• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podoba Ci się ten pomysł?
Tak
Nie
Mam, inny lepszy - opiszę
Odczepcie się od mojego xatu
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 1.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana sposobu działania ruchów typu swap
Tak, zgadza się ta podła propozycja jest wymierzona w xatu i mimy.
Uważam, że oba te poki dzięki połączeniu swoich zdolności i ataków są zbyt silne i zaburzają równowagę w grze. Ile można się tłuc z tymi ptaszyskami ?

Dlatego też aby każdy nie musiał mieć tu wyszkolonego xatu/mima w drużynie aby móc coś tu znaczyć proponuje aby ataki typu swap (wszystkie) działały wielokrotnie.
W tym momencie po zastosowaniu pawer taki mim przejmuje powiedzmy 5k ataku z wyszkolonego przeciwnika i korzysta z tego poziomu póki go coś nie zdejmie z areny. A gdyby taki pawer swap działał wielokrotnie to po przejęciu ataku na pierwsze 4 rundy, oddasz go przeciwnikowi lub kolejnemu pokowi, który się pojawi na arenie na kolejne 4 rundy. W ten sposób szkolenie mimy czy xatu nie będzie się sprowadzało tylko do ładowania w speeda i życie. Poki te staną się droższe w treningu i mniej skuteczne co może otworzy drogę do szkolenia innym pomysłom.

Jeśli ktoś ma inny lepszy pomysł na osłabienie xatu i mr mine to zachęcam do dyskusji. Może coś ustalimy.

Odpisz
Wszystko ładnie pięknie, a co z osobami które będą chciały przez tą zmianę pozbyć się pokemona? Mają dostać to co hodowla oferuje? Brakuje mi tutaj od razu opisania rozwiązania, jak graczom poszkodowanym to wynagrodzić.

Odpisz
Tak jak proponujesz było kiedyś i wcale nie było lepiej. Kazda taktyka jednak ma swoje słabości. O ile xatu i mimy wytrenowane w hp i szybkosc i z power swapem na pierwszyn ruchu swietnie sprawdzają się w starciu z nukerami o tyle nie radzą sobie z tankami. Takie wytrenowane tylko w hp mogą paść od podwójnego ataku nukera. Istnieją tez ataki neutralizujące swapa (mimic, haze, taunt, crafty shield, sky attack i inne ucieczki). Wszystko ma swoją cenę a atak power swap mimo wszystko nie jest uzywany przez każdego wytrenowanego natu i mima. Ja uwazam że swapy dzialają dobrze w tej chwili i to nie posiadajac pokemona ze swapem.

Odpisz
Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby proponowany przez Ciebie bilet na zwrot kasy z treningu, albo moja Mikstura feniksa. Lepsze to zawsze niż każdorazowe po tego typu zmianie ręcznie wykonywane zwroty przez Admina.
A tutaj jeśli ogół uzna, że propozycja ma sens, to raczej bez takiego zwrotu kasy z treningu przez admina się nie obędzie - za dużo tego się nakociło, aby zrobić tę zmianę tak po prostu.

Pytanie czy o to samo też nie powinni mieć pretensje trenerzy cottonów, w których uderzy już zaakceptowana zmiana działania paraliżu.

Dlatego też zdziwiłem się, że żaden z w/w pomysłów nie przeszedł, w grze rozwiązywałby problem aktualizacji i zmian systemów walk. A taka rewolucja nas czeka po wprowadzeniu aloli, nowych umiejek i Z-ataków.
Przecież tanki w większości stracą rację bytu. W tedy też admini będą musieli dokonywać zwrotów kasy za poki?

W każdym razie powyższa zmiana jak przejdzie powinna się wiązać ze zwrotem kasy dla trenerów w/w poków na ich życzenie resetem poka do 1lvl.

Odpisz
Anaki
A co jak mim jest szybki i ma trick? Mi nie chodzi o wyeliminowanie xatu z gry ale aby przywrócić trochę równowagi i ją urozmaicić. W tym momencie jest to najtańszy sposób na koksa, a brak jest innych poków.

Co do działania pawer swap, to teraz tak można by zmienić jego działania w inny sposób.

Że nie ma działać w nieskończoność, ale powiedzmy dostaje priorytet -1

Łagodniejsza forma, ale też pomaga

Odpisz
Ta zmiana mocno nie uderza w te poki, bo nadal będą w stanie w 4 rundy pokonać przeciwnika, trenowanego pod jedną ze statystyk ataku. Oba poki chociażby mogą wykorzystać ruch "Mimic".

W przypadku Xatu masz jeszcze Night Shade, no i ability Magic Bounce, więc nadal może nieźle się bronić.

Mime natomiast w połączeniu Mimic + Copycat w 4 rundy miałby szanse na kopie dwóch ataków i wykorzystania zeswapowanej statystyki przeciw nam.

Ale przecież o tym dobrze wiesz Tongue

Odszkodowań nie przewidujemy, bo i tak ich nie uzyskamy Big Grin Tak jak to było np. z Hawluchą Wink

Odpisz
Może ktoś mi przypomnieć dlaczego trick został zmieniony w taki sposób że można go użyć tylko raz a nie tak jak dawniej było że działał w nieskończoność?

(11.09.2018, 11:50)Raz00rex napisał(a): Ta zmiana mocno nie uderza w te poki, bo nadal będą w stanie w 4 rundy pokonać przeciwnika, trenowanego pod jedną ze statystyk ataku. Oba poki chociażby mogą wykorzystać ruch "Mimic".

W przypadku Xatu masz jeszcze Night Shade, no i ability Magic Bounce, więc nadal może nieźle się bronić. 

Mime natomiast w połączeniu Mimic + Copycat w 4 rundy miałby szanse na kopie dwóch ataków i wykorzystania zeswapowanej statystyki przeciw nam. 

Ale przecież o tym dobrze wiesz Tongue

Odszkodowań nie przewidujemy, bo i tak ich nie uzyskamy Big Grin Tak jak to było np. z Hawluchą Wink

tak ale to pewnie były hawluche na poziomie wartości kky a ja tutaj bardziej pytam o rekompensaty poków przy wartościach kkky 

Odpisz
dno dna... no commen

Odpisz
Jestem na nie, zbyt dużo osób byłoby stratnych, sam mam takiego z 30kky wartości, który zgarnia puchary z turniejów i widać wyraźnie słabości tego pokemona Smile bardzo łatwo go pokonać

Odpisz
Dno to ze nie umiesz kontrowac tankow ze swapami to juz twoj problem , a taktyki od swapa istnieja od poczatku eiec zanuedlugo nie bedzie taktyk bo wlasnie przez takie rakowe propozycje umra wszystkie taktyki, i beda tylko ataki fiz bo wszystko wam przeszkadza.... A zreszta istnieja ataki ktore wymienił @Anakin w poscie. Jestem na nie bo tylko oslabiacie zamiast ruszyc mozgownica....

Odpisz
Dno to ze nie umiesz kontrowac tankow ze swapami to juz twoj problem

Czy co do niektórych zakutych głów może wreszcie dotrzeć, że w tej propozycji nie chodzi o to że nie umiem blokować czy kontrować swapów, ale o to aby zmniejszyć nie co popularność xatu i mimów na rzecz innych poków?

Bo Xatu jest po prostu najprostszym pokiem do treningu. Przy minimalnym nakładzie kosztów masz poka silniejszego niż inny za tę kasę. Nie musisz główkować i szukać innych rozwiązań.

A tutaj zamiast jakiejś dyskusji w stylu anakina spotkałem się z wyzwiskami od osób co nie rozumieją idei ani dyskusji ani zabawy.

Odpisz
Komentarz 'dno dna' może tu się odnosić do lobbowania w tym dobrze napisanym poście na rzecz innych propozycji kolegi ze stowa które były już omówione wzdłuż i w szerz Tongue

Co do obecnego działania ataku trick to zapewne też miałem swój udział w tej zmianie bo pisalem do Alexa w sprawie naprawy ataku switcheroo. Zmiana w mojej opinii wyszła na plus bo wczesniej trick nie był używany w ogóle a teraz powstało kilka mozliwosci jego użycia Wink

Odpisz
(11.09.2018, 13:53)Alcar napisał(a): Dno to ze nie umiesz kontrowac tankow ze swapami to juz twoj problem

Czy co do niektórych zakutych głów może wreszcie dotrzeć, że w tej propozycji nie chodzi o to że nie umiem blokować czy kontrować swapów, ale o to aby zmniejszyć nie co popularność xatu i mimów na rzecz innych poków?

Bo Xatu jest po prostu najprostszym pokiem do treningu. Przy minimalnym nakładzie kosztów masz poka silniejszego niż inny za tę kasę. Nie musisz główkować i szukać innych rozwiązań.

A tutaj zamiast jakiejś dyskusji w stylu anakina spotkałem się z wyzwiskami od osób co nie rozumieją idei ani dyskusji ani zabawy.

Bo posiada dobra taktyke, ale jezeli chcemy by ten pokemon robil lepsza robote niz obijanie sie z nukerami pottzebuje troszke wiekszej gotowki jezeli chodzi o pokonywanie tankow. A jak wiadomo tankow jest wiecej. A zreszta, to kolejny pomysl aby oslabic dobra taktyke w grze, zaniedlugo dowalimy sie do shedinji i do jakis nowych taktyk i je tez usuniemy lub zmienimy dzialanie an gorsze oraz zostana tylko pokemony z salkami i tm bez zdolnosci bo do tego doprowadzimy....

Odpisz
(11.09.2018, 14:01)Anakin napisał(a): Komentarz 'dno dna' może tu się odnosić do lobbowania w tym dobrze napisanym poście na rzecz innych propozycji kolegi ze stowa które były już omówione wzdłuż i w szerz Tongue

Co do obecnego działania ataku trick to zapewne też miałem swój udział w tej zmianie bo pisalem do Alexa w sprawie naprawy ataku switcheroo. Zmiana w mojej opinii wyszła na plus bo wczesniej trick nie był używany w ogóle a teraz powstało kilka mozliwosci jego użycia Wink

Właśnie czyli powstał SENS używania ataku trick. Jeżeli zmiana wejdzie w działaniu swapów to używanie ich straci SENS.

Alcar moje zdanie znasz na ten temat Big Grin 
Brak zwrotu kosztów to jestem na nie wszelkim zmianom, obojętnie czy to swapy czy inne pomysły.

Odpisz
Brak zwrotu kosztów to jestem na nie wszelkim zmianom, obojętnie czy to swapy czy inne pomysły.

Jak już pisałem zgadzam się z tym w całej rozciągłości i jest to warunek sine qua non do całej propozycji, przy tego typu zmianach.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości