• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy podoba Ci się ten pomysł?
Tak
Nie
Do poprawy
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwrot kosztów treningu
#1
Cześć,
Chciałbym zaproponować kolejny system umożliwiający zwrot kosztów treningu. Ilość tematów dotyczących balansu gry rośnie z tygodnia na tydzień i uważam, że nic się nie stanie jeśli pojawi się kolejna propozycja, która otworzy drogę do dalszej dyskusji.

Proponuję aby wszystkie zmiany dotyczące walk były wprowadzane grupowo, co trzy lub cztery miesiące. Wraz z każdą taką aktualizacją gracze zyskiwali by możliwość zwrotu pokemona za 100% kosztów treningu przez tydzień. Opcja była by aktywna dla każdego pokemona, niezależnie od tego kiedy zostałby wytrenowany. W przypadku całkowitego zwrotu kosztów treningu wszystkie yeny zostają zablokowane i mogą zostać wykorzystane w sali treningowej.

Tracimy przy tym samego pokemona oraz wykorzystane TMy, aby jednak nie blokować handlu cenniejszymi okazami warto byłoby dodatkowo wprowadzić bilety, które możemy zdobyć podczas eventów/ ewentualnie każdy gracz otrzymuje taki bilet raz w roku.

Docelowo udało by się zwiększyć zainteresowanie klutymi pokemonami oraz TMami, które trudniej masowo usunąć z gry podczas eventów. Moim zdaniem refundacja powinna dotyczyć wszystkich pokemonów (nie tylko tych osłabionych w danej aktualizacji) z kilku powodów:
- Pozwala to skorzystać z refundacji również graczom, których poki zostały osłabione dużo wcześniej,
- Zachęca do szukania kontr na popularne oraz silne w danej chwili pokemony, ponieważ w przypadku ich osłabienie nie jesteśmy ukarani za niepodążanie za modą (w przeciwnym razie trenowanie popularnych pokemonów jest obarczone mniejszym ryzykiem, bo tylko one mogą zostać zrefundowane),
- To które pokemony zostały osłabione nie zawsze jest jednoznaczne. Na przykład, nerf mikstury usypiającej jest ciosem również dla pokemonów odpornych na ten stan, ich zdolność staje się dużo słabsza itp.
- Gracze początkujący mogą bez obaw inwestować yeny w pokemony do turnieju junior, walki z bossami, bo odzyskają cenne środki na późniejszy trening,
- Decyzje podejmowane przez administracje będą obarczone dużo mniejszym ryzykiem, przez co będzie mogło być ich więcej. Nie będą wywoływały zbędnej frustracji.
- Co więcej, okres 3, 4 miesięcy powinien pozwolić na wykształcenie się pełnego obrazu sytuacji, zostawiając spore pole do kreatywności przy trenowaniu pokemonów. Przy czym unikniemy sytuacji, w której gracz może może zmieniać poka co tydzień,
Nie twierdzę, że jest to idealne rozwiązanie, po prostu kolejne do rozważenia dla administracji. Liczę na konstruktywną krytykę oraz propozycje zmian.
 
#2
Bardzo podobny pomysł omawiany jest tutaj https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=12859.
Nie ma możliwości zresetowania treningu pokemonom wytrenowanym kiedyś ponieważ gra nie zapisuje ile punktów danej statystyki było wytrenowane na sali.

Przenoszę do odrzuconych.
 
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości