• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Co o tym sądzisz
Zgadzam się
Nie zgadzam się
Nie mam zdania
Kilka zmian i pomysł git <3
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadania codzienne
Witam. Problem który pragnę omówić tyczy się codziennych. Prawda jest taka że dostajemy BARDZO niskie wynagrodzenia za zadania "przynieś przedmiot z warsztatu". Przykładowo za przyniesienie mikstury energii kosztującej około 3 kkY dostaniemy 10 x Dr Oak Drink i 2.811.000¥. I wychodzimy stratni gdyż moglibyśmy sprzedać tą miksture drożej, na targu. Niby dostaniemy te 10 oaków jednak Yeny nadal nie są zrekompensowane a akcje w zadaniu czasami wymagają wyklikania kilku oaków. Za nasze staranie powinniśmy dostawać +25% ceny targowej. Takie jest moje zdanie. Więc skoro dana mikstura kosztuje 3kky dostawalibyśmy 3.750.000 Y. Wiem że ceny targowe ulegają zmianie, dlatego byłaby dana średnia cena. W tym przypadku 3 kky Blush
Co o tym sądzicie? Daje wam ankiete i wszelkie propozyje jak zmienić pomysł zawierajcie w komentarzach  Heart [Obrazek: 0692e7bc5fbe2.png] [Obrazek: 920184b91802d.png]

Załączone pliki Miniatury

Odpisz
"+25% ceny targowej" i jak to miałoby być wyliczane? automatycznie? czyli wystarczyłoby ze gracze będą sztucznie podnosić cenę na targu żeby coraz to więcej zarabiać w zadaniu?

Na pewno % wartość jest w tym przepadku zła.

Gdyby natomiast zamiast % była np nagroda większa o XkkY niż minimalna na targu to również można byłoby sztucznie podnieść cenę żeby zarobić krocie tworząc samemu miksturę zamiast ją kupować.

Jestem na nie.

Odpisz
Pisze tutaj ponieważ temat który chce poruszyć nie jest w omawianych i obawiam sie że tam nie trafi.
https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=13354&pid=85111#pid85111

Beth piszesz tam że gdyby cena była X wyższa niż minimalna na targu to również można byłoby sztucznie podnieść cenę żeby zarobić krocie tworząc samemu miksturę zamiast ją kupować. 
Uważasz że to jest źle? Ale twoim zdaniem jak cene gracze sztucznie obniżyć, a mało tego zadanie obniża ją dodatkowo to wychodzi nam śmieszne wynagrodzenie i to twoim zdaniem jest dobre? Sam dziś dostałem zadanie gdzie muszę oddać wybudzacz i nie kupie go na targu bo minimalna na targu to 5,5kkY a z zadania dostaje ledwo 4,5kkY, sam nie zrobie bo nie mam chesto berry,  nie kupie też tego składniku bo wyszłoby mi ponad 7kkY, tak bardzo opłacalne zadanie że aż go nie wykonam Smile

Nie twierdze że cena ma być jakoś dużo wyższa niż minimalna na targo, tylko troche, żeby jednak być troche z tymi yenami na plus, tak jak było kiedyś przy wprowadzeniu itemów do zadań codziennych. 

Odpisz
Gracze sami podnieśli cenę po tym jak te przedmioty pojawiły się w zadaniach do stanu nieopłacalnego.

Chodziło mi o to że np

Koszt wytworzenie przedmiotu to 0,5kkY i załóżmy że do minimalnej dodajemy 1kkY

Minimalna na targu to 3kkY

Czyli nagroda wynosiłaby 4kkY co daje zarobek 1kkY przy kupnie 3,5 przy wytworzeniu samemu

Gracze powodują sztuczne podniesienie minimalnej na targu do 10kkY (chociażby na krótki okres czasu)

Nagroda za zadanie wtedy wypada 11kkY

Zarobek przy wyrobieniu przedmiotu samemu to już 10,5 kkY

Chodzi o to że przy takiej opcji trzeba byłoby to w jakiś sposób zabezpieczyć.

Odpisz
Beth, nie twierdze że ma to być więcej aż o 1kk bo to może być przesada, ale tak jak to wygląda obecnie, to też nie jest dobrze.
Nie każdy gracz jest Bugsem i ma zasobny plecak w pierdylion różnych itemów. Są starzy gracze z mało zasobnymi plecakami, a są młodzi graczy którzy praktycznie nie mają nic w plecakach i co im po takich zadania? Jak nie znajdzie sie nikt życzliwy, to nie wykonają zadania bo jest zwyczajnie za tanio by można kupić czy to składniki czy sam item, a to nie jest w porządku i czymś takim nie przyciąga sie do siebie nowych graczy tylko ich odpycha, bo oni zamiast coś sobie odłożyć to wychodzą jeszcze na minus.

Odpisz
Jeśli ktoś ma plan danego itemu i akurat w codziennym ma ten item to w wiekszosci przypadków zakup składników i zrobienie samemu pozwala lekko zarobić, ale gracze nie mają wszystkich planów Smile Nawet jeśli ktoś podniósł sztucznie cene to czemu młodsi maja przez to cierpiec? mysle ze danie nagrody za codzienne taką za ile jest obecnie item na targu rozwiąże ten problem

Odpisz
Oaki wszystko rekompensują. To powinno od razu zamknąć temat

Odpisz
(08.04.2019, 22:24)Radziu22 napisał(a): Oaki wszystko rekompensują. To powinno od razu zamknąć temat

Absolutnie nie moge sie z tym zgodzić.

Odpisz
Akurat z Radziem się zgadzam bo miałem zadanie na oddanie antidotum za 6kky co z zakupem średnio się opłacało ale 10 oaków gdzie w sumie wyklikałem 2 paski dało swoje bo za te 8 w dobrej lokacji zarobiłem nawet 5kky

Odpisz
Każde jedno zadanie jest opłacalne i na każdym idzie sporo zarobić,kwestia chwilę poklikać. Jestem na nie!

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości