• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy chcesz aby nagrody za czasowki byly lepsze?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
81.82%
36 81.82%
Nie
11.36%
5 11.36%
Nie mam zdania
6.82%
3 6.82%
Razem 44 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyzwania czasowe - nagrody
Siema. Nie ciezko jest stwierdzić, że przecietny gracz po wygraniu 50 czasowek - zdobyciu osiagniecia, odpuszcza temat i w czasowkach startuje tylko przy okazji jak akurat klika. Rywalizacja krotko rzecz ujmujac jest ponizej jakichkolwiek oczekiwań. Uważam, że glowną przyczyną są oczywiście nagrody *wow*. W 5 minut szybko klikając moj chomik doswiadczalny wyklikal ponad 10 oaków bez zadnego problemu - łapiąc pokemony i korzystajac z hodowli. Proponuje zatem nagrody:
1. 2x Bilet do zadania codziennego.
2. 5 Oaków
3. 100 ph

Uważam ze po pierwsze i najwazniejsze przyciagnie to ludzi do rywalizacji poniewaz dwie pierwsze nagrody w znacznym stopniu rekompensują oaki wydane na czasowke = zarobek, a trzecia nagroda to ph. Kto nie lubi dostawac ph?
Dodatkowo jeśli polączymy to z moją inną propozycją: https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=11694 to wyzwania czasowe zyskają na popularności tak jak to bylo gdy wchodzily do gry i nikt nie mial osiagniecia. Smile

DODATKOWO Wnoszę o dodanie wiecej typow pokemonow w zadaniu "złap pokemony typu". Jesli są proby na łapanie np fire i sa zadania stow na to, to czemu ma nie byc czasowki? Typy takie jak flying, rock czy ground równiez moglyby sie pojawic - zacheciloby to ludzi do wiekszej eksploracji roznych lokacji w celu szukania najbardziej optymalnych w danych regionach Smile

Tyle na dzis ode mnie, mam nadzieje że propozycja spotka sie z wysoką aprobatą, bo kto na serio uwaza ze nagrody obecne są warte zachodu? :p

PS wciąż nie weszla zmiana z tym, ze jesli jest remis to powinien wygrac ten kto jako pierwszy osiagnal dany pulap a nie ten kto aie pierwszy zapisal...

Temat jest w omawianych wiec fajnie aby osoby ktore byly na nie, napisaly dlaczego. Szczerze zastanawia mnie co wy w glowie macie XD

Zbedne

Owszem wypada zmienić nagrody w wyzwaniu czaaowym, ale nie na takie jakie podałeś. Przypomnijmy, że wyzwanie jest co jakiś czas (1h do 4h maksymalnie), a te nagrody obecne są nieopłacalne.

1 miejsce — 50 PH
2 miejsce — 2x oaki (wartość 72 PH - 74 PH)
3 miejsce — 50.000 yenów (2-4 pokemonów w hodowli)

Bilety do codziennych ,adan pasuje, ale nie jestem przekonany co do tego. W końcu w obecnym systemie nie warto korzystać biletów codziennych przez te oddawanie warsztatu itemków Elmowi.

Jestem dokładnie tego samego zdania. Wczoraj zużyłem ~30 drinków żeby wyexpic pokemona, a nie zużyłem żadnego z 10 biletów.

No to wlasnie dzieki zadaniom elma oplaca sie teraz uzywac biletow i jak najbardziej na tak dla propozycji

W dwa dni zrobilem 200kk z zadan codziennych. Your argument is invalid. Dodatkowo jestem 300 oakow na plus.
Jesli ktos mowi ze codzienne sie nie opłacają to cóż, nie jest to moja sprawa, ale po wyliczeniu wychodzi ze jest to zdecydowanie najlepsze co w tej chwili mozna wygrac. No chybq ze zaoferujemy 20 oakow za zwyciestwo
Moze byc cos innego spoko. Jedyne zastrzezenie jakie mam to wszystkie 3 nagrody powinny byc rozne, czyli oaki, ph i co trzecie? No i wiadomo zeby sie oplacalo a nie tak jak teraz.
Bobek doceniam Twoj komentarz, jak zwykle wspaniałomyślny.

Można by zmienić nagrody ale zmieniłbym nagrodę za pierwsze miejsce na jeden bilet. Bo z tego jednego biletu możemy dostać za wykonanie zadania elma do 20 oaków. A mając dwa bilety dostaniemy podwójnie oaki. Zadania codzienne są bardzo opłacalne i jeszcze na żadnym nie straciłem z kategorii "oddaj przedmiot z warsztatu".

mając jeden bilet możemy też dostac zadanie za 2 oaki. Niestety na tym to polega. Niedługo policze jaka wychodzi średnia ale potrzebuje większej próbki.
Fajnie by było jakby czerwoni sie wypowiedzieli, bo wgrac taką zmiane do gry to 10 minut grzebania w kodzie Smile

Bardzo dobry pomysł z wymianą nagród. Kontrowersyjne mogą być chyba tylko te 2 bilety, ale sam pomysł jak najbardziej na plus. Zdecydowana większość moich Oaków pochodzi właśnie z codziennych (biletów też), a o Oaki szczególnie trudno osobom o niskim levelu lub stażu w grze (albo jednym i drugim).

o oaki zawsze trudno, jeszcze jak czasem pula z 3 zadań codziennych wynosi 5-10 oaków łącznie a i to się zdarza, mimo że biorę udział w większości czasówek to czuję się jakbym wygrywał ochłapy zamiast nagród więc wygrywam je tylko po to żeby inni się pieklili że widać mój nick tam, zmiana nagród i nowe wyzwania czasowe jak najbardziej na TAK

Akurat nagrody są zbyt przesadzone, owszem każdy lubi dostawać ph ale odrobinę przesadą jest rozdawanie tego na potęgę, to samo oaki. Dość że można często ładnie się wzbogacić w ich ilość poprzez dzienne zadania to jeszcze mają być rozdawane w tym i w tamtym. Znam dużo graczy którzy mają po kilkaset oaków, robią dzienne zużywając napoje a finalnie mają ich więcej niż mieli przed rozpoczęciem dziennego, czasówka może nakładać się jednocześnie z dziennym zadaniem co sprawi że upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu itd. Nagrody powinny ograniczać się do minimum, akurat jestem przeciwny zwiększaniu pól nagród za takie rzeczy jak i za pytania na czacie aby osoby które już zrobiły misje z tym związane dały szansę nowym. Ale to tylko moje zdanie co do nagród i mógłbym przypominać ze kiedyś aby zdobyć ph trzeba było je kupić bo nie było praktycznie możliwości pozyskania ich za darmo tak teraz zarobić na premium nie wydając złotówki nawet to kwestia dnia czy paru dni w zależności od nastawienia i środków w postaci PA i szczęścia do dropu Smile

Po pierwsze mylisz definicje słowa "rozdawanie". Nikt tu niczego nie rozdaje. Ph, oaki, to wszystko bedzie do wygrania a nie do pozyskania.
Po drugie mówisz że oakow jest za duzo ale nie bierzesz pod uwage tego co napisałem, że w 5 minut dobry gracz wyklika 10 oakow. Za 3 msc proponuje 100 ph. Gdzie tu jakikolwiek zwrot? Za drugie miejsce 5 oakow, czyli wciaz na minus. Za pierwsze dwa bilety czyli coś na czym da sie zarobic, bo 1 msce powinno byc najlepsze.
Po trzecie jak w ogole mozesz porównywać pytania na czacie do wyzwań czasowych. Pytania to glupia zabawa o to kto wyprzedzi innych nolifów. Wyzwania to część rozgrywki, która nie wiem czy zauważyłeś ale kuleje. Nie korzysta z niej zdecydowana większość graczy a co za tym idzie jest dodana bez sensu.
Po czwarte gra nie powinna się opierać na tym, że gdy skonczymy robic daną rzecz to pewien obszar gry nie ma dla nas żadnego sensu (Jak choćby zadania Oaka, zamek bitew czy aktualne czasowe). Rozwój tych płaszczyzn powinien być dla zespołu priorytetem, a nie dodawanie coraz to nowych i nowych nieprzemyślanych atrakcji które to po miesiącu będą załegały nieużywane Smile

@up właśnie "dobry gracz wyklika", powinniśmy bardziej skoncentrować się na tych gorszych graczach bo Ci "dobzi" i tak mają wystarczająco wszystkiego i jak ktoś maniaczy że klika dziennie xx oaków ogólnie to powinien chyba sobie odpocząć. Na moim przykładzie to wygląda tak że robiąc jedynie dzienne zadanie przez 10 dni zarobiłem około 25 oaków po odliczeniu wydanych. Zgodzę się że można podwyższyć nagrody ale nie do przesady. W dodatku piszesz że pytania są dla nolifów a wyzwania też są dla tych co szybciej klikają w dzicz i mają przewagę w ballach, statystykach wypraw(chodzi o zwiększoną już szansę) itd. Dzisiaj wyklikałem 6 oaków biorąc udział w wyzwaniu łapania pokemonów i nawet nie byłem w top3, mając poka trenowanego z niskim poziomem doświadczenia, łapałem poki na balle z +40% szans na złapanie, powiedz jakie szanse mają nowi gracze na wygranie czegoś takiego a im bardziej by się to przydało. Ja bym poszedł chyba w stronę podziału na grupy lvli, zwycięzca jest 1/2 ale z np. 3 grup lvlowych niczym turnieje. Do 20 lvl konta, od 20 do 100 i od 100 w wzwyż. Starego gracza to nie zniechęci a nowego wręcz bardziej zainteresuje, oczywiscie wtedy można byłoby rozważać poważnie opcje nagradzania w ph itd.

jak na 40% ballach nie jeesteś w top 3 w czasówce to może pora nauczyć się klikać

Skocz do:

Szukanie: 1 gości