• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy chciałbyś jeszcze kiedyś mój event?
Tak
Nie
Nie lubię misia
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie eventu "Świąteczny Czas"
Cześć!
Zakończył się evencik i trzeba podsumować. Bardzo dziękuję, że tak dużo klikaliście w ten event, bo to już cieszyło Rolleyes Widziałem, że dużo osób bardzo chce się wypowiedzieć to proszę bardzo. Proszę przeczytać przed wypowiedzią, bo odpowiem tu od razu na najczęściej zadawane pytania.

Fabuła
Dużo osób odgadła w całości fabułę eventu i jego przekaz. To było bardzo miłe jak ktoś mi o tym pisał, bo nie do końca byłem przekonany czy ten sens nie jest zbyt głęboko schowany. Jednak nawet bardzo młode osoby zauważyły co bardzo cieszy Blush Na szybko rozpiszę trochę.
Event miał nazwę świąteczny czas, który jest wszystkim znany z prawdziwego życia. W tym czasie łatwo zapomnieć co tak naprawdę ważne jest w świątecznych przerwach. Fabuła była odwzorowaniem życia, w którym podczas przerwy latamy za organizacją świąt i sylwestra bardziej denerwując się sprawami niż ciesząc wspólnie spędzonym czasem z bliskimi. Ogłoszenie, zadania i zagadki miały przypomnieć co tak naprawdę ważne jest w święta.
3-dniowa przerwa, aby zatrzymać się na chwilę nie biegając za sprawami, które nie są aż tak ważne. Chociaż niektórzy nie byli zadowoleni z przerwy to ja dalej uważam, że było to fajne urozmaicenie eventu. Dodatkowo sporo innej symboliki. Np pokemony nie pasujące w lokacjach (shieldon w lesie), które symbolizowały nieznajomego gościa. Dużo starterów w lokacjach miało symbolizować tradycję, ale nie "święta bez śniegu to nie święta" tylko tradycyjne wartości takie jak rodzina i przyjaciele. Pokemony ogniste w drugiej lokacji, pokemony wodne w 3, teddiursy, machopy, ewolucje, lokacja odblokowująca się o północy- praktycznie wszystko się do czegoś odnosiło, ale już widzę, że za długi temat wyjdzie to pominę Tongue
Zadania
Najwięcej skarg na kamień zmierzchu. Czytałem poprzednie wątki eventowe i dużo osób brakuje tego typu zadań. Ta losowość oddaje smaku i mi na poprzednich również odpowiadała mimo, że raz znalazłem po 60k podróżach (smakowało dobrze). Znalezienie takiego przedmiotu wyzwala jakąś radość. Dodatkowo jest to wydarzenie, więc jakieś elementy muszą być. Wiem, że różnie bywa ze szczęściem, więc szansę na kamień była kilkukrotnie większa niż normalnie. Pisałem nawet o tym na czacie. Dodatkowo było tylko jedno "znajdź". Kwestia wytrwałości i musiał się znaleźć.
Zadania typu oddaj. Oczywiście najłatwiej było powiedzieć, że są wrzucone byle były. Jednak do lokacji dałem dużo przedmiotów i nie chciałem, żeby zalały targ w takiej ilości, że nic byście nie sprzedali przez rok. Kilka tez dodałem, żeby się pozbyć, bo tylko zalegały w plecakach. Dodatkowo te zadania pasowały do organizacji, więc nie widziałem powodu ich nie dać. Tutaj zrobiłem błąd, bo za mały pokaz ewolucji. Kamieni było dużo w lokacjach i powinno być ich więcej w zadaniu.
Poziom trudności
Event był podzielony na 3 odznaki. Każdy miał szansę zdobyć jaką jeśli tylko wykazał się chęcią. Nawet gracze po 2tyg gry robili cały event, więc po prostu do zrobienia było, ale nie za darmo. Sam poziom najwyższego poziomu testowałem i po prostu na tyle ile godzin miał wyjść to wyszedł.
Lokacje
Lokacje też testowałem i to bardzo dokładnie. Były bardzo podobne jeżeli chodzi o wynik zarobkowy. Porównania były, że jedna lepsza lub inna i to różne typy były tej najlepszej. Ja testowałem wszystko łącznie z szansami na rzadkie poki. Mam nadzieję, że każdy znalazł chociaż jedną, która mu się podobała Smile
Moje klikanie
Zarzuty tego, że klikałem w event trochę mnie zdziwiły. No klikałem, bo jakbym wypuścił event i sam nic nie klikał to nie mógłbym go ocenić do końca. Nie wyobrażam sobie jak miałbym Wam rzucić evencik, a samemu sobie iść nie sprawdzając czy na pewno wyszło jak miało itp. To jakby komuś coś ugotować i nie sprawdzić jak smakuje xd Zrobiłem cały i jakieś tam wnioski mogłem dzięki temu jeszcze wyciągnąć bulbasaur
No jak jakieś pytania lub sugestię to piszcie śmiało Smile

Odpisz
Siema, fajny event

Props za bidoofa i skiddo w lokacji :]

Odpisz
Event na duży plus, do wykonania zarówno przez niskolvlowych graczy. Wysoki przelicznik w lokacji pozwolił mi wychodzić na plus z kupna pH 1:10 i klikać praktycznie tyle ile mogłem. Niektóre rzeczy były bardzo drogie, lecz wystarczyło posiedzieć odrobinę na czacie handlowym aby złapać okazje. Oby więcej takich eventow.

Odpisz
Bardzo fajny event, ale trochę męczące zadanie z kamieniem zmierzchu które zajęło mi prawie 50k. Sam event na plus i oby takich więcej

Odpisz
Mi osobiście event bardzo się podobał, a zwłaszcza pomysł z kilkoma lokacjami.
Mam nadzieję, że kolejne eventy będą równie dobre, bo mówiąc szczerze, kilka ostatnich mnie zawiodło.

Odpisz
bardzo fajny evencik wreszcie gracze z niskimi lvl mieli szanse tak trzymać Wink

jeśli chodzi o nagrody po evencie to osobiście uważam ze jest ich zbyt mało mozna by było dać KAŻDY przedmiot jaki jest w grze (oczywiście w odpowiednich cenach) bo nie ukrywajmy ciągle jest to samo samorodki klucze talony toksyny pióra itd itd a gdyby był każdy przedmiot występujący w grze był by oczywiście większy wybór tak wiec zapraszam do przemyślenia tego pomysłu Wink

Odpisz
Witam, chciałbym ocenić ten event rzetelnie, dla mnie to nie event. To jakaś kpina! Event jest kompletnie chaotycznie zaprojetowany: zamysl z czekaniem 3 dni na 2 i 3 etap zadan?
Denny. Idiotyczne też było dać ludzią 2 etapy na raz do robienia, juz wolalem jak robiło się zadanie za zadaniem i mialo sie nastepna lokacje w momecie skoczenia innej. Pokemony dobrane źle, bardzo źle... Event "Swiąteczny/Sylwestrowy" Swięta czyli grudzień - grudzień czyli Lód - Pokemonów Lodowych było może z 3... wgl było tam tyle pokemonów roślinnych ze serio obawiam się Eventu wiosennego, bo moze ich zabraknąc z powodu wybicia przez Mase trenerów xD
Tak samo ilość pokemonów w lokacji .... za duża ilosc jest zła(!) dla czynnika losujacego co mamy spotkać, czyli prawa prawdopodobieństwa -26 40 33 17 18 .. pierwsze 3 lokacje mialy za dużo pokemonów(!) max 20 było by wystarczająco ? Przez cały Event nie spotkalem ani razu Jajka Regionu .. nie rozumiem co mają Pokemony Very rare takie jak: Tropius, Aron, Shelgon, Drapion czy Salandit odnośnie Świąt ...
Dobór pokemonów byl Koszmarny!!! Sens zadań idiotyczny! Cały Event oceniam tak kiepsko że, żeby być na jego poziomie musiałbym zejść do piekła .. do prawicy wuja Lucyfera

Pozdrawiam Podły i Zły Dark Reaper ?
aaa Ps ocena Sklepu Eventowego zapomniał bym Big Grin

Sklepik Eventowy jest tak bardzo źle rozplanowany jak cały event. Widać nieprofesjonalizm i niekompetencję osoby ktora projektowała Event! Shiny Mimikyu - 2k punktow? To jest żart? http://prntscr.com/m2ado2 Shiny Wailmer 1.2k punktow? http://prntscr.com/m2ae2f (egzemplarz ze sklepiku) Shiny Scyther? Co on tam robi? ehh.. xD Zero ogarnięcia targu i gry! Widać że ten gracz który stworzył Event jest niekompetentny i nieznający wgl gry ..

Odpisz
Bardzo podobał mi sie evencik oby więcej takich, trzymam kciuki Smile

Odpisz
Evil podałeś jedno skojarzenie świąt z lodem, a przecież istnieje mnóstwo innych. To właśnie przez takie myślenie ludzie stoją w miejscu. W zróżnicowaniu pokemonów w lokacji naprawdę nie ma nic strasznego. Nie odniosę się do tego, że twoim zdaniem misio nie ogarnia gry.

Odpisz
pierwszy przyklad z brzegu mamy pokemona ktory dosłownie jest miodem taki jak combee i po co wgl nam Machopy... ..

Odpisz
@MisioDoTulenia skąd pomysł na pokemony typu bidoof, skiddo, machopy itd? Evil źle się z tym czuje 

Odpisz
Machop jest przecież wujkiem siłaczem który przyjechał z USA i od razu łapie za siekierę i szykuje opal żeby na rodzinnym spotkaniu było ciepło, combee jest miodem który mama dodaje do potrawy wigilijnej bo tak bardzo stara się żeby wszystkim smakowało. Gdzie zatracileś magię świąt, młodzieńcze?

Odpisz
@Hyasu @Evilmage Wszystko jest napisane w pierwszym poście Smile Dokładnie wszystko wyjaśnione moim punktem widzenia. Każdy może mieć swój, ale powinno się szanować też czyjąś wizję. Tyle ode mnie Smile

Odpisz
Evil święta kojarzą Ci się ze śniegiem/lodem a od dobrych kilku lat w święta za oknem jest zielono,stąd te poki trawiaste.

Odpisz
Ja do samego eventu mam mieszane uczucia Fajny bo można było zarobić na evencie zarówno graczom doświadczonym jak i nowym. W sumie byłem zaskoczony że w święta będzie normalny event a nie "mini event" bez zadań.
Święta to rodzinny czas. Ale rozumiem każdy ma wybór klikać lub nie. Dlatego nie będę krytykował samego eventu bo ważne że coś się robi dla graczy by grę rozruszać. I nie można krytykować wszystkiego. Dlatego dziękuje administracji z event i czas w jaki w niego włożyli.

Mam zastrzeżenia do kilku kwestii i zgadzam się z Evilem(Dark Reaper) brakowało tu pokemonów typu lód i sam dobór pokemonów był zastawiający. Ale największym minusem był sklepik jak Evil pisze 1200 Shiny Wailmer ?? Jak Ja może widziałem 3 w grze(mogę się mylić) to wydaje mi się że 2000-2200 powinno być punktów za niego.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości