depozycie i można je tylko wydać w sali treningowej, albo może zrobić coś w rodzaju banku w sali treningowej? Tam yeny by trafiały ze sprzedaży pokemona. Więc nie było by możliwości wydawania ich na targu ani w pokesklepie, tylko i wyłącznie w sali treningowej.

Pytanie do czerwonych: czy w ogóle wchodzi w grę pomysł z możliwością 100% zwrotu kosztów treningu?
Zapraszam do dyskusji.

Odpisz
Do tej pory większość tego typu propozycji mówiła o tym że dostajemy z powrotem pokemona na 1 lvl i dlatego nie przechodziło to..

W sytuacji kiedy tracimy pokemona (więc nie ma ryzyka że ktoś kupi zepsutą legendę, zresetuje ją i sprzeda dużo drożej) można zastanowić się na tym.

Natomiast dalej jest minus taki że mając bilet ktoś połaszczy się na odkupienie trenowanego poka żeby zarobić na tym.

Blokowanie pieniędzy żeby były tylko na trening to bez sens i nie potrzebna dodatkowa pracy dla adminów.

Żeby tylko w sklepiku eventowym można byłoby kupić to ok.

Blokada na targu ok.

Nie wiem jak z możliwości ograniczonego kupowania takiego biletu przez jednego gracza.

Odpisz
"Blokowanie pieniędzy żeby były tylko na trening to bez sens i nie potrzebna dodatkowa pracy dla adminów."

Nie twierdzę aby było to bez sensu. Wyobraźmy sobie sytuację jak po 1 evencie są do kupienia bilety i kupuje je 5 graczy. Po czym każdy z nich używa ich w hodowli i łącznie mają powiedzmy 25kkky (przypuszczalnie), co wtedy gdy się zmówią i wykupią ogromne ilości danego itemu? Według mnie może to zaburzyć targ i uważam że yeny w ten sposób zainwestowane w poka nadal powinny pozostać zainwestowane w trening innego pokemona.
Jeżeli ktoś chciałby się pozbyć pokemona aby móc działać na targu to może sprzedać go w hodowli bez tego biletu albo na targu komuś innemu. Tutaj wchodzi również aspekt graczy którzy sprzedali swoje pokemony na targu albo w hodowli i są na minusie czy to w rankingu czy finansowym. Więc jeżeli nie będzie można używać yenów ponownie na targu to będzie w pewnym sensie różnica pomiędzy sprzedażą pokemona w hodowli z biletem oraz bez.

"Natomiast dalej jest minus taki że mając bilet ktoś połaszczy się na odkupienie trenowanego poka żeby zarobić na tym."

Nie zarobi jeżeli yenów nie będzie mógł używać na targu. Jak silnego pokemona kupił takiego też zrobi w sali.
Nie zapominajmy żeby taki bilet mieć trzeba wydać 2k punktów w sklepie eventowym a przecież można by je wydać na zakup np shiny riolu lub innego pokemona to już w takim momencie tracimy ogromnie dużo. Ludziom opłacało by się kupować trenowane pokemony jak by mieli zysk na tym rzędu 300kky minimum inaczej nie widze sensu wydawania punktów na bilet, to już lepiej kupić w sklepiku pokemona i sprzedać na targu.

Zapraszam osoby do dyskusji, które zagłosowały na nie, może uda nam się wspólnie ustalić jak wyeliminować wady tego pomysłu.

Odpisz
Ogółem jest to fajna propozycja, można by się jeszcze nad nią zastanowić i troszkę ją dopracować. Jestem na tak, często wkładałem yeny w pokemony i zawsze byłem na minusie. Przydałby się taki bilet.

Odpisz
Propozycja całkiem spoko, jednak ja bym sie zastanowil nad kosztem tego biletu
Pamietajmy ze gracze potrafia 2k wyciagnac podczas jednego eventu dlatego nie mozna tego tak ulatwic, w dodatku mamy zamrazarke wiec ja wykorzystajmy w tym celu, jest ona chyba na 4-5 uzyc wiec mysle ze koszt biletu powinien byc spokojnie z przedzialu 5-10k pkt eventowych, wkoncu to caly hajs dostaniemy z poka a niech sie wytrudza osoby ktore by chcialy.miec bilet

Odpisz
Mnie sie podoba pomysl wprowadzenia takiego biletu, natomiast propozycje podobne do tej wyzej o 5-10k punktow...no coz, wiekszosc graczy ma rowniez inne obowiazki poza pokewars Big Grin A zeby soecjalnie brac urlop na klikanie to lekka przesada ;p

Odpisz
5-10k xD Topowi Gracze z Ostatnich Eventów pożycza Bota to czemu nie ^^ XD

Odpisz
Skorzystasz z zamrazarki i sie uzbiera na bilet :p co za problem

Odpisz
Zamrazarka max 800 xD a gdzie dalsze 9200 ? XD

Odpisz
Najlepszy bot zwiechy by dostał przy takich wymogach Big Grin

Odpisz
Nikt Wam nie każe zamrażać po 200pkt. kto by chciał taki bilet byłby w stanie zamrozić ich nawet 1000 i trochę na tym stracić. Mimo wszystko cena 5-10k to lekka przesada, zostałbym zdecydowanie przy tych 2k punktów za niego.

Odpisz
@Negan Ty się wgl czytasz xD przy ostatnim Evencie mialem 370itemkow eventowych przy 19k wypraw w lokacji Eventowej xD by zdobyc 1k punkow z samych przedmiotow musisz sklikać +/- 3x Big Grin

Odpisz
Amen

Odpisz
@Evilmage co mnie obchodzi Twoje klikanie? Cena nie powinna być zależna od Twojego klikania. Byli już tacy, którzy na jednym evencie potrafili wyklikać ponad 2000punktów Wink

Odpisz
@Negan ty serio jesteś niewidomy lub nierozumny .. chodzi o fakt ze to wyjdzie zbyt duzo w realnej walucie Wink

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości