• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem tego pomysłu?
Tak.
Nie.
Nie mam zdania.
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Event Moves/Special Moves
Jako że niebawem ma sie pojawić zapowiedz nowego ewentu, to chciałbym wam zaproponować nowość do sklepiku ewentowego, a mianowicie Event Moves.

W świecie pokemon tak jak i u nas czasem odbywają sie ewenty podczas których pokemon możne zdobyć ruch którego w inny sposób nie byłby wstanie poznać (przykładowo Lickitun i double slap) Dlatego propnuje by i unas była taka możliwość, żebyśmy mogli wykupić te ruchy w sklepiku ewentowym.

Miałaby to być nowa rubryka (powiedzmy że znajdowałaby sie na samym dole sklepiku) w której znajdowałyby sie do kupienia (oczywiście za punkty ewentowe) ewentowe ataki dla naszego lidera. Na tej liście znajdowałyby sie wszystkie możliwe ataki do kupienia w ten sposób, jednak podczas jednego ewentu można by kupić wyłącznie jeden atak (maks dwa) dzięki temu gracz nie wykupiłby wszystkich ataków które by chciał podczas jednego ewentu. Event Moves nie byłyby dziedziczone, ponieważ po jakimś czasie każdy w końcu by je posiadał i kupno podczas eventów straciłoby sens. I w przypadku gdyby ta propozycja została przyjęta to podpinam to pomysłu Bugsa by Event Moves też były widoczne w sali treningowej.

Poniżej wypisałem z pierwszych 50 ruchów jakie były na liście w bulbapedi te których można sie nauczyć poprzez event (nawet jeśli niema ich u nas) poto by zobrazować wam jak to mniej więcej wygląda.

Double Slap - Lickitung
Pay Day - (Skitty), Fearow, Rapidash, Delibird
Fire Punch - (Elekid, Magby, Snorlax, Aipom, Cranidos, Golett), Scrafty, Groudon, Infernape
Ice Punch - (Elekid, Psyduck, Smoochum, Electivire, Marill, Sneasel, Makuhita, Mawile, Throh, Feraligatr, Regirock), Tyranitar
Thunder Punch - (Elekid, Mankey, Ledyba, Magby, Cacnea, Sawk, Golett), Chimchar, Blaziken
Razor Wind - (Scyther)
Swords Dance - (Farfetch, Lickitung), Goldeen 
Gust - Mantine
Wing Attack - (Gligar)
Whirlwind - Swinub
Fly - Pikachu
Double Kick - (Cyndaquil)
Mega Kick - Miltank, Pikachu
Headbutt - Pikachu
Fury Attack - Cubone, Dunsparce
Horn Drill - (Lapras), Dunsparce
Body Slam - (Growlithe, Wooper, Wailmer, Numel, Seviper), Shieldon, Tirtouga
Take Down - (Shellder)
Thrash - (Marowak, Ponyta, Carvanha), Machop, Bagon
Double-Edge - (Magneton, Rhyhorn, Snubbull), Cyndaquil, Qwilfish, Metagross, Machamp
Pin Missile - (Pineco)
Bite - (Eevee, Umbreon), Lapras
Sing - (Marowak, Kangaskhan, Ralts, Mawile, Gulpin, Snorunt), Pichu, Spinda, Pikachu, Meowth, Eevee, Piplup
Sonic Boom - Spearow, Scyther
Disable - (Gastly, Stantler, Duskull, Galvantula), Aromatisse

W nawiasach są umieszczone poki które uczą sie poprzez "Special move" nie wiem co to oznacza, ale uznałem że samych event moves byłoby zbyt mało by w ogóle zawracać sobie tym głowe i uznałem że najlepiej byłoby pod to podpiąć też special moves.

Zapraszam do oddawania głosów i wypowiadania sie co o tym myślicie Smile

Odpisz
Wing Attack - (Gligar) - gligar uczy się w sali
Horn Drill - (Lapras), Dunsparce - lapras przez TM
Disable - (Gastly, Stantler, Duskull, Galvantula), Aromatisse - duskull przez lvl, pozostałe 4 przez TM.
Mega Kick - Miltank, Pikachu - pikachu uczy się przez TM

Podejrzewam że 90% tych ataków dane pokemony mogą uczyć się w inny sposób.

Bez sensu.

Odpisz
Gligar uczy sie tego ataku nie w sali a poprzez Egg moves Wink ale ogólnie chyba masz racje, troche moje nie dopatrzenie... Jednak to tylko propozycja, jeśli nie chcecie jej wprowadzać to trudno Wink

Odpisz
Jestem na tak ale wydaje mi się że są jeszcze inne ataki eventowe: Volt Tackle, V-Create. Jednak nawet jak nie są to ataki eventowe to u nas mogły by być

Odpisz
(03.10.2018, 16:03)mateusz991221 napisał(a): Jestem na tak ale wydaje mi się że są jeszcze inne ataki eventowe: Volt Tackle, V-Create. Jednak nawet jak nie są to ataki eventowe to u nas mogły by być

Tak, masz racje są jeszcze inne, te wymienione prze zemnie ruchy to tylko przykład Wink

Odpisz
Kazda nowosc w grze ktora ma gre urozmaicic jest fajna, ja tam jestem na tak - jesli chociaz troche nowych atakow bedzie dostepnych to moim zdaniem warto wziąć pod uwage ten pomysl Smile

Odpisz
Jestem na tak, chociaz pikachu fly to troche nielogiczne

Odpisz
Jako że czerwoni jeszcze nie bardzo wiedzą co zrobić z tak zwanymi ekskluzywnym z-moves (to te które sie uzyskuje z z-kryształów przydzielonych konkretnym pokom, a które nie zostały dodane do gry) a ja wpadłem na pewien pomysł, to za pozwoleniem Alexa przedstawiam wam jak można byłoby dodać te ataki do pokewars, bez konieczności dodawania kolejnych z-kryształów i wykorzystując do tego proponowane przeze mnie event moves.

Jak to widze? Weźmy przykładowo Catastropika może sie go nauczyć Pikachu, więc od chwili zakupu tego ataku podczas eventu nasz elektryczny z-kryształ (oczywiście by kupić ten atak byłoby wymagane posiadać odpowiedni kryształ, a liderem musiałby być Pikachu, cena za tego typu ataki to pewnie co koło 1500-2000, chociaż to zależałoby ode betha) nie tylko zamienia ataki w Gigavolt Havoc, ale też może zamienić Volt Tackle w Catastropika. Atak byłby przypisany do POKEMONA nie do z-kryształu, więc gdybyśmy sprzedali tego pikachu, to stracilibyśmy także ten zakupiony atak. I co jest jeszcze ważne żeby użyć któryś z tych specjalnych ataków byłby wymagany konkretny atak do zamiany jak przy każdym z-moves.

Poniżej wypisze wszystkie z-moves które byłyby dostępne do kupienia w ten sposób.

Z-moves - wymagany ruch do zamiany - z kryształ - dla jakiego pokemona

Stoked Sparksurfer - Thunderbolt - Electrium Z - Alolan Raichu

Sinister Arrow Raid - Spirit Shackle - Ghostium Z - Decidueye

Extreme Evoboost - Last Resort - Normalium Z - Eevee

Malicious Moonsault - Darkest Lariat - Darkinium Z - Incineroar

Clangorous Soulblaze - Clanging Scales - Dragonium Z - Kommo-o

Menacing Moonraze Maelstrom - Moongeist Beam - Ghostium Z - Lunala i Dawn Wings Necrozma

Splintered Stormshards - Stone Edge - Rockium Z - Lycanroc

Soul-Stealing 7-Star Strike - Spectral Thief - Ghostium Z - Marshadow

Genesis Supernova - Psychic - Psychium Z - Mew

Let's Snuggle Forever - Play Rough - Fairium Z - Mimikyu

Catastropika - Volt Tackle - Electrium Z - Pikachu

10,000,000 Volt Thunderbolt - Thunderbolt - Electrium Z - Pikachu

Oceanic Operetta - Sparkling Aria - Waterium Z - Primarina

Pulverizing Pancake - Giga Impact - Normalium Z - Snorlax

Searing Sunraze Smash - Sunsteel Strike - Steelium Z - Solgaleo i Dusk Mane Necrozma

Light That Burns the Sky - Photon Geyser - Psychium Z - Ultra Necrozma

Guardian of Alola - Nature's Madness - Fairium Z - Tapu Koko, Tapu Lele, Tapu Bulu i Tapu Fini

Odpisz
(11.10.2018, 15:00)Sphinx25 napisał(a): Jako że czerwoni jeszcze nie bardzo wiedzą co zrobić z tak zwanymi ekskluzywnym z-moves (to te które sie uzyskuje z z-kryształów przydzielonych konkretnym pokom, a które nie zostały dodane do gry) a ja wpadłem na pewien pomysł, to za pozwoleniem Alexa przedstawiam wam jak można byłoby dodać te ataki do pokewars, bez konieczności dodawania kolejnych z-kryształów i wykorzystując do tego proponowane przeze mnie event moves.

Jak to widze? Weźmy przykładowo Catastropika może sie go nauczyć Pikachu, więc od chwili zakupu tego ataku podczas eventu nasz elektryczny z-kryształ (oczywiście by kupić ten atak byłoby wymagane posiadać odpowiedni kryształ, a liderem musiałby być Pikachu, cena za tego typu ataki to pewnie co koło 1500-2000, chociaż to zależałoby ode betha) nie tylko zamienia ataki w Gigavolt Havoc, ale też może zamienić Volt Tackle w Catastropika. Atak byłby przypisany do POKEMONA nie do z-kryształu, więc gdybyśmy sprzedali tego pikachu, to stracilibyśmy także ten zakupiony atak. I co jest jeszcze ważne żeby użyć któryś z tych specjalnych ataków byłby wymagany konkretny atak do zamiany jak przy każdym z-moves.

Poniżej wypisze wszystkie z-moves które byłyby dostępne do kupienia w ten sposób.

Z-moves - wymagany ruch do zamiany - z kryształ - dla jakiego pokemona

Stoked Sparksurfer - Thunderbolt - Electrium Z - Alolan Raichu

Sinister Arrow Raid - Spirit Shackle - Ghostium Z - Decidueye

Extreme Evoboost - Last Resort - Normalium Z - Eevee

Malicious Moonsault - Darkest Lariat - Darkinium Z - Incineroar

Clangorous Soulblaze - Clanging Scales - Dragonium Z - Kommo-o

Menacing Moonraze Maelstrom - Moongeist Beam - Ghostium Z - Lunala i Dawn Wings Necrozma

Splintered Stormshards - Stone Edge - Rockium Z - Lycanroc

Soul-Stealing 7-Star Strike - Spectral Thief - Ghostium Z - Marshadow

Genesis Supernova - Psychic - Psychium Z - Mew

Let's Snuggle Forever - Play Rough - Fairium Z - Mimikyu

Catastropika - Volt Tackle - Electrium Z - Pikachu

10,000,000 Volt Thunderbolt - Thunderbolt - Electrium Z - Pikachu

Oceanic Operetta - Sparkling Aria - Waterium Z - Primarina

Pulverizing Pancake - Giga Impact - Normalium Z - Snorlax

Searing Sunraze Smash - Sunsteel Strike - Steelium Z - Solgaleo i Dusk Mane Necrozma

Light That Burns the Sky - Photon Geyser - Psychium Z - Ultra Necrozma

Guardian of Alola - Nature's Madness - Fairium Z - Tapu Koko, Tapu Lele, Tapu Bulu i Tapu Fini

Zastanawiałem się właśnie dlaczego czerwoni nie dodali tych specjalnych Z- ataków. Moim zdaniem twoja propozycja dotycząca sp. Z-ataków jest ciekawa i dobrze by było ją wprowadzić.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości