• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Co o tym myślisz?
może być tylko z V3
może być tylko z V4
mam uwagi (w komentarzu)
jestem za większością
Nie warte uwagi
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własna Lista dropu...
houndoom i ja witamy!

Co Wy na to, jakby przy każdym przedmiocie w pokedexie, co spotkamy w dziczy zrobiła się lista miejsc, gdzie go znaleźliśmy (coś na podobne jak gdy wejdziemy na dany gatunek pokemona wyświetla nam się lista miejsc gdzie został spotkany)?    

I podobnie gdy wejdziemy w pokedexie na daną lokację, pod obrazkami pokemonów co je tam spotkaliśmy wyświetlały się obrazki przedmiotów znalezionych?    

Oczywiście niekoniecznie wszystkie, bo np Balle czy TM'y są losowe, ale tak jak Kryształy, Jagody, Perły czy Minerały są już bardziej przypisane do danej lokacji...

Oczywiście do tego przydałby się Pokedex V4, ale można by podłączyć to pod V3. Do wyboru.

JAKBY NIE BYŁO JASNE, TO CHODZI MI NIE O TO, ABY OSOBA Z POZIOMEM 500 SZUKAŁA DLA OSÓB Z POZIOMEM 10. KAŻDY SOBIE A CO SIĘ ZNALAZŁO ZAPISUJE SIĘ NA PODOBNEJ ZASADZIE JAK POKEMONY POD ?

PPS wiem, że niektórzy już wiedzą gdzie co jest. Ale są tacy co niekoniecznie. Po drugie pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi a pamięć ludzka jest zawodna.

Odpisz
Hejka,
mam prośbę o wyrażenie opinii jeśli wam się nie podoba. Będę wdzięczna.

Odpisz
Ja jestem na nie, wielu graczy poświęciło wiele czasu aby stworzyć mapy dropu a więc automatyczne tworzenie takowych nowym graczom jest zbytnim ułatwieniem. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Odpisz
(09.03.2019, 19:22)IHateIt napisał(a): Ja jestem na nie, wielu graczy poświęciło wiele czasu aby stworzyć mapy dropu a więc automatyczne tworzenie takowych nowym graczom jest zbytnim ułatwieniem. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Ułatwienie jest takie że nie musi sobie gdzieś tego zapisywać, ale i tak musi odkryć ten pytajnik żeby wiedzieć co tam jest. Poza tym to że jacyś gracze sobie tworzyli mapki dropy (też tworzyłem i jakoś mnie to nie boli że teraz zostałoby coś takiego wprowadzone) to marny argument za tym by to nie przeszło.

Oczywiście ja jestem na tak, jednak obawiam sie że Alex odrzuci ten pomysł tak jak już wcześniej odrzucił pomysł Johnnego

PS. Alex prosze nie pisz tylko o jakichś zaletach tworzenia własnych map dropu, bo gracze którzy mieli je tworzyć już dawno to zrobili, a cała reszta korzysta właśnie z tych map dropu które kiedyś zrobili sobie inni gracze! Pisałeś pod tamtym wątkiem o zalecie samodzielnego tworzenia mapki dropu, tyle że obecnie ta zaleta u nas nie istnieje! Ale gdyście wprowadzili do gry powyższy pomysł to istniałyby w pokedeksie pytajniki do odkrywania, owszem pewnie nie u każdego zrodziłoby to chęć odkrywania, ale napewno wtedy powstałaby pewna zaleta tworzenia WŁASNEJ mapki dropu, bo obecnie ona nie istnieje. No i byłaby to też jakaś zachęta do klikania, czyli kolejny plus.

PS2. No i możnaby ten pomysł ładnie podciągnąć pod zaproponowane przezemnie osiągnięcie związane z odkrywaniem pytajników w pokedeksie Smile
https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=12302

Odpisz
hmm to ja zmienię troche moje zdanie bo delfinek zmiennym jest <3 pomysł nawet spx ale nie z pytajnikami mozemy miec  informacje jakie itemy znaleźliśmy w danych lokacjach lecz brak informacji czy odkryliśmy juz wszystkie z przedmiotów dostepnych w lokacji.

Odpisz
Pomysł niezły lecz przydałoby się wprowadzić kilka poprawek

Odpisz
W sumie jestem na Tak lecz z pokedexem V4

Odpisz
Własne listy dropu maja tą zaletę że nie robisz tego sam/sama. Przykładowo lista dropu którą robi całe stow jest dokładniejsza i szybciej sie zapełnia Smile Dodatkowo tego typu działanie stawia na współprace między graczami - rośnie przywiązanie do osady + stowarzyszenia. Czyli jest mniejsza szansa że ktoś notorycznie będzie zmieniał stow Smile

Odpisz
(10.03.2019, 09:32)tino napisał(a): Własne listy dropu maja tą zaletę że nie robisz tego sam/sama. Przykładowo lista dropu którą robi całe stow jest dokładniejsza i  szybciej sie zapełnia Smile Dodatkowo tego typu działanie stawia na współprace między graczami - rośnie przywiązanie do osady + stowarzyszenia. Czyli jest mniejsza szansa że ktoś notorycznie będzie zmieniał stow Smile

Istnieje już dużo gotowych map, więc o jakim tworzeniu nowych mówimy?

Odpisz
(10.03.2019, 09:32)tino napisał(a): Własne listy dropu maja tą zaletę że nie robisz tego sam/sama. Przykładowo lista dropu którą robi całe stow jest dokładniejsza i szybciej sie zapełnia Smile Dodatkowo tego typu działanie stawia na współprace między graczami - rośnie przywiązanie do osady + stowarzyszenia. Czyli jest mniejsza szansa że ktoś notorycznie będzie zmieniał stow Smile

Własne, czyli jak robi sie je samemu, np. odkrywając pytajniki w pokedeksie! to jest własne! a nie jak robisz to z całą grupą, wtedy to jest wspólne!

Nikt już nie robi mapek dropu (jedynie przez krótki okres czasu przy wprowadzaniu nowej generacji), każdy w miare ogarnięty gracz korzysta z już istniejących mapek dropu, o czym już wspomniał mój przedmówca, więc przestań wciskać tu wyssane z palca zalety!

Osada i stowarzyszenie to jedno i to samo, więc znów nie dodawaj sobie kolejnych wyimaginowanych zalet -.-

Przywiązanie do stow wywiązuje sie zupełnie z czego innego, tak samo o wiele więcej współpracy można zobaczyć w zupełnie innych aspektach.

A jeśli ktoś ma zmienić stow to i tak je zmieni, a to że tworzył mapke z jakimiś graczami nie będzie miało tu żadnego znaczenia Smile

Odpisz
Taka zmiana to tylko ułatwienie dla nowych graczy, których stowarzyszenia takich map po prostu nie posiadają. Dla starych graczy to i tak w gruncie rzeczy obojętne bo nie sądzę, żeby jakiś gracz 200+ nie miał dostępu do żadnej mapki. Jestem na TAK ponieważ każde ułatwienie dla graczy low-lvlowych pomaga w zatrzymaniu ich w grze na dłużej. Tworzenie mapek ma budować przywiązanie do stowarzyszenia? poważnie? Nikt już nie tworzy nowych mapek, chyba że to mapki nowego regionu, co trwa jakiś tydzień i na tym się kończy cała współpraca.

Odpisz
(09.03.2019, 19:22)IHateIt napisał(a): Ja jestem na nie, wielu graczy poświęciło wiele czasu aby stworzyć mapy dropu a więc automatyczne tworzenie takowych nowym graczom jest zbytnim ułatwieniem. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Rozumiem. Ale wiesz... mnie nie chodzi o jedną mapę dla wszystkich, że jedna osoba szuka a 100 korzysta, lecz każdy dla siebie robi... więc jak grać na 500 poziomie znalazł z 1000 przedmiotów to on widzi te 1000. A jak gracz na 10 poziomie znalazł 1 to widzi jeden!

Odpisz
(10.03.2019, 00:56)Hissatsu napisał(a): Pomysł niezły lecz przydałoby się wprowadzić kilka poprawek

Masz jakieś pomysły? Dawaj Wink

Odpisz
(10.03.2019, 09:36)Tetra napisał(a):
(10.03.2019, 09:32)tino napisał(a): Własne listy dropu maja tą zaletę że nie robisz tego sam/sama. Przykładowo lista dropu którą robi całe stow jest dokładniejsza i  szybciej sie zapełnia Smile Dodatkowo tego typu działanie stawia na współprace między graczami - rośnie przywiązanie do osady + stowarzyszenia. Czyli jest mniejsza szansa że ktoś notorycznie będzie zmieniał stow Smile

Nie wszyscy mają dostęp do gotowców. A dzięki oburzeniu paru szaleńców nie można legalnie ich udostępnić na forum czy na czacie ogólnym. Zwłaszcza młodsze stow. muszą tworzyć nowe mapy. I dodajmy że przy pojawieniu się nowego regionu (ostatnio alola, w przyszłości ten angielski) wszyscy zaczynają od zera.

Odpisz
(10.03.2019, 22:13)tino napisał(a):
(10.03.2019, 09:36)Tetra napisał(a):

Nie wszyscy mają dostęp do gotowców. A dzięki oburzeniu paru szaleńców nie można legalnie ich udostępnić na forum czy na czacie ogólnym. Zwłaszcza młodsze stow. muszą tworzyć nowe mapy. I dodajmy że przy pojawieniu się nowego regionu (ostatnio alola, w przyszłości ten angielski) wszyscy zaczynają od zera.

W <cenzura> cięcie też zajęcie.

Tylko nieogarnięci gracze nie mają dostępu do gotowców, ale skoro nie mają dostępu do gotowca to powątpiewam by byli na tyle ogarnięci by samodzielnie stworzyć mape dropu.
To że młode stow muszą tworzyć mapy to kolejna bzdura wyssana z palca. Jak już mówiłem, wystarczy że stow ma w miare ogarniętego admina.
Poważnie? znów argumentujesz pojawienie sie nowego regionu tym by nie wprowadzić tego pomysłu? Przecierz to jest śmieszne. Jak już zauważył Anonim, coś takiego trwa tydzień, jeśli nie krócej. No ale załóżmy że stow jest mniej ogarnięte, to dwa tygodnie Big Grin

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości