• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podobają Ci się wgrane zmiany?
Tak
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 2.6 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinie na temat aktualizacji z balansem lokacji i Pokemonów
Juz widze ten ból graczy gdy w zadaniu codziennym dostaną znajdz 12 zubatow a w lokacji bedzie 40 pokow XD Evil juz płacze jak musi częstych omanytów szukac to co bedzie wtedy Big Grin

Beth, banuj prosze za głupote. Gościu mówi że targ wygląda koszmarnie a po jego ofertach widać że po pierwsze to sie na nim nie zna a po drugie, że sam wystawia w jakiś pushowych ofertach. Eventy hejtuje dla samej zasady a czatu to sie przyczepił mimo że sam jest na nim gwiazdą xD Beth, jak potrzebujesz podpisy graczy pod petycją na zbanowanie go na forum to je załatwie, tylko powiedz Smile

Odpisz
Radziu sam się podpiszę :d po drugie sorry bardzo ale narzekają teraz mister i evil, którzy byli testerami to co robili skoro mieli wszystko sprawdzać? Narzekają na błędy a funkcją testera jest sprawdzenie wszystkiego aby weszło bez błędów. Na przykładzie aloli, gdzie dzięki testerm, którzy tak jak ci obecni byli niekompetentni bo nie wypełnili tego co mieli zrobić.
Wniosek nasuwa się jeden, że osoby dzięki którym wchodzą takie błędy nie powinny być testerami bo to żałosne się robi

Odpisz
Ja bym chciał się zapytać czy zwiększenie szans na spotkanie pokemonów ma jakiś wpływ na spotykanie tych rzadszych pokemonów? Tak na logikę to biorąc to chyba tak powinno być?

Tak mnie to dzisiaj zaczęło zastanawiać, bo miałem w zadaniu codziennym zawalczyć 13 razy z pokiem Mawile, którego szansa na spotkanie to 48,6%. Ale co z tego, skoro pozostałe pokemony w lokacji mają szanse na spotkane dużo wyższe, jeden nawet 99.7%. Jak szybko mi to poszło? A no musiałem wyklikać 850 ph. Coś jest chyba nie tak, skoro pokemon ma takie duże szanse na spotkanie, a tak ciężko go spotkać.

Szansa na spotkanie tych najbardziej rzadkich pokemonów nie została w ogóle zwiększona, więc się zastanawiam czy spotkanie aerodcyla czy innego rzadkiego poka w lokacji nie będzie graniczyło z cudem.

Odpisz
No i powinno graniczyc z cudem, a mawile ma za duzy % na spotkanie.

Odpisz
@Saga Prawdopodobienstwo spotkania pokow w lokacji jest wyliczne tak ze jesli 1 poka ma duży procent a inny ma mniejszy to trafisz czesciej tego co ma wiekszy niz tego co ma mniejszy
Lokacja 20 Poków 5 poków ma 90-80% 5 poków ma 50-60 10 poków ma od 20-1%
Wiec na 100 wypraw znajdziesz wiecej poków ktore maja 90-80 i 50-60 nioz te co co maja 20-1%
Sprawdz sobie czasem jak działa to ze masz jak masz przełądowana lokacje i szukasz danego shiny ze jest bardzo trudno go spotkąć Smile
Saga dzieki ze wspomnialeś o % sprawdzalismy pare rzeczy jak wystepuja by zerknac jak to wyglada od strony pokedexu i natrafilismy na pare poków ktore posiadają item na sobie i maja od 80-90% szans na spotkanie czy tak ma wygladać balans ? Pomijając to ze znalazłem poka ktory ma wiekszy % przy last ewo a mniejszy przy Mid xD

Odpisz
Procent szans w pokedexie jest wyliczany na podstawie średniej szans na spotkanie danego gatunku we wszystkich lokacjach. Większy procent na spotkanie wyższego stopnia ewolucji nie jest niczym nadzwyczajnym. Same szanse na spotkanie konkretnych gatunków zostały podczas balansu jedynie przeskalowane, a nie ustawiane na nowo.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości