• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinia na temat balansu lokacji na testowym
Question 
Cześć, zakładam ten temat żeby poznać opinię wszystkich osób, które brały udział w testach balansu lokacji. Niby wszystko jest przetestowane i wielu z Was wysłało mi swoje opinie, ale mimo to chciałbym przed wgraniem tego na grę zrobić tutaj jeszcze podsumowanie tych testów.

Jak oceniacie balans lokacji i nowe ceny pokemonów?
Jak wam się grało po balansie?
Jak wychodził wam dochód z lokacji? Lepiej, gorzej, za duży czy za mały?
Czy to co uzyskaliśmy na serwerze testowym jest lepsze od tego co teraz mamy w grze?

Chodzi mi tutaj o samą aktualizację cen pokemonów i balansu lokacji, która ma na celu wyrównanie ze sobą regionów i uatrakcyjnienie większości lokacji. Ten temat nie dotyczy nowego wzoru treningu.

Odpisz
A więc tak - dochod to nie cena pokemonow, tylko drop co mnie rozczarowalo...
Rozczarowalo mnie niestety to, ze hodowal jest taka sama nawet słabsza, co jest slabe, bo im wyzej jestesmy tym swiadczy - ze mamy lepsze pokemony, i mozemy zarabiac lepiej na tych wyspach, a nie sam drop itemow, bo nawet najlepsze (kryjowka mt - ognisty owoc) dropia na 1 wyspach....

Odpisz
To hodowla jest w końcu lepsza czy taka sama? Szczerze nic nie zrozumiałem z twojego posta xd

I fajnie jakby ktoś napisał jakieś konkrety ile mu wpadało kasy średnio za oaka czy coś w tym stylu i jak to wypada na tle tego, co jest teraz, a nie takie ogólniki lepiej/gorzej. Bo chyba takie dane zbieraliście, bo inaczej to ciężko byłoby ocenić czy jest lepiej czy gorzej?

Odpisz
odczucie przy klikaniu jest pozytywne. poki wyskakuja czesciej i latwiej sie je lapie. nizsza cena w hodowli rownowazy zarobek i wychodzi raczej na to samo.
gdyby ktos chcial sobie posprawdzac i porownac, to kilka przykladow lokacji. podana kwota to kasa za hodowle, przy pokach lapanych na netball/lvlball(starterball)

hodowla z 3 paskow w danej lokacji (średni lvl 44) - serwer testowy:
camerupta 1,2
foothill 1,2
dom letniskowy 1,15
wioska wubbufetow 1,05kky
gora snieznego szczytu 1,15
kalos power plant 0,95
anistar 1,2
swieta ziemia smokow 0,7
neon town 1,2
terracotta 1
swiat pokemon 1,2

Odpisz
Na plus tego nowego balansu na pewno to że zwiększono szanse na złapanie pokemonów na ostatnim stadium ewolucji i tych co nie mają ewolucji a których procenty na złapanie lvlballem były bardzo niskie. Takim np. regionem z niskimi procentami na serwerze głównym jest Johto gdzie procenty na niektóre pokemony są takie niskie że szok. Procenty nie poszły w górę nie wiadomo jak ale na pewno będzie to odczuwalne przy klikaniu.

Na minus balansu wg mnie to że admini licząc w symulatorze dochód z poszczególnych lokacji (aby zbalansować lokacje do siebie) również wliczają w to przedmioty do wydropienia w danej lokacji czy te na pokemonach. Jeśli kiedyś ceny tych przedmiotów pójdą mocno w dół na targu to i niektóre lokacje zanotują wysoki spadek, mam głównie na myśli niektóre przedmioty na pokemonach które na głównym serwerze mają chorą cenę na targu. A niektóre lokacje na nowym balansie mają bardzo słaby przelicznik jeśli chodzi o same złapane pokemony i itemy ratują te lokacje że są opłacalne do klikania.

A ogólnie zmiana chyba pozytywna. W dużej ilości lokacji zmniejszyła się kwota ph/oaków aby złapać pełną rezerwę a co za tym idzie można dłużej poklikać za swoje fundusze, ale tak jak napisał tigero cena w hodowli równoważy zarobek i wychodzi mniej więcej na to samo jeśli chodzi o zarobek. Wszystkich lokacji nie zbadałem ale są lokację gdzie jest bardzo dobry przelicznik jeśli chodzi o samą hodowlę bez wliczania itemów jak i są lokacje gdzie ten przelicznik jest niższy aczkolwiek dzięki przedmiotom w tych lokacjach zarobek pójdzie w górę. Więc ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie tak jak i obecnie na serwerze głównym.

Odpisz
Czyli ogólnie wychodzi na to, że aktualizacja jest na plus. W takim razie chciałbym wgrać to w poniedziałek w przyszłym tygodniu.

Odpisz
A sprawdzał ktoś jaki wpływ będą miały zmiany w lokacjach na zadania codzienne? Ktoś z bardziej ogarniętych testerów od Mistera sie wypowie?

Odpisz
(08.05.2019, 21:01)Alex napisał(a): Czyli ogólnie wychodzi na to, że aktualizacja jest na plus. W takim razie chciałbym wgrać to w poniedziałek w przyszłym tygodniu.

Wchodzi tylko balans lokacji, czy to z treningiem też?
Chciałbym wiedzieć za co modły składać, by się nie popsuło. I dla świętego spokoju screeny porobie dzień przed...

Odpisz
A ja jeszcze mam jedno pytanie. Skoro poki częściej się pokazują w lokacjach zamiast pustych wypraw, to jak duży ma to wpływ na drop itemów, bo pewnie jakiś ma? Czy po tej aktualizacji ciężej będzie wydropić np. ognisty owoc itp?

Odpisz
Bardziej zadawał bym pytanie jak odniesie się zmiana lokacji do Eventów bo w Eventach czesto ludzie maja straszny problem z wydropieniem itemków co było wspominiane pare razy juz ale xD

Wydarzenia w dziczy jak MoveTutor itd itd
To bardziej stosowne pytania Smile

Odpisz
(10.05.2019, 08:24)Evilmage napisał(a): Bardziej zadawał bym pytanie jak odniesie się zmiana lokacji do Eventów bo w Eventach czesto ludzie maja straszny problem z wydropieniem itemków co było wspominiane pare razy juz ale xD

Wydarzenia w dziczy jak MoveTutor itd itd
To bardziej stosowne pytania Smile

Ta zmiana prawdopodobnie wcale nie będzie miała wpływu na eventy, a przynajmniej na te które będą miały lokacje eventową. Dlaczego tak twierdze? ano dlatego że taka lokacja ma przypisaną własną częstotliwość występowania poków, ilość pustych wypraw itd itd.

Ale to są tylko moje przypuszczenia na podstawie ostatniego eventu i zwykłych lokacji, bo w końcu jestem tylko zwykłym graczem Big Grin

Odpisz
@Raz00rex, wchodzi sam balans póki co.

@Saga, w jednych lokacjach drop przedmiotów się zwiększy, a w innych zmniejszy. Aktualizacja nie będzie miała drastycznego wpływu na częstotliwość występowania rzadkich przedmiotów.

@Evilmage, balans nie ma wpływu na eventy. Każda lokacja eventowa jest indywidualnie dostosowywana. Jeśli nie ma lokacji eventowej to zadania są konstruowane pod istniejące lokacje.

Na jajka i move tutory też nie będzie miała to dużego wpływu. I tak w jednych lokacjach można to spotkać częściej, a w innych rzadziej. Teraz po prostu te miejsca gdzie występowały częściej mogą być gdzie indziej Tongue

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości