• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podoba się wam pomysł?
Tak
Nie ale wymaga korekt. Napisz jakich.
Nie pomysł ze zwrotem jest niepotrzebny.
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 8 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagroda za wykonanie zadań oaka
@pancin007 ile razy gracze zmieniali poka czy to przed i po wprowadzeniu zmian? dlaczego od teeraz ma byc taka zmiana? dlatego ze ty nie chcesz poniesc straty zwiazanej z treningieem? no sory, ale to jest to ryzyko, ktoree musisz poniesc po takiej a nie innej decyzji i zrozum to wkoncu Smile a ne na sile usilujesz chcesz zrobic abys nie byl na -

Przecież nawet przy 100% zwrotu włożonych Yen i tak jesteśmy stratni bo tracimy pokemona razem z TM, ktore posiada i są to Yeny, które sami zarobiliśmy i włożyliśmy w poka więc o jakim zarobku tu mowa ?

A jak ktoś myśli, że w grze jest za dużo yen bo i takie argumenty padały, to polecam przegładać frekwencje w turniejach.
Co tydzień wiadomości na pw z prośbą o wypełnienie limitu, zeby turniej mogł sie w danym przedziale odbyć.

@sky Twój argument jest zupełnie bez sensu. To, ze w klasach 81-90 oraz 91-100 brakuje osób startujących nie wskazuje na to, ze jest mało pieniedzy w grze, a na to, że te klasy są mało popularne, ponieważ ludzie trenują swoje pokemony, którym do takich leveli daleko Smile Wystarczy choćby zobaczyć jak dużo startuje trenowanych pokemonów w 15-30 podczas wszystkich typów aby stwierdzić, że yenów w grze jest mnóstwo i powstają coraz to nowe pokemony Smile

Co do samej propozycji to się nie wypowiem, bo nie mam na to nerwów, zeby tak jak pancin powtarzać coś 5 razy a wy dalej swoje XD

w 15-30 też szału nie ma bo wiekszość to poki z dziczy i dlatego wydaje się, ze tam tak dużo ich.
A w drużynówkach to dopiero bieda, kilka 400 leveli może ma 3-6 poków wytrenowanych na ten przedział.
Więc mówienie, że jest w grze za dużo yen to absurd bo przy tym systemie trenowania poków to wręcz niemożliwe.

Świetny temat. Pokazuje całą istotę tego forum. Pancin, który jest jednym z topki zarabiających na targu przedstawia prawidłową analizą z argumentami. Negowany przez ludzi, którzy w tej grze nie osiągnęli za dużo i do tego ich posty są tak głupie, że żal to czytać. Sam nie wiem czy nie rozumiecie tych prostych zależności czy problem jest w tym co napiszę niżej.

Ja napiszę wprost. Oczywiście masz rację jeżeli chodzi o targ, bo rozrusza to na 100%. Napiszę też, że jestem jednym z tych, których kiedyś sprzedaż poków w hodowli kosztowała miliard yenów. Dlatego w głębi duszy boli, że teraz bym tego nie tracił. Zgaduję, że właśnie ten powód boli większość graczy.

Teraz powstaje taki problem. To co niektórzy stracili kiedyś na sprzedaniu poka w hodowli już nigdy nie wróci. Jednak jeżeli by to weszło poprawiłoby nam to popyt na targu. Zadania oaka stałyby się wreszcie opłacalne i sensowne. Sam ostatnio walczę, żeby cały ten targ był pięknym miejscem, a nie stojącym posągiem. Staram się wprowadzić rzeczy, żeby faktycznie każdemu schodził syf z plecaków i boxów. Z tego co widać na targu chyba się polepszyło trochę. Jeżeli każdy przedmiot będzie mieć sens i zbyt to dużo łatwiej będzie się zbierało na poka. Wszystko co znajdziecie będzie miało wartość i każde klikanie z byle jakim znaleziskiem będzie cieszyć. Ta propozycja jest kolejnym małym krokiem w przód w dobrą stronę jakby na to nie spojrzeć. Jedyny minus to smutne minki ludzi, którzy kiedyś stracili na poku w hodo, a teraz by byli na 0. Wg mnie do wygrania jest trochę więcej. Jestem na tak, bo tego miliarda i tak mi nikt nie zwróci, a polepszając popyt zawsze coś wpadnie do banku.

@pancin007 ile razy gracze zmieniali poka czy to przed i po wprowadzeniu zmian? dlaczego od teeraz ma byc taka zmiana?

Bob zmiana w wartości pokemonów w hodowli weszła z dnia na dzień bez uprzedzenia o tym fakcie przez administrację. Zmiany są jak widać, więc dlaczego by nie?
Dawniej aby zarobić na jednego pokemona trzeba było bardzo dużo klikać i wiele transakcji przeprowadzić a teraz hodowla z dziczy pozwala na znacznie więcej. Kto gra dłużej ten wie. jednego dnia kupował ph 1 do 5 a następnego podwajał jak nie potrajał zysków. Ale jaki zysk dziś jest to każdy sam już wie Smile

Też jestem na nie, nie możesz sprzedać trenowanego pokemona za tyle ile chcesz? Mówi się trudno jeden zyska drugi straci. Pomysł zbędny

Okej, po Twoich ostatnich wypowiedziach Pancin propozycja nabrała dla mnie innego sensu.

Jeżeli większość graczy, którzy nie widzieli sensu wykonywania zadań Oaka nagle go zobaczą to w istocie ruszy to targ - trochę przedmiotów z niego zejdzie. Natomiast nie uważam, że ruszy to targ w znacznym stopniu. Doświadczeni gracze mają w plecakach ogniste owoce, a więc oni zadanie wykonają od ręki. A więc sprawa dotyczy graczy młodszych i nowych. Tylko czy faktycznie dla nowych graczy możliwość zwrotu 100% włożonych kosztów w pokemona będzie aż taką zaletą? Dlaczego zamiast tego po prostu nie dać za wykonanie wszystkich zadań czegoś innego?

Blokada pieniędzy na trening innego pokemona jest niezłym pomysłem. Natomiast nie spowoduje to u lepszych graczy sprzedaży swojego jednego z cenniejszych pokemonów i wpakowanie całej kasy w swojego lidera?

Dodatkowo, co jeżeli ktoś będzie miał możliwość "zwrócenia pokemona i odzyskania kasy", wynajdzie na targu pokemona w którego wpakowano bardzo dużo kasy w trening, ale trenowano mu złę statystyki. Kupi pokemona za bezcen, a wymieni go na całkiem sporą sumę?

Zgadzam się z hRs, doświadczeni gracze mają przynajmniej kilka owoców i innych potrzebnych itemków w plecaku, więc zrobią te zadania od ręki, natomiast mniej doświadczeni raczej nie mają poków o takiej wartości, by opłacało im się wydawać takie ilości yenów na wykonanie wszystkich zadań, żeby sprzedać poka odzyskując 100% kosztów.
A co do samej sprzedaży poka to nie wyciągamy tylko 60% kosztów treningu, bo to czysta wartość poka do, której należy dodać m.in. bonusy z konta premium o stowa.

hRs, dobrze zauwazyl, a co jesli ktos planuje wladowac 100% kasy z jednego koksa w drugiego swojego koksa? wszyscy dobrze wiemy ze wielu graczy jest w posiadaniu >1 pokemona, po wprowadzeniu tego pomyslu beda jeszcze wieksze roznice miedzy nowymi a starszymi graczami, nie bedzie pokow z 7k ataku a bedzie przynamniej z 10k Big Grin chore? chore

Nowi gracze zanim wykonają wszystkie zadania oaka we wszystkich regionach już nie będą nowymi Big Grin
Propozycja ma na celu dać możliwość zmiany pokemona w dowolnym momencie gry. Nie trzeba od razu korzystać z tej możliwości resetu pokemona. Każdy w pewnym momencie, rozmyśla nad zmianą pokemona (tak podejrzewam). Więc nowy gracz mający np 100 lvl, to teraz mu się nie przyda taka opcja, ani jak będzie miał 200, ale zdobędzie 300 i więcej i już taka możliwość nabierze znacznego sensu dla gracza.

"Blokada pieniędzy na trening innego pokemona jest niezłym pomysłem. Natomiast nie spowoduje to u lepszych graczy sprzedaży swojego jednego z cenniejszych pokemonów i wpakowanie całej kasy w swojego lidera? "

Proponujesz aby yeny pozyskane ze sprzedaży pokemona mogły trafić tylko i wyłącznie w nowego poksa na lvlu 1 - 5, czy tam do 10lvla ?
Mi by to pasowało bo raczej nie mam zamiaru robić jednego konkretnego. Jednak podejrzewam że większość graczy w takim przypadku, którzy dali tutaj na Tak mogliby zmienić zdanie. Więc lepiej zostańmy przy opcji ulokowania yenów w dowolnego pokemona którego posiadamy.

"Dodatkowo, co jeżeli ktoś będzie miał możliwość "zwrócenia pokemona i odzyskania kasy", wynajdzie na targu pokemona w którego wpakowano bardzo dużo kasy w trening, ale trenowano mu złę statystyki. Kupi pokemona za bezcen, a wymieni go na całkiem sporą sumę?"

Mamy wolny rynek, każdy robi co uważa za słuszne. Administracja mogłaby jedynie dać informacje że taki pomysł będzie wchodził w grę i uprzedzić o zyskach jakie one mogłyby wprowadzić. Chodzi mi o dokładne pokazanie na przykładzie jakiegoś tam pokemona X z daną wartością, ile otrzyma się za niego w hodowli oraz na końcu opis ile da nam Dr Oak za wykonanie wszystkich zadań u niego. Oczywiście taka informacja powinna się znaleźć w grze wraz z zaakceptowaniem tej propozycji.

Więc nagroda za wykonanie wszystkich zadań taka a nie inna, bo gracze już będą "więksi" jak wykonają wszystkie i wtedy to może im się przydać. Jeśli nie w momencie ukończenia zadań, to w przyszłości może być przydatne. Zostaną wprowadzone jakieś nowe zasady, zdolności itd. wówczas zmiana pokemona nabiera większego sensu.
Za chwile ma wejść Alola i ponownie nowe zdolności, ataki, strategie, poksy. Całkiem możliwe że gracze skorzystaliby z tej propozycji.

Co do magazynowania owoców, hmm każdy robi co uważa z itemkami. Jedno jest pewne, owoców ubędzie. Zobaczcie ile każdy gracz z osobna potrzebuje ich aby wykonać zadania. Może nie zrobi zadań od razu ale z czasem myślę że tak.

(12.08.2018, 17:51)pancin007 napisał(a): Nowi gracze zanim wykonają wszystkie zadania oaka we wszystkich regionach już nie będą nowymi Big Grin
Propozycja ma na celu dać możliwość zmiany pokemona w dowolnym momencie gry. Nie trzeba od razu korzystać z tej możliwości resetu pokemona. Każdy w pewnym momencie, rozmyśla nad zmianą pokemona (tak podejrzewam). Więc nowy gracz mający np 100 lvl, to teraz mu się nie przyda taka opcja, ani jak będzie miał 200, ale zdobędzie 300 i więcej i już taka możliwość nabierze znacznego sensu dla gracza.

Hmmm, od strony graczy będzie to wyglądało w ten sposób: wykonają wszystkie zadania Oaka, podeskcytowani chwilą stwierdzą, że od razu "zmienią" sobie pokemona. Za kilka godzin będą pisali do Zespołu o to, aby cofnąć im tę "zmianę", a za chwile na forum pojawi się nowa propozycja, aby dodać możliwość "zmiany" jednego pokemona raz na tydzień/miesiąc/rok. 

(12.08.2018, 17:51)pancin007 napisał(a): "Blokada pieniędzy na trening innego pokemona jest niezłym pomysłem. Natomiast nie spowoduje to u lepszych graczy sprzedaży swojego jednego z cenniejszych pokemonów i wpakowanie całej kasy w swojego lidera? "

Proponujesz aby yeny pozyskane ze sprzedaży pokemona mogły trafić tylko i wyłącznie w nowego poksa na lvlu 1 - 5, czy tam do 10lvla ?
Mi by to pasowało bo raczej nie mam zamiaru robić jednego konkretnego.  Jednak podejrzewam że większość graczy w takim przypadku, którzy dali tutaj na Tak mogliby zmienić zdanie. Więc lepiej zostańmy przy opcji ulokowania yenów w dowolnego pokemona którego posiadamy.

Nie, nie proponuje na razie jakiejkolwiek zmiany w tym kierunku. Natomiast widzę w takim rozrachunku całkiem sporą rzecz, która może dużo zmienić. A więc musimy dokładnie przeanalizować taką sytuację - jaki ona będzie miałą realny wpływ na grę.

Bardziej chodzi mi w tej sprawie o co innego. W Twojej propozycji, nagrodą za wykonanie wszystkich zadań Oaka są pieniądze. Pieniądze te natomiast, nie będą dla każdego gracza jednakowe. Gracz na 100 poziomie, który wymieni pokemona zyska znaaaaaacznie mniej niż gracz na 300 poziomie. A więc to jeszcze bardziej będzie zwiększało przepaść między topką/zwyklakami. 
Oczywiście rozumiem, że każdy wymienić pokemona może w dowolnej chwili.

(12.08.2018, 18:09)hRs napisał(a): Bardziej chodzi mi w tej sprawie o co innego. W Twojej propozycji, nagrodą za wykonanie wszystkich zadań Oaka są pieniądze. Pieniądze te natomiast, nie będą dla każdego gracza jednakowe. Gracz na 100 poziomie, który wymieni pokemona zyska znaaaaaacznie mniej niż gracz na 300 poziomie. A więc to jeszcze bardziej będzie zwiększało przepaść między topką/zwyklakami. 
Oczywiście rozumiem, że każdy wymienić pokemona może w dowolnej chwili.

no nie mogę się z tym zgodzić. W końcu w tym pomyśle nie chodzi o to że gracz "zarobi" tą kasę, tylko odzyska co wpakował w pokemona. Przypomnijmy, że nadal będzie zobowiązany wpakować tą kasę w pokemona, czyli nie rozmnoży jej na targu. Więc kasa tak czy siak będzie się zgadzać. Nie zwiększy to przepaści bo gracz na 300 lvl zamieni przykładowo pokemona z wartością 1 kkk na pokemona o wartości 1 kkk. 

Tutaj jedynie przez wsadzenie kasy w już istniejącego "koksa" byłaby możliwość zwiększenia tej przepaści. Dlatego właśnie uważam, że jak najbardziej powinno być ograniczenie lvlowe lub wartości pokemona w którego można wsadzić kasę. Osobiście wolałbym lvl. 

Jeśli natomiast mówimy o tym, że napalony dzieciak zobaczy taką możliwość i od razu z niej skorzysta. Myślę że tutaj ważne jest tak zaprojektować system, żeby nie było zażaleń. Bez wątpienia konieczne byłyby komunikat typu: "czy na pewno chcesz dokonać zwrotu za tego pokemona? Pamiętaj że jest to jednorazowa możliwość i nieodwracalna" itd. Można również w zadaniach np z aoli wpleć ten system aby pokazać jak to zadziała. 

Mi sie zdaje, ze Hrs chodzilo o to ze dzieki znizkom mamy tanszy koszt treningu i ze przez to mozemy go sprzedac drozej.

Rozmawialem z Alexem i to nie ma szans przejsc wiec no Smile

Skocz do:

Szukanie: 1 gości