• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podoba się wam pomysł?
Tak
Nie ale wymaga korekt. Napisz jakich.
Nie pomysł ze zwrotem jest niepotrzebny.
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 8 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagroda za wykonanie zadań oaka
Witam

Wpadłem ostatnio na pomysł aby zmodyfikować poprzednią propozycję https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=11857. Po tym temacie widze jeszcze że są osoby przeciwne temu pomysłu.

Niebawem wejdzie Alola a wraz z nią nowe zadania oaka. Zapewne też dojdą osiągnięcia związane z wykonaniem tychże zadań, tak jak ma to miejsce z poprzednimi regionami.
Proponuje aby dla każdego gracza, który wykona wszystkie zadania Oaka we wszystkich regionach, była przyznawana nagroda w postaci możliwości zresetowania dowolnego pokemona wskazanego przez gracza.
- Taki reset zwracałby całkowity koszt poniesiony przez gracza podczas treningu pokemona w sali treningowej.
- Nie zwracałby żadnych tmów w niego zainwestowanych
- Pokemon zostałby zabierany przez Dr Oaka (Czyli zniknąłby raz na zawsze)
- Yeny pozyskane z takiego zabiegu mogłyby zostać zainwestowane tylko i wyłącznie w trening innego, nowego pokemona.

Jak by to miało wyglądać? :
Po wykonaniu wszystkich zadań wyskakuje nam okno z Dr Oakiem, który wychodzi do nas z propozycją oddania mu swojego dowolnego pokemona z drużyny. My mamy 3 opcje do wyboru:
- Tak
- Nie
- Muszę się zastanowić, ( wówczas możemy zrobić to w dowolnym momencie wchodząc w zakładkę Miasto--> Laboratorium Oaka--> Podgląd zadań i w niej będzie możliwość porzucenia naszego ulubionego pokemona.

Taka opcja resetu pokemona istniała by tylko raz podczas naszych wędrówek po świecie pokemon, więc każdy musiałby się dobrze zastanowić czy chce na pewno tego dokonać. W ten sposób wykluczymy chęć zarobku graczy poprzez zakup pokemona na targu w celu jego sprzedaży, poprzez zwrot 100% poniesionych kosztów. Oczywiście opcja oddania pokemona Dr Oakowi nie jest przymusowa, kto nie chce ten nie oddaje swojego pupila. Smile

Uważam że taka propozycja rozruszała by nam targ. W Johto jest wiele owoców ognistych potrzebnych do wykonania zadania Oaka więc siłą rzeczy będzie wzmożone ich ujście. Nie oszukujmy się że w tej chwili wiele osób robi te zadanie bo widzi w tym jakiś zysk, a tak to zadanie będzie częściej wykonywane. Przede wszystkim w ten sposób większa ilość graczy mogła by uzyskać możliwość resetu niż w poprzedniej propozycji, która po przeprowadzeniu dalszej dyskusji istniała by dla wybrańców. 

Wiele pokemonów była trenowana jeszcze zanim wprowadzono zdolności czy mega evolucje itd. Dajmy szansę zmiany pokemona tym graczom również.

Pytanie do czerwonych: czy w ogóle wchodzi w grę pomysł z możliwością 100% zwrotu kosztów treningu?
Zapraszam do dyskusji.

Ja zupełnie tej propozycji nie widzę.
Jak dokładniej to miałoby rozruszać targ?
Według mnie to jest analogiczna sytuacja, jakbyś dostawał kasę. Tyle, że kasy każdy dostawałby tyle samo. A tutaj im droższego pokemona stworzysz używając wszystkich dostępnych zniżek tym więcej zarobisz. Nic więcej według mnie to nie wnosi.

propozycja kolejna ktora ma wymusic oddanie calego hajsu za poka podczas treningu Wink
nic cie nie zbawi jak pare groszy stracisz Wink jak wielu innych graczy
jestem przeciwny

Jeżeli ludziom zależałoby na zrobieniu wszystkich zadań Oaka to siłą rzeczy ogniste owoce zdrożeją bo staną się potrzebne do zrobienia wielu zadań w różnych regionach.
Analogicznie ma się to do innych itemów potrzebnych do robienia zadań oaka, które w tej chwili są przez wielu graczy nazywanymi nieopłacalnymi i co za tym idzie nie są one wykonywane. Lepiej wystawić potrzebne itemki do zrobienia zadania niż samemu je wykonywać. Mam 690 lvl i nadal nie mam zrobionych zadań oaka, wolałem dać co potrzeba na targ, niż samemu je wykonać.

Dlaczego uważacie że zarobie? Przecież pokemona, którego się trenowało dawno temu trzeba było włożyć te yeny w niego, ten pomysł umożliwiałby tylko wymiane pokemona na innego, z możliwością włożenia w nowego taką samą ilość yenów co się wydało wcześniej w tego starego. Więc nie zarabia się tylko odzyskuje.

Wnosi także szansę odzyskania yenów przez graczy, którzy trenowali pokemona kiedy jeszcze nie było zdolności itd. Coś w rodzaju koła ratunkowego, które miałby do dyspozycji każdy gracz raz na całą swoją grę o ile wykona zadania oaka we wszystkich regionach.

Bob nie strace jak propozycja nie wejdzie w życie bo chyba nie uważasz że oddam pokemona do hodowli? Big Grin

Czy istnieje szansa zwrotu 100% kosztów poniesionych przez trening? Zawsze można pomyśleć nad innym rozwiązaniem z aspektem zwrotu kosztów.

hrs sprawdź także wcześniejszą propozycję ze zwrotem yenów: https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=11857

Nie mam pojęcia na co zagłosować.Z jednej strony pomysł spoko, bo można pozbyć się poka trenowanego do dziczy gdy już nie jest potrzebny. Z drugiej zaś strony myślałam, że taki zwrot mógłby być zawsze przy treningu. Ale nie 100%, a 90% kosztów ostatniego treningu (wtedy xp by również się cofało). Bo nieraz przypadkiem rzuci się w nie te statystykę co trzeba. No i trzeba by zwiększyć liczbę pkt na trening. 199 jest stanowczo za mało.

Ale to kwestia dyskusyjna.

@pancin007 wielu graczom nie przeszkadzalo to gdy puszczli poki do hodowli i tracili tylko tobie przeszkadza ze stracilbys pare groszy Smile
co do ognistych owocow, przeciez i tak w sinoch jest on potrzebny do ewolucji riolu, rowniez w ostatnich zdaniach jest potrzebny do ewolucji, myslisz ze jak cena jeszcze bardziej zdrozeje to ludzie beda robic te zadania z owocami? no sory ale ja, jak i wielu graczy uwaza zdecydowanie inaczej Wink ludzie robi je wtedy gdy te ceny sa niskie by sie nieco koszt zwrocil w postaci otrzymanego pokemona Wink im wieksza cena owocu tym mniej chetnych
kiedys owoc stal tygodniami za 5kk i ludzie nie kupowali, teraz jest cena wysza i jak? kupuja? nie sami piszecie ze chomikujecie ogromne ilosci jego, wypuscicie te ilosci na targ to cena wzrosnie? nie, spadnie

problem nie polega w cenach lecz w tym ze my jako gracze zamiast wypuszczac towar na rynek to chomikujemy przez co sami niszczymy rynek, pozniej wypuszczajac takie ilosci itmow 

Jeśli by takie coś zostało wprowadzone to do gry trafiło by jeszcze więcej yenów i ta waluta stałaby się tak słaba, że rynek by szlag trafił. Oczywiście jestem na nie bo zabiłoby to grę.

Raczej ruszyło by też rynek poków do treningu klutych z eggsami itd.
Jak yeny mogą zabić targ z wpływu ze sprzedaży poka, jeżeli nie mogłyby być używane na targu? Czytajcie dokładniej propozycje. Smile
To by działało na zasadzie wymiany poka. Yeny nie będą używane w innych celach bo będzie zablokowana ta kwota.
Ogniste są też potrzebne w Johto coś tak mi się kojarzy ale gdzie jeszcze to nie wiem trzeba by sprawdzić.

Zapomniałem dodać że rynek Tmów też powinien ruszyć ten pomysł, gdyż tmy przepadają u sprzedanego pokemona.

Uważam że taka propozycja rozruszała by nam targ. W Johto jest wiele owoców ognistych potrzebnych do wykonania zadania Oaka więc siłą rzeczy będzie wzmożone ich ujście. Nie oszukujmy się że w tej chwili wiele osób robi te zadanie bo widzi w tym jakiś zysk, a tak to zadanie będzie częściej wykonywane. Przede wszystkim w ten sposób większa ilość graczy mogła by uzyskać możliwość resetu niż w poprzedniej propozycji, która po przeprowadzeniu dalszej dyskusji istniała by dla wybrańców.

cytat z twojej propozycji Smile skoro sam mowisz ze hajs bedzie tylko na trening to jak ma sie to do targu z twwojej propozycji? w ogole nie potrzebny akapit do tej porozycji w takim razie. nijak tez ceny i suytuacji nie poprawi

ruszy rynek pokow do treningu? na jak dlugo? skoro bedzie to tylko sytuacja 1 razowa? Big Grin

"cytat z twojej propozycji skoro sam mowisz ze hajs bedzie tylko na trening to jak ma sie to do targu z twwojej propozycji? w ogole nie potrzebny akapit do tej porozycji w takim razie. nijak tez ceny i suytuacji nie poprawi"

Naprawdę nie wiesz ?

Tak się ma do propozycji, że ludzie chcący uzyskać możliwość skasowania pokemona bez kosztów treningu zrobią zadania oaka wszystkie. Żeby je zrobić trzeba się mocno wykosztować np używając ogniste owoce na pokemonach potrzebnych w zadaniach oaka. Policz sobie jeśli chcesz ile ognistych by zeszło aby zrobić zadanka.

Tak jak piszesz sytuacja jednorazowa, więc targ pokemonów nie powinno ruszyć w sumie wcale. Natomiast TMów myślę że ruszy.

ale nie uwzgledniles tego ze niektorzy juz maja all zadania, wiec nie do konca ruszy targ owocow, ponadto ludzie chomikuja duze ilosci owocow co przy wypuszczeniu tej ilosci na targu pogorszy jeszcze bardziej sytuacje na nim, bo nikt nie bedzie czekal na to az komusz zejdzie te 100 i > sztuk za jakas sume tylko da nizsza, cena na pewno nie zwrosnie a raczej zmaleje, a nawet jak wzrosnie to zdecydowanie taniej bedzie jak sami wydropia sobie Smile
tak czy siak, taka propozycja mija sie z celem,
musisz sie liczyc ze strata czesci hasju i tyle Wink

Beznadziejna propozycja. I tak sa odznaki za wszystkie zad oaka , odznaki lidr, wyspy itp. Co jest ciekawego w Aloli aby ta propozycje dodac? Sa tam zad oaka z najtrudniejszej dupy? A poza tym musimy wlozyc znowu yeny w nowego poka wiec tracimy yeny oraz te "100%". Naprawre ruszcie glowa a dopiero piszcie propozycje 

Skajter634

Propozycja oczywiście ma również opcje że po wykonaniu zadań oaka nie musimy wymieniać pokemona Smile

"A poza tym musimy wlozyc znowu yeny w nowego poka wiec tracimy yeny oraz te "100%"."
A tego nie rozumiem.

Przelewamy yeny z jednego poka w innego. nie wiem gdzie tam znowu tracisz. i tak jak pisze nie chcesz wymieniać poka nie musisz Smile . Propozycja dotyczy się graczy którzy chcą zmienić pokemona raz w całej swojej grze na nowego bez straty yenów w treningu. Grając wciąż jednym może się znudzić a wieczne tracenie yenów za kolejne sprzedaże pokemonów jakoś nie zachęca do dalszej gry coraz słabszym pokiem.

BTW. są ludzie co robią takie rzeczy tylko dla odznaki? Widocznie się do nich kompletnie nie zaliczam.

(12.08.2018, 14:13)pancin007 napisał(a): Skajter634

Propozycja oczywiście ma również opcje że po wykonaniu zadań oaka nie musimy wymieniać pokemona Smile

"A poza tym musimy wlozyc znowu yeny w nowego poka wiec tracimy yeny oraz te "100%"."
A tego nie rozumiem.

Przelewamy yeny z jednego poka w innego. nie wiem gdzie tam znowu tracisz. i tak jak pisze nie chcesz wymieniać poka nie musisz Smile . Propozycja dotyczy się graczy którzy chcą zmienić pokemona raz w całej swojej grze na nowego bez straty yenów w treningu. Grając wciąż jednym może się znudzić a wieczne tracenie yenów za kolejne sprzedaże pokemonów jakoś nie zachęca do dalszej gry coraz słabszym pokiem.

BTW. są ludzie co robią takie rzeczy tylko dla odznaki? Widocznie się do nich kompletnie nie zaliczam.

Odzyskujemy 100 tracimy 60 przy kolejnym treningu

Tak uzyskamy 60% jak go sprzedamy w hodowli a ta propozycja ma na celui daniu możliwości tylko raz zwrotu 100% a nie 60%. Zmiana pokemona o to tu się rozchodzi. Kolejnego zwrotu 100% już by nie było.

Są ludzie co trenowali pokemona bez zdolności czy megaewolucji, chce aby dać im możliwość ponownego wyboru nowego pokemona po wielu zmianach które zaszły przy stracie na tym tylko tmów.

Skocz do:

Szukanie: 3 gości