• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Event - Tajemnicza Dolina
Na wstępie chciałem przeprosić za wszelkie błędy, głównie przy zadaniu "Magiczny Krąg". Będę się starał aby więcej takie błędy się nie pojawiały.

Co do eventu to przede wszystkim chciałbym usłyszeć zdanie na temat następujących kwestii:

1. Zadania Rankingowe
Założenie: Zadania te mają po pierwsze dać większe znaczenie zadaniom odnośnie walki o nagrody w rankingu. A po drugie dać możliwość wprowadzenia dużo większych wyzwań dla graczy którzy sporo klikają i takich potrzebują, a zarazem nie tworzyć eventu który skończy wąskie grono graczy.

I pytanie do was. Jak wam się podoba sam pomysł i jakie przykładowe wyzwanie chcielibyście zobaczyć które byłoby wyzwaniem dla was.

2. Handlarz w lokacji
Założenie: Uniknąć bez sensownego oddawania przedmiotów za darmo w dużej ilości w zadaniach. Dać możliwość wymiany przedmiotów zalegających na przedmioty, które zużywają się (jak np balle). Zmniejszyć przypływ przedmiotów spowodowany występowaniem ich w lokacjach eventowych. Wymiana jest przeliczana po cenie minimalnej w PH. 

I pytanie do was. Jak wam się podoba sam pomysł i na co chętnie byście wymieniali przedmioty?

3. Wszelkie inne przemyślenia dotyczące eventu.

PS. Dodatkowo od razu mówię że ten wątek nie jest na dyskusję o osobach które są oskarżane o boty. Posty związane z tymi sprawami będą usuwane. Zapraszam do założenia innego wątku jeśli czujecie taką potrzebę. 

Odpisz
Ja oceniam event na bardzo udany, zadania były zróżnicowane i potrafiły narobić kłopotów zwłaszcza zagadki. Pomysł handlarza beth zaproponowałem ci nieco inny ale mi się podoba i cieszę się, że wszedł w życie choć minęły 3 miesiące od propozycji. Drugim plusem jest wykorzystanoe kolejnego pomysłu jaki zaoferowałem Alexowi i Hrs'owi oferując mój event Smile myślę, że będzie można na kolejnym ukryć nie tylko treść ale zadania całe aby nie wiedział nikt ile ich jest dopóki go nie skończy Smile ogólnie dało się zarobić, fajny drop

Odpisz
Niema to jak niedlugo przed końcem eventu zmienić zadanie z łapanie abmipom ham!!

Odpisz
Event był fajny i nietrudny, zadania rankingowe super pomysł tylko klikając w trzeciej lokacji nie trafił mi się żaden shiny bug dlatego też nie udało mi się zrobić eventu przez jedno zadanie. Fajnie by było gdyby dalej występowały takie zadanka lecz żeby się nie powtarzała treść i co trzeba zrobić, niech będą zróżnicowane.
Handlarz był okej i swarmballe można było pozyskać do łapania pokemonów. Dobrym pomysłem jest urozmaicenie go. Fajny drop i zarobek.

Odpisz
Oceniam event na - słaby.....

Po pierwsze - po co robic po kolei zadania? Po co to jest, skoro jak i w 1 tez jest fabula, tylko ze z all zadaniami?
Po drugie - zadania za punkty rankingowe. Moze bym sie tego nie czepil gdyby nie fakt, ze zadania byly jak na probie, a 300pkt bylo zalosnym wynagrodzeniem. Podczas wedrowki znalazl bym 2x wiecej symboli i dostal sie do rankingu, niz robic te beznadziejne zadania. Natomiast z drugim, bylo ok, duzo sh dropilo.
Po trzecie - wymiany za przedmioty. Moze bym sie tego az tak bardzo nie czepial, gdyby nie sam fakt, ze wiekszosc to swarmballe, repeatballe.

Fabuła eventu - bardzo fajna, ciekawe bylo tez dodanie celebi do eventowej. Bardzo mi sie to podobalo Smile
Zadania - w obozie 1,2 to jest parodia w 3 trzyma poziom, chociaz dobrze, ze myslicie jeszcze o mlodszych graczach bo zadania na ich lvl jak te - nie powinny byc zle

Zadanie z magicznym kręgiem było fajne. Zbędne i zabierające czas ale jednak fajna łamigłówka Smile

Ogolna ocena - 6/10

Odpisz
Event oceniam dużo lepiej niż ostatni Big Grin Było więcej zad na sumienne klikanie niż na szczęście. Jedynym minusem jest właśnie zad z magicznym kręgiem... Na co ono komu było? ;-;

Edit: http://prntscr.com/nkqy74 może na przyszłość zróbcie tu okienkio by wpisywać ilość? 30 klikanie tego samego guzika boli Big Grin

Odpisz
Minusy:

1. Za dużo nudnego i mozolnego łapania rzadkich poków. Tak naprawde trudność na każdym z etapów wynikała z tego, że było jedno zadanie z mozolnym łapaniem, które zajmowało cały czas. Na 1 etapie było to łapanie 30 crabów, na 2 etapie łapanie dwudziestu dziesięciu ambipomów. na 3 etapie próba wytrwałosci. Tak naprawde kazdy z tych etapów mógł miec tylko po jednym zadaniu i trwałoby to tyle samo, bo reszta zadań była robiona przy okazji (chyba ze ktoś miał pecha z kamieniem słonca)

2. Wspomniane już łapanie dwudziestu dziesięciu ambipomów. Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Ja złapałem 20 i głownie na nich stałem bo reszta łapała się dobrze Smile

3. Zadanie Magiczny Krąg. Na początku jedyną podpowiedzią dostępną dla graczy było: "...część pokemonów coś łączy...". Abstrachując od tego, ze tam wszystkie poki coś łączyło, zaczynając od wagi przechodząc po typach koncząc na przyrostach w hp, to czy naprawde jedna podpowiedz dla tak otwartego zadania to dla was wystarczająco? Nie mówiąc o tym, że na początku możnabyło wpisać jedną odpowiedz na godzine Smile Do tego to zadanie stopowało przed pójsciem dalej. Gdyby było poboczne miałbym to gdzies Smile

4. Brak różnorodnosci typów pokemonów w lokacjach. Zauważyłem to tylko dlatego, ze dotknęło to bezpośrednio mnie. Ani jednego ducha w lokacjach. Jeden pokemon typu dark (pangoro XD pozdro). Jeden pokemon elektryczny. Beth, wez pod uwage ze ludzie robią próby i powrzucaj chociaz po jednym poku z róznych typow w lokacje. (jednym przyjaznym do łapania poku...)

5. Mikstura Mega Ewolucji w skrzynkach... Trzeci raz z rzędu Smile A zadania z nią brak. Wiesz ze ludzie z niej nie korzystają? Czy może nie wiesz? Niszczysz item, który móglby być w fajnej cenie.

6. Strasznie mało zadań z potrzebnymi itemami do użycia. Itemów w grze są dziesiątki. Ile było potrzebnych? Protektor/korona, pecha berry, kryształ trawiasty/robaczy, kamien roslinny, kamien ognia, ognisty owoc, kamien słonca, 3 TMy. Z tego pecha i kamyk słonca trzeba było samemu wydropić. Wychodzi że trzeba było uzyc 5 itemów z plecaka i 3 TMy w przypadku gdy samemu sie nic nie dropnęło Big Grin No śmieszne Tongue

7. Lokacje numer 2 i 3 to był niemiły zart z waszej strony. Jeszcze kazaliście tam najwiecej klikać. Krew zalewała jak trzeba było te comfeye w trzeciej lokacji dropić Smile Zdecydowanie ten event nie był przyjemnością z gry.

8. Super, że daliście UB za 1. miejsce. Szkoda tylko, ze nie przeczytaliscie ze zrozumieniem, gdy gracze pisali co trzeba zmienić, jesli chcecie dać nagrode wartą klikania. O tym najpewniej założę osobny wątek bo to jest żart co sie na tym evencie wydarzyło. Nie planowałem wygrać UB ale myslałem, że wygra najlepszy klikacz a nie...

9. Eventowy pok, który jest jakąś dziwną anomalią. Trawiasty pok, który jest ognisty. Czuje sie jak Evil czepiając sie takich mało istotnych rzeczy, ale to aż w serce boli.

10. Zadania z nauką ataków. Minus stricte ode mnie. Nienawidze takich zadan. Zwykła strata czasu a nie jest to nic ciekawego.

11. Krople i okruchy pioruna w sklepiku taniej niż nakrętki. Beth, zyjemy w 2k19 a nie 2k17.

Plusy:

1. Bardzo przyjemna lokacja nr 1. Klikało się w niej znakomicie, przelicznik był zaskakująco wysoki, a itemy na pokach też nie były złe.

2. Dodanie handlarza w lokacji na początku eventu. Zaznaczam, że nie jest to plus na konto eventu, a jedynie plus dla was, za spróbowanie zamydlenia oczu graczom czymś przyjemnym dając im tak słaby event. Mam nadzieje, ze ten handlarz zostanie na stałe  i będą tam dostepne wymiany wszystkich itemów w grze na itemy przydatne

3. Fajne zadania ukryte.

4. Kropla w drugiej lokacji. Super, ze była akurat tam bo w tej lokacji klikało się najmniej Smile

5. Zadania rankingowe. dobry pomysł.

Ogólna ocena:
Event oceniam bardzo słabo. Wygląda tak jakbyście stworzyli go w 2 dni. Tu łapanie, tu łapanie i elo. Wykorzystanie 2-3 ciekawych pomysłów i nic poza tym. Ocena 3/10. Żeby nie to, ze kiedyś uraczyłeś nas Safari to byłoby niżej, ale po prostu wiem, ze dało sie gorzej.

Odpisz
Event mi się podobał jeśli chodzi o zadania, fajnie że daliście pkt w rankingu za ich wykonanie (moim zdaniem trochę słabe proporcje co do przedmiotów ale to takie czepianie się).
Handlarz w lokacji eventowej mi się podobał trochę mniej, mogłoby być więcej przedmiotów do uzyskania prócz swarmballi i jakieś ograniczenie na oddane przedmioty przy pojedynczym spotkaniu (żeby ludzie nie oddawali po ekhm 300 protektorów).
Poza tym sklepik to tragedia, zupełnie się tego nie spodziewałem po naprawdę udanym evencie xd

Odpisz
Nie no Bugs, myślisz że eventy będą wygrywać najlepsi gracze w grze? Każdy miał taką samą szansę, nawet osoba mało klikająca

Odpisz
1. Pkt rankingowe to fajna nowość, dobrze ze nie wchodzily w sklad sklepiku.
2. Handlarz, strzal w 10. Szkoda ze mozna bylo wymienic raptem aby 3 itemy chyba. Mam nadzieje ze bedzie on wprowadzony rozniez w kolejnych eveentach jak i na codzien po za nimi ;p
3. KATEGORYCZNIE NAGRODA NIE MOZE BYC LEGENDA, ULTRABESTIA !!!!! PATRZ CO SIE TERAZ STALO, A BYLO MOWIONE. I ta bardzo konstrowersyjna sytuacja w ostatnich 2 minutach, nalegam o natychmiastowe pokazanie wszystkim graczom na czym gracz z 2 miejsca zdobyl poadl 700 pkt w 2 minuty, bez zadnych pierdol ma byc to ujawnione, bo rpzekret poszedl niesamowity.

Event okreslam na taki 5/10 (a niech cie beth, 40k za kamieniem Big Grin)

Odpisz
Eee XD co by Tu napisac by nie osmieszyć sie bardziej niz Admistracja brakiem rekacji hmm

Event Wygladał o wiele lepiej lecz jak juz robicie Poka Ktory jest Rosliną było dac mu typ Roslinnny
Punkty Eventowe a Klikanie xD czy to Jakies Mistrzostwa kto przewaali wiecej PLN XD Smiech na sali ostry
Jak ADM chce by gracze kupowali Legendy UltraBestie to niech zrobią Po prostu Licytacje na Alllegro
Krąg Magiczny to był jakis Zart
Sklepik w Lokacji spoko lecz dopracował bym jeszcze ceny bo czasem wychodził zbyt duzy przelicznik bezwartrosciowych itemków za 65-68 Balli gdzie item warty max 130k Smile

Ogolnie Powiem Tyle jak Eventy maja Wygladać Jak Mistrzostwa kto szybciej przewali PLN to nie widze sensu dawac wgl nagród tylko po prostu 100k Ph i niech traca ludzie moze odzyskaja chociaz 20% tego co poszło w Event

A takze jak juz gracze robią takie jazdy i osiągają Niebotyczne liczny trzeba dać limit w sklepie Eventowym na nagrody 1 2 2.1k 1 szt i narazie Smile Ave Evil

Odpisz
1. Według mnie Ultrabestia dla top 1 to odpowiednia nagroda, tylko jak w swoim temacie wspominałem o tym żeby się pojawiły gracze zareagowali że będzie przeklikiwanie, wystarczyło pomysleć co zrobić żeby tego nie było, jak zmienić zbieranie pkt i tyle.
2. Jak ktoś ostatnio szukał kamyka około 50k razy w lokacji to nie wiem tak miało być i super? Naprawde potrafisz tylko powtarzać schematy... tak jak ci pisałem na priv wystarczy dać ograniczenie typu znajdź kamyk LUB wędruj do lokacji np.15k razy - naprawde trudno ci coś takiego wymyślić? po co my piszemy te opinie jeśli ty nic z tego nie potrafisz wywnioskować.
3. handlarz jest spoko
chciałbym wymieniać itemy na balle ale nie tylko swarm, repów jest teraz mało i timer więc to bym chciał

Większość rzeczy które mi się nie podobały napisał Bugs dlatego nie będe powtarzał także to tyle ode mnie.

Ostateczna ocena 2/10

Odpisz
Jeszcze zapomnialem wspomniec o trawiastym growlithe - typ fire usmialem sie

Odpisz
Event oceniam pozytywnie.

1. Jak dla mnie to te punkty są bez znaczenia. Trochę zaciemniają podgląd w walce o główną nagrodę.

2. Handlarz jak najbardziej na plus. Dodałbym możliwość wymiany przedmiotów na repeatballe oraz timerballe.

3. Ogólnie:
Zadań nie będę się czepiał, bo tak na prawdę każde polega na tym samym, czyli na klikaniu. Event nie był trudny, jeśli nie miało się pecha do kamienia.
Dobrze by było jakby było napisane, ile jest zadań ukrytych.

Co do plusów:
Bardzo dobra pierwsza lokacja. Zdecydowanie największy plus tego eventu. Na prawdę można było sporo zarobić, a to podczas eventu jest dla mnie najważniejsze. Nie dropiły przedmioty te bardziej wartościowe dzięki czemu nie ma ich teraz w nadmiarze, jednak pieniądze z hodowli wszystko ładnie rekompensowały. Kto sporo klikał i tak swoje zarobił.

Handlarz

Minusy:
Zadanie magiczny krąg - wg mnie jego treść była źle sformułowana i nijak nie naprowadzała na odpowiedź, co w połączeniu z godziną czekania na podanie odpowiedzi bardzo irytowało.

Brak chociażby jednego poka dragon. Jak Radziu22 wspomniał, przydałoby się chociaż po jednym poku z każdego typu dla ludzi którzy robią próby. Na pewno by się jakiś znalazł, który wpasowałby się w klimat eventu Big Grin

Zadanie z szukaniem kamienia - tu mam trochę mieszane uczucia. Można je zrobić bardzo szybko, ale też można szukać go 35k wypraw.

Moja ocena za event 7/10

Odpisz
@Janek to było bliżej początku a nie końca

@Mister Jednym się podoba robienie zadań po kolei innym nie. Teraz było to pomieszane a nie tak jak na "wyspie koszmarów" gdzie było wszystko po kolei.

@Radziu:

Minusy
1. Raz słyszę że fajnie że jest dużo łapania teraz źle. Ogólnie gra polega na klikaniu i łapaniu pokemonów więc takie zadania zawsze będą.

2. Tutaj nastąpił błąd zamiast tego pokemona miał być inny częściej występujący. Dlatego była podjęta decyzja o zmniejszeniu ilości.

3. Cóż nie pomyślałem że będziecie szukać takich rzeczy jak przyrosty itp. Będę pamiętał żeby były lepsze nakierowania.

4. Śmiech na sali. Eventy nie są i nie będą dostosowywane pod próby. Nie było i nie będzie tak że będziemy lądować do lokacji wszystkie typy pokemonów na siłę. 
Lokacja nr 1 - występujące typu: Kamienne, Ziemne, Robaki, Stalowe, Psychiczne, Latające, Wodne, Roślinne, Normalne, Walczące
Lokacja nr 2 - Roślinne, Robaki, Ogniste, Wodne, Normalne, Dark, Psychiczne, Walczące
Lokacja nr 3 - Roślinne, Robaki, Normalne, Elektryczne, Fairy

14 typów z czego połowo było w sporej ilości.

Nie twierdze że każdego typu wszystkiego było dużo i owszem pewnych brakowało, ale twierdzenie że brakowało różnorodności jest śmieszne. 

Na innym evencie nie kojarzę aby ci to przeszkadzało Tongue

5. Przemyśle to.

6. No cóż, moim zdaniem event nie jest po to aby robić skup przedmiotów w zadaniach i dlatego został stworzony Handlarz nad którym można jeszcze popracować.

7. Innym razem powiesz ze event jest za łatwy, teraz marudzisz że trzeba było się pomęczyć. Mam wrażenie że krytykujesz dla samego krytykowania

8. To pominę.

9. Przeczytaj opis poka może nabierze to dla Ciebie sensu.

10. Nie musisz lubić wszystkich zadań.

11. No cóż dwóch poprzednich tez były za tyle. Pomyślimy nad tym przy kolejnym.

Plusy

Fajnie ze coś Ci się podobało Tongue

Tak jak napisałem w pierwszym poście. Chce wiedzieć co byłoby dla was atrakcyjne w handlarzu. Nie widze sensu aby były wszystkie przedmioty bo ciężęj będzie trafić na ten konkretny. Chyba ze rozdzieli się na Handlarza na codzień i Handlarza eventowego który będzie miał przedmioty z lokacji eventowych.

@oimoe myślę że zastanowimy się nad kwestią ile można na raz wymienić

@bob Ja handlarza chciałbym co event, Alex wspomniał że może będzie na stałe. Myślę że co event to będzie minimum. Były 4 przedmioty do wymiany na swarmballe

Mówisz że powinna być maksymalnie ultrabestia czy powrót do tego co było czyli w sumie nic ciekawego bo coraz trudniej było dać coś co było warte walki ?

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 2 gości