• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jesteś za tym pomysłem?
tak
nie
tak, ale mam inny pomysł
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jedna obrona
Witam wszystkich,
w końcu się stało, że ktoś zaczął temat odnośnie tanków. Obecnie w grze mamy wybór jak trenować poksy. Albo decydujemy się na atakera i jedziemy mu atak, speeda i hp by jakiś atak przetrwał, albo tanka i robimy mu bardzo dużo hp, dwie obrony i jeśli nie chcemy obrywać 2 razy w rundzie to też pasowałoby speeda. Według mnie trenowanie obu obron, tak by nasz tank był porównywalnie mocny do atakera to jest zbyt dużo, bo wtedy musimy poświęcić xp na niezrobienie prędkości i obrywanie po 2 razy w rundzie i szybszą porażkę. Dopóki nie zostały wprowadzone ataki Z, to to jeszcze nie było aż takiej różnicy. Aktualizacja Aloli wyprowadziła trenowanie tanków jako bezsensowne, bo co z tego że xatu ma 8k obrony a i tak leci na 2 hity? Smile Żeby był konkurencyjny MUSI wytrenować OBIE obrony na podobny pułap co atak takiego atakera, a jeszcze należy pamiętać że bez prędkości to padnie w pierwszej rundzie. Niebawem mają też zostać wprowadzone zwory kosztów treningu, które będą tańsze do maksymalnej aktualnej statystyki (jeśli dobrze rozumiem). Wtedy powstanie jeszcze więcej takich poków, które będą lały każdego tanka na 1-2 hity. Dlatego, że trenowanie dwóch obron jest bezsensowne.
Moim (i kolegi ze stow) pomysłem jest, by zmienić te dwie odrębne statystyki w jedną. Oczywiście teraz nie mogłoby być tak, że gdy posiadamy po 3k obron z automatu mamy 6k w jednej, bo to by było przegięcie w drugą stronę Smile Według mnie ta obrona powinna kosztować 4-5 xp pokemona tak by wyrównać to całe doświadczenie poka na np 40 lvl i by miał szanse z atakerem.
Jako przykład podam opis walki, którą niedawno widziałem. Atakujący pok, miał zaledwie 2k ataku więcej niż obrona przeciwnika (która nie wynosiła mało a jest w topce jeśli o to chodzi), dostał zetką w słabość, potem w tej samej rundzie innym atakiem w x1 i po ptokach. Zetka też nie była jakoś wygórowana a miała może ok 150 mocy.

Pytanie teraz czy wprowadzenie takiej zmiany jest realne? Jak zapatrują się na to admini? I czy mocno skomplikuje to nowe wzory na trening i koszta?
Zapraszam do dyskusji.

Wprowadzenie takiej zmiany nie jest realne. Jest to ogrom pracy, duże ryzyko i niekoniecznie dużo korzyści z tej aktualizacji. Przenoszę do odrzuconych.

Skocz do:

Szukanie: 1 gości