• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy zgadzasz się ze mną?
tak
nie
nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagrody za Event
(03.03.2019, 14:13)bethrezen napisał(a): @Sphinx25 zdajesz sobie sprawę że bot również łapie pokemony i zdejmuje itemki z niego? Więc zwiększenie ilość itemków na pokach to żadne rozwiązanie. A co do moich obiekcji to są takie o jakich pisałem na początku wątku.

Ciągle tylko mowa o tym żeby zainwestować w lepszą ochronę. Ja się na tym nie znam ale może już się nie da po prostu mieć lepsze? Może pewnych rzeczy nie da się wyłapać? Ale z drugiej strony trzeba przyznać rację że nie wszystko da się wyłapać w konkursie.

Przyznaje sie bez bicia, o tym nie wiedziałem i to byłby problem Sad Ale jak sam zauważasz w konkursach też można oszukiwać, ba ludzie też w nich oszukują, przykład? w konkursie rysunkowym za który była Palkia była co najmniej jedna praca która została zdyskwalifikowana za plagiat.

Też sie na tym nie znam, ale wiem że nawet jak złapiesz jednych i zwiększysz ochronę, to znajdą sie inni którzy znajdą inne luki, troche takie błędne koło. Problem jest taki czy czerwonym chce sie inwestować w tą strefe.

"1) Tak jak nie każdy ma zdolności plastyczne itp tak i nie każdy ma zdolności do szybkiego i długotrwałego klikania. No i przede wszystkim nie każdy ma tyle czasu oraz PH/oaków żeby na to sobie pozwolić."

Odpowiedz: Tutaj niejako sam sobie odpowiedziałeś, bo jak piszesz nie każdy ma zdolności jakie są potrzebne do konkursów i nie każdy umie szybko klikać. A z czasem jest tak samo w przypadku konkursu jak i eventu. Co do PH i ołków, uważam że ta zmiana mogłaby być pozytywna dla tej sfery, dlaczego? Ano dlatego że gracze zaczną je rozsądniej wydawać, niebędą bezmyślnie wyklikiwać wszystkich ołków, tylko będą je gromadzić na eventy. Dla ludzi którzy kupują PH za kase to też będzie korzystniejsze, bo ludzie będą chcieli je od nich kupić żeby mieć za co klikać.

"2) Wiem że były w przeszłości przypadki że ktoś wygrał dwa konkursy, ale jak często się to zdarza? A jak często zdarza się że jedna osoba potrafi wygrać kilka eventów? Było kilka osób które wygrało kilka eventów. Tak więc byłoby standardem że jedna osoba jest w stanie zdobyć kilka legend."

Odpowiedz: Na to odpowiedziałem już w komentarzy skierowanym do Tweetiego, więc nie będe niepotrzebnie sie powtarzał Wink

"3) Oskarżenia o Boty. Oczywiście w konkursie tez da się oszukać i możemy nie być w stanie tego wyłapać, ale jeśli osoba oskarżana o bota zawsze faktycznie go miała to kilka legend już trafiłoby do botów z eventów. Każdy event skończy się wielka awanturą o to że zwycięzca ma bota."

Odpowiedz: Boty niestety byłby tu największym problemem tego nieda sie ukryć Sad

"4) Raz była dana legenda w evencie to skończyło się wielkim dymem na forum."

Odpowiedz: Z twojej wcześniejszej wypowiedzi wnioskuje że chodzi o Rayquaze i że przed ogłoszeniem wyników nie było wiadomo jaka jest nagroda. Wcale sie nie dziwie reakcji graczy i uważam za ogromny błąd ogłaszanie nagrody po wynikach Wink

"Teraz wygrywa gracz którego określiłeś jako "dość nowy gracz" i oczywiście już słyszałem rozważania czy aby nie ma bota."

Jeśli chodzi Ci o to co było pisane na ogólnym to nie brałbym tego na powarznie, bo to było naśmiewanie sie z tego że ludzie mają niby bota, sam brałem w tym udział. Oczywiście zawsze będą ludzie którzy są w tym słabsi i będą oskarżać innych z zawiści o nieczystą gre, ale tego nie unikniesz tak czy siak. Pytanie jak wy jako zespół będziecie umieli sobie z tym poradzić Wink

Dodam jeszcze że dobrze byłoby żebyście informowali o tym co z tego wyniknie, żebyście potem nie mieli zdziwienia że jak wprowadzicie event z legendą to gracze potem będą mieć pretensje że wcześniej nieponformowaliście i nikt specjalnie na to nie nazbierał ołków czy PH, bo napewno mieliby o to pretensje Tongue

Odpisz
Jak dobrze pamiętam kiedyś nie było podawanych nagród za podium w rankingu eventu i to było bardzo fajne bo każdy miał równe szanse bo jak tak ma być to wygra ten co ma boota albo będzie klikał 24/7 choć będzie pierwsza opcja

Odpisz
(03.03.2019, 14:51)Tweety napisał(a): Jak dobrze pamiętam kiedyś nie było podawanych nagród za podium w rankingu eventu i to było bardzo fajne bo każdy miał równe szanse bo jak tak ma być to wygra ten co ma boota albo będzie klikał 24/7 choć będzie pierwsza opcja

Tak czy siak może wygrać gracz który ma boota, tego nie unikniesz bez dobrych zabezpieczeń. A jak będzie niepodawanie jaka jest nagroda, to masz jak w banku że będą awantury o to że nagrody są przydzielane w zależności od tego kto wygrywa! 

Odpisz
Ale nagroda byłaby jak skrypt w kocie w worku, trafienie na legendę to loteria, teraz też są awantury o wszystko więc nie wiem w czym problem

Odpisz
Uważam ze zdecydowanie lepiej jest jak gracz wie o co walczy. Nie zależnie czy byłby to shiny pok czy legenda.

Odpisz
Ale wtedy booty to będą chodziły równo jeśli będą wyniki powyżej 3k to gracze muszą być filtrowani wtedy

Odpisz
(03.03.2019, 15:25)Tweety napisał(a): Ale nagroda byłaby jak skrypt w kocie w worku, trafienie na legendę to loteria, teraz też są awantury o wszystko więc nie wiem w czym problem

Robienie z nagrody loteri to poroniony pomysł jeszcze gorszy niż robienie z nagrody tajemnicy! A to że są awantury to nie znaczy że nie można ich uniknąć, a przynajmniej w większym stopniu, a ty ewidentnie dążysz do tego by było ich więcej...

(03.03.2019, 15:40)Tweety napisał(a): Ale wtedy booty to będą chodziły równo jeśli będą wyniki powyżej 3k to gracze muszą być filtrowani wtedy

Na litość boską skończ waść wreszcie z tymi botami. To że gracze są w stanie osiągnąć ponad 3k punków nie oznacza że grają na botach. Sam gdybym miał odpowiednią ilość ołków i PH byłbym wstanie wyklikać taką ilość punków. Ale tego nie zrobie bo nie mam takich ilość ołków i PH już nie mówiąc o tym że nagrody nie są obecnie tego warte. Jednak to że sam z braku ołków i PH prawdopodobnie nigdy nie wygram eventu niczego nie zmienia i nie zamierzam przez to blokować innym możliwość cieszenia sie z wygrania tych poków. Co poniektórzy tutaj zachowują sie tak jakby chcieli coś zablokować bo wiedzą że i tak nigdy nie będą mieć na to szansy, więc skoro oni nie mogą tego mieć to po co ma mieć to ktoś inny...

Odpisz
BTW Tweety, boty nawet teraz mogłyby wygrywać eventy ale tego nie robią bo każdy wie że złapanie na bocie to perm na konto

Odpisz
Świetna propozycja, aż dziw że się to utrzymuje do tej pory, bo legendy za konkursy to największa obok trenowania 1 pokemona do usranej śmierci bzdura w tej grze.

(28.02.2019, 11:32)bethrezen napisał(a): Dlaczego jestem na nie:

1) Tak jak nie każdy ma zdolności plastyczne itp tak i nie każdy ma zdolności do szybkiego i długotrwałego klikania. No i przede wszystkim nie każdy ma tyle czasu oraz PH/oaków żeby na to sobie pozwolić.

Ale to jest gra polegająca na klikaniu, jak ktoś nie ma do tego cierpliwości czy czasu, to niech idzie do gry o tematyce artystycznej.
Zebranie działaczy FIFA dzień przed finałem mistrzostw świata: "hmmm, może zrobimy wieczorem konkurs recytatorski, a zwycięzcy wręczymy Puchar Świata, bo nie każdy kto do nas przyjechał potrafi grać w piłkę i zdobyć tytuł" brzmi kretyńsko? No właśnie.

(28.02.2019, 13:24)Bob Budowniczy napisał(a): Kategorycznie przeciwny jestem.
Eventy jak konkursy nie są obowiązkowe to po 1 nikt nie każe klikać nie wiadomo ile i też nikt nie każde rysować lepic na konkursy, to jest tylko twoja sprawa czy oosiwecisz swój cenny czas na to, nie oczekuj dlatego też bóg wie jakiej nagrody.

No właśnie, skoro jedno i drugie nie jest obowiązkowe, to czemu nagrody tak się różnią? Idąc twoim tokiem hehe myślowym - to jest tylko twoja sprawa czy poświęcisz swój cenny czas na udział w konkursie więc nie oczekuj bóg wie jakiej nagrody.

(28.02.2019, 13:24)Bob Budowniczy napisał(a): Konkursy straciły by to coś co obecnie maja to po 2.

I właśnie o to chodzi Big Grin

(28.02.2019, 16:42)Tisu napisał(a): Mysle że o wiele łatwiej jest zobaczyć przekręt w klikaniu niż w konkursie Smile

Otóż to. Jeśli ktoś wygrywa event to czarno na białym widać, że zasłużył (kwestię botów poruszę za chwilę). Wygrana w konkursie to subietkywna ocena członków jury, gdzie każdy oceniający może być poddany czynnikom zewnętrznym - jednemu trochę obniży ocenę bo go nie lubi, innego podpromuje i namówi innych do głosowania bo biorący udział sprzedaje mu repki po 3 ph, były przecież jakieś nieprzyjemne historie typu wygrana w konkursie żony moderatora czy coś w tym stylu.

(28.02.2019, 11:32)bethrezen napisał(a): 2) Wiem że były w przeszłości przypadki że ktoś wygrał dwa konkursy, ale jak często się to zdarza? A jak często zdarza się że jedna osoba potrafi wygrać kilka eventów?  Było kilka osób które wygrało kilka eventów. Tak więc byłoby standardem że jedna osoba jest w stanie zdobyć kilka legend.

I co z tego? Potwierdzi że jest najlepszy, to nie eurowizja, gdzie końcową klasyfikację ustawia się tak by zawsze każdy był zadowlony. Powtarzam przykład: "może nie róbmy w tym roku Mundialu, bo znowu wygra Hiszpania, a Belgowie teżby chcieli".

(28.02.2019, 11:32)bethrezen napisał(a): 3) Oskarżenia o Boty. Oczywiście w konkursie tez da się oszukać i możemy nie być w stanie tego wyłapać, ale jeśli osoba oskarżana o bota zawsze faktycznie go miała to kilka legend już trafiłoby do botów z eventów. Każdy event skończy się wielka awanturą o to że zwycięzca ma bota.
Ostatnie konkursy też wieńczyła gównoburza więc wiele nie tracimy. Wzmożona kontrola czołówki rankingu eventowego powinna załatwić sprawę, a jak jest tak jak mówisz, że może nie być lepszego sposobu na wykrywanie botów, to usiądziesz na koncie lidera rankingu, będziesz odświeżał co 5 sekund i sprawdzał, czy jego gra wygląda naturalnie, czy bardziej automatycznie (pozdrawiam tych od ewolucji poków w rezerwie równo co sekundę Big Grin) - wreszcie się do czegoś przydasz XD

(28.02.2019, 17:20)Bob Budowniczy napisał(a): @Tisu @VelKoz rozumiem ze planujecie wydac PLN by wygrac event za ktory bedzie legenda? bo przeciez, cytuje: "Bobek- nikt mi nie każe lepić?! każdy chce legende KAŻDY" Big Grin

To też mi jakoś specjalnie nie przeszkadza. Wydał to ma, jest szansa że część tego PH spłynie na mnie w jakiejś postaci, a że nie mam szans nigdy wygrać eventu, to chociaż taki plus z tej zmiany.

Dobra, nie chce mi się dalej cytować, podsumuję krótko.
Na korzyść, i to jest pewne, będzie jeszcze większy ogień podczas eventów, bo w zasadzie gra obecnie żyje tylko w tym okresie. Przedostatni event był jednym z najbardziej udanych odkąd pamiętam, liderzy rankingu bili rekordy, podejrzewam, że przy atrakcyjnych nagrodach nawet event zorganizowany w czasie innym niż przerwa świąteczna, mógłby generować podobny ruch.

Od siebie mógłbym dodać do zaproponowania dwie opcje:
Bugs ładnie policzył na jaki czas wystarczy legend, nawet przy rozdawaniu ich w każdym evencie - nie wiem na co nam zabezpieczenie na 7 czy 8 lat, proponuję z góry skreślić legendy o słabym potencjale do treningu, bo nagroda w postaci jedynego w swoim rodzaju poczka, ale bezużytecznego, to moim zdaniem słaba poprawa sytuacji.
Mógłbym nawet iść na kompromis, i jakieś legendy, które są legendami tylko z nazwy, jakieś Shayminy itp dać jako nagrody w konkursie, a najlepsze z najlepszych za eventy.

Po drugie trzeba też wziąć pod uwagę Ligę Pokemon, któa kiedyś w końcu wejdzie, w zależności od formuły Ligi i czasu trwania sezonu, warto rozważyć nagrodę w postaci legendy w tym miejscu. Wiem, i popieram zdanie, że w tej grze klikanie jest najważniejsze, a znajomość taktyki na drugim, ale mimo wszystko, trzeba myśleć wielopłaszczyznowo Wink

Odpisz
Patrząc na obecny event chyba możemy uznać tą propozycje za zaakceptowaną (na szczęście), a jeśli obecny event nie będzie jedynym gdzie nagrodą główną jest legenda/mityczny/UB to możemy uznać że również ta propozycja została zrealizowana Big Grin

Odpisz
Myślę że na tą chwilę mogę przenieść to do zrealizowanych.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości