• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Osłabić Sableye?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osłabić Sableye? Tak czy Nie?
Nie podaję żadnego pomysłu jak osłabić Sableye, bo na to przyjdzie czas, jeśli uznacie, że to dobry pomysł.

[Edytowałem Post]

Odpisz
W teorii w tej chwili Sableye powinny same siebie kontrolować, ponieważ Magic Bounce odbija Embargo.
Jednak potrzebna do tego jest Mikstura Mega Ewo, a dla całej reszty pokemonów wciąż są zabójcze.

Odpisz
Co następne ? swapery czy huge power ? a no i magic bounce tez trzeba znefrić. Ogolnie niech nie bedzie niczego Smile

Odpisz
@girge
A co ty na to, aby było wszystko, zamiast tych kilku?

Odpisz
1. Propozycja musi być konkretna, przemyślana i szczegółowa.

Więc jeżeli już traktujemy ten temat powaznie to w jaki sposob chcesz oslabic sableye ?
Bo jedyna rozsądna opcja jaka w tej chwili przychodzi mi do głowy to skrócenie działania mikstór (zamra, paraliz i uspienia) do jednej rundy.
1 runda - Embargo + miksta, przeciwnik śpi w pierwszej rundzie jak nie quick guard lub czegoś innego a od drugiej rundy już atakuje szybszy pok. Plus dla szabli zostanie taki, że nie oberwie dmg przy użyciu embargo co jakieś OP nie będzie.

Odpisz
Jestem za tym aby sableye nie miały zdolności prankster

Odpisz
A więc twierdzisz, że mogą występować pokemony OP, które radzą sobie z większością przeciwników?

Odpisz
To jeżeli do sableye i prankstera to jestem za zmianą właściwości prankster aby było sprawiedliwie. Proponuję aby prankster zwiększał szansę na zaatakowane pokemona jako pierwszy pod warunkiem że nasz pokemon posiada 100% życia. Mankament o 50% szans zwiększa szansę ale nie powiedziane, że tak będzie

Odpisz
Przyszedl turniej wszystkich klas, teraz zobczymy realny rokłąd sił.

Odpisz
Ale ten temat jest mocny xD Padłem. Proponuję osłabić Akkarina, bo jest 1 w rankingu Big Grin

Żadnych konkretów, żadnych pomysłów, tylko żeby dojechać, bo coś jest lepsze niż inne. A jak widzę niektóre propozycje w komentarzach na owe "osłabienie sableya" to zastanawiam się, czy branie na poważnie tego forum ma chociaż cień sensu. No ale jednak dam swoją propozycję.

Uważam, że to nie w sableyu leży problem tylko w miksturkach. Niegdyś sableye też miały prankstera i embargo i też były mocne. Dlaczego nie było problemów? Bo nie było mikstur. No i nasz sabley zanim mógł kogoś "załatwić" to musiał najpierw rzucić embargo (1 tura), potem curse'a/toxic/will-o-wisp (2 tura) i dopiero wchodziło rest (3 tura). Potencjalny przeciwnik miał dwie tury żeby wjechać w sableya i go poskładać. Teraz mikstury całkowicie zaburzają ten schemat i wyłączają większość pokemonów już w pierwszej, nie dając mu nawet cienia szans.

Podsumowując, myślę, że wyłączenie miksturek (zamrażania, leczenia, trującej, podpalającej, zamrażającej, usypiającej i paraliżującej) z działania na turnieju powinno uzdrowić sytuację sableyów i w uczciwy sposób wyrównać rywalizację, szczególnie w klasie 15-30.

Odpisz
Gdybyś śledził wcześniej forum wiedziałbyś, że "Sableye" to skrót od "Prankster + Embargo + Mikstura". Było trochę burzy wcześniej wokół niego, więc kolega tutaj dał po prostu ankietę czy w ogóle warto się męczyć nad zbalansowaniem pokemona, bo tak jak z Mimikyu, Bruxish, Swapami czy Shedinją gracze mogą stwierdzić, że oni po prostu chcą więcej OP pokemonów, zamiast setek grywalnych.

I była wcześniej dana o wiele lepsza propozycja- Mikstury działające tylko 1 turę lub usunięcie mikstur hard cc.

Odpisz
Po co usuwać miksty skoro wystarczy skrócić działanie do 1 tury i już nie embargo+atak

Odpisz
A ty velkoz dalej swoje, op pokemony ci przeszkadzają, powiedz dlaczego? Tylko sensowny argument a nie, bo nie i Glass Cannon czy co tam jeszcze innego nie wymyślisz.

Odpisz
Bo każda gra dąży do balansu. Jeżeli tego nie wiedziałeś to przestań się wypowiadać i doucz się najpierw.

Odpisz
Nie oczekiwałem takiego komentarza do czego gra dąży lecz czemu tobie ciągle coś nie pasuje? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie zmieniaj tematu. To tak jakby osłabić jakąś legendę bo jest op a ty masz problem ją pokonać. Nie można wszystkiego zmienić pod ciebie bo są inni

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości