• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy wzór treningowy, zwroty
Cześć,

postaram się przedstawić wszystkie informacje dotyczące nowych wzorów treningowych.

Informacje ogólne
Nowy zwór treningowy jest wzorem kwadratowym, a nie tak jak do tej pory liniowym. Oznacza to, że im więcej pokemon ma wytrenowanej danej statystyki, tym koszt jej treningu będzie wzrastał. O wiele łatwiej będzie wytrenować pokemona do turniejów 15-30, ponieważ ceny najbardziej spadły na pierwszych etapach treningu.

Koszt treningu celności nie ulega zmianie - koszty treningu tej statystyki zostaną takie same.

Ostatnie poprawki na serwerze testowym
W ostatnich dniach wprowadziliśmy głównie poprawki odnoszące się do statystyki prędkości. Testy wcześniej wykazały, że różnica pomiędzy kosztami treningu prędkości, a życia była ogromna. Wzór prędkości został zmieniony i dostosowany do wzoru na koszty treningu życia. Jednak wciąż trening prędkości pozostanie droższy niż trening życia.

Zmiany zostały też wprowadzone do innych statystyk także dalsze testy cały czas mogą się przydać. Wzór może być dostosowywany do potrzeb cały czas. Jednakże wygląda już on na tyle dobrze, iż zapewne żadne zmiany nie będą potrzebne. 

Najdroższe i najbardziej wytrenowane pokemony w grze
Z przeprowadzonych testów po zmianach we wzorach wynika, że żaden z pokemonów nie przekroczy granicy gdzie koszt nowego treningu będzie wyższy od kosztu starego treningu! 
A więc żaden gracz nie będzie musiał dopłacać do pokemonów, ani nie będą wprowadzane żadne zmiany statystyk dla pokemonów. 

Ograniczona liczba pokemonów do zwrotu
Ograniczona liczba pokemonów do zwrotu miała zabezpieczyć w znaczącym stopniu rynek przed upadkiem. Nagły, ogromny przypływ gotówki dla graczy którzy mogą zadysponować nią na targu mógłby go w kolosalny sposób zmienić. 

Znaleźliśmy na to znacznie lepszy sposób. Biorąc pod uwagę, że jednym z głównych powodów zmian we wzorze treningowym, jest ułatwienie trenowania pokemonów do turniejów oraz "zablokowanie - utrudnienie" możliwości ładowania wszystkich pieniędzy w jednego pokemona postanowiliśmy, że pieniądze otrzymane ze zwrotu przechowywane będą w specjalnym Treningowym depozycie. Z Treningowego depozytu pieniądze mogą zostać wykorzystane jedynie w Sali Treningowej.

AD. 2 - wyjaśnienie na końcu posta

Zwroty pokemonów wytrenowanych przez innego gracza
W sytuacji, gdy pokemona posiadamy od czasów przed rozpoczęcia wątku, a wytrenowany został przez innego gracza - będzie możliwy jego zwrot.

Wartość pokemonów, które nie kwalifikują się do zwrotów
Wartość pokemonów które nie kwalifikują się do zwrotów nie ulegnie zmianie. Pokemon będzie miał dokładnie taką wartość jak przed wgraniem nowego wzoru treningowego.

Wyliczanie kosztów do zwrotu
W obu przypadkach wyliczania wzoru zakładamy wszystkie możliwe dostępne zniżki!

Wartość do zwrotu = stary_koszt_treningu - nowy_koszt_treningu

Stary_koszt_treningu - symulacja wyliczająca koszt treningu do obecnych statystyk korzystająca ze starego wzoru
Nowy_koszt_treningu - symulacja wyliczająca koszt treningu do obecnych statystyk korzystająca z nowego wzoru

Kwalifikacja pokemonów do zwrotu?
1. Pokemon kupiony po rozpoczęciu wątku (po dacie 16.02.2019 godzina 17:00) o zmianie wzoru nie będzie miał możliwości zwrotu. Jeżeli pokemon został kupiony za niską cenę, a gracz włożył w niego dużo pieniędzy to będzie przysługiwał mu zwrot.
2. Pokemony, których jesteś pierwszym właścicielem i zostały one złapane po rozpoczęciu wątku o zmianie wzoru będą miały możliwość zwrotu.
3. Pokemon wytrenowany przez innego gracza, a kupiony przez Ciebie przed rozpoczęciem wątku będzie miał możliwość zwrotu.

Ad. 1 - współczynniki "niską cenę" oraz "dużo pieniędzy" zostaną ustalone w najbliższym czasie. Gracze, którzy są w właśnie takiej sytuacji proszę o zgłoszenie konkretnego pokemona do mnie na priv w grze. Właśnie na podstawie Waszych pokemonów będę analizował sytuacje i ustalał te wartości.

Ad. 2 -  mianowicie musimy wprowadzić ograniczenie dotyczące liczby pokemonów za jakie gracz może otrzymać zwrot. Wynika ono z tego, że gdy złapiemy pokemona w dziczy to jego statystyki są zawyżane o:

1. Losową wartosć podczas spotykania pokemona do każdej statystyki
2. 50HP jeżeli posiada gracz odznakę Trzęsienia
3. +10% losowej statystyki jeżeli gracz posiada odznakę Sadzonki

Wyliczając zwrot dla takiego pokemona nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy gracz posiadał owe odznaki oraz ile mu doszło gratistowych punktów w umiejętności. Przez to wartość wyliczenia jest zaburzona o kilkadziesiąt punktów statystyk, a więc gracz otrzymywałby nie mały zwrot (obecnie około 200kY) za pokemona z lokacji. Zaburzenie jest taką różnicą ze względu na charakterystykę funkcji kwadratowej.

Wejście w życie nowego wzoru
Przygotowuje obsługę zwrotów pokemonów. Gdy zostanie ona przygotowana rozpoczną się jej testy na serwerze testowym. Testy będą trwały 1-2 tygodnie. 
Reasumując, nowy wzór treningowy wraz ze zwrotami wejdzie za około 3 tygodnie.

Uwaga. Główny post będzie aktualizowany na bieżąco. Wprowadzane nowe zmiany w poście będą pisane kursywą. Każde pytanie, które uznam za sensowne, będzie dołączane z odpowiedzią do tego posta.

Mam nadzieję, że nie zapomniałem o żadnym aspekcie Wink 

Odpisz
A co z pokemonami kupionymi na targu po rozpoczęciu wątku na lvl 1-5, ale samodzielnie trenowanymi? Będzie przysługiwał na nie zwrot? To chyba dość istotne dla wielu graczy

Odpisz
To czemu nie dostanę zwrotów za poki kupione po rozpoczęciu wątku? To mnie eliminuje z turniejów gdzie przy remisie dalej przechodzi pokemon z niższą wartością, a nie widzi mi się ich posyłać do hodowli. Zresztą pieniądze i tak będą zablokowane

Odpisz
Panowie, zupdatowałem post

Odpisz
Ja mam taką sytuację, że wytrenowałem pokemona w 2017 i sprzedałem go znajomemu ze stowarzyszenia który potem wysyłał go kolejnym osobom u mnie w stow. Nie wpakowali w niego ani jednego Yena. Po Twoim temacie hRs uznałem, ze jesli ma za tego poka być zwrot to ja powinienem go dostać, a nie ktoś u kogo był na chwilę. (ten pok wędrował po moim stowarzyszeniu w celu pomocy świeżakom w rozwinięciu się i miało go wiele osob w teamie). Tak więc pokemon wrócił do mnie - każda transakcja była po tej samej cenie - równej hodowlanej. Czy dostane zwrot za tego poka?

Odpisz
(01.06.2019, 19:01)hRs napisał(a): Ograniczona liczba pokemonów do zwrotu
Ograniczona liczba pokemonów do zwrotu miała zabezpieczyć w znaczącym stopniu rynek przed upadkiem. Nagły, ogromny przypływ gotówki dla graczy którzy mogą zadysponować nią na targu mógłby go w kolosalny sposób zmienić. 

Znaleźliśmy na to znacznie lepszy sposób. Biorąc pod uwagę, że jednym z głównych powodów zmian we wzorze treningowym, jest ułatwienie trenowania pokemonów do turniejów oraz "zablokowanie - utrudnienie" możliwości ładowania wszystkich pieniędzy w jednego pokemona postanowiliśmy, że pieniądze otrzymane ze zwrotu przechowywane będą w specjalnym Treningowym depozycie. Z Treningowego depozytu pieniądze mogą zostać wykorzystane jedynie w Sali Treningowej.

A jeśli ktoś ma mało trenowanych pokemonów (przykładowo trzy) to czy jest jakaś szansa by jego yeny trafiły do zwykłego depozytu? Pytam bo nie ukrywam że yeny ze zwrotu miałem zamiar przeznaczyć na zakup pokemona od innego gracza, a teraz to nie wypali Sad

Odpisz
@Shinx25 zostaje jedynie Hodowla w takiej sytacji szczerze mowiać został bym przy tym co już ustalone
@Radziu22 Co ty wymyslasz twoja historia ma taki sens jak dawanie 6latkowi Ak47 xD

Odpisz
Evil wez za przeproszeniem zamknij sie na stałe co? Na wszystko mam screeny i sprawa jest legit. To nie Ty mozesz tu o czyms decydowac więc zajmij sie swoim nosem Smile

Odpisz
No nie koniecznie, pierwotnie i tak chcieli zrobić bez tego treningowego depozytu, ale z ograniczeniem do 10 poków. Jeśli zrobią tak że będzie ten depozyt treningowy, ale będzie też możliwość by zwrot z przykładowo trzech poków poszed do zwykłego depozytu to nie wpłynie jakoś ogromnie na targ. Dlatego moim zdanie to raczej zależy od dobrej woli czerwonych, a założę sie że nie tylko ja byłbym zadowolony z takiego rozwiązania Big Grin

Odpisz
Jestem na nie, propozycja niedopracowana i źle opisana. Nie wytlumaczyles do końca jak to ma działać. Naprawdę radzę popracować nad pisaniem propozycji bo forum jest już zapchane, warto przemyśleć zanim się coś napisze.

Odpisz
oimoe, czego konkretniej nie rozumiesz? Chętnie doprecyzuje temat

Radziu, jak możesz to napisz mi na priv w grze o jakiego pokemona chodzi. Sprawdzę to jutro.

Nie ma szans aby część pieniędzy trafiała do depozytu. Powiedzmy że każdy gracz będzie mógł oddać pieniądze za pokemona do depozytu to i tak ogromna liczba yenów może zalać rynek.

Odpisz
Treningowy depozyt to jedyne, najrozsadniejsze wyjście w tej sytuacji.
Brawo Smile

Odpisz
Alex moje pytanie brzmi: masz minecraft na windows 10 pożyczyć?

A tak serio:

Ad. 1 - współczynniki "niską cenę" oraz "dużo pieniędzy" zostaną ustalone w najbliższym czasie. Gracze, którzy są w właśnie takiej sytuacji proszę o zgłoszenie konkretnego pokemona do mnie na priv w grze. Właśnie na podstawie Waszych pokemonów będę analizował sytuacje i ustalał te wartości.

Na tylu graczy a także tych co dojdzie znajdziecie wystarczająco czasu żeby każdego z osobna analizować pod względem danego pokemona tak żeby nie zniechęcić ich swoim długim czasem rozpatrzenia?

Uważam że powinna zostać po prostu dodana opcja resetu pokemona przypadającego raz na konto do kupienia w sklepie za 0 Y po czym znika na zawsze opcja zakupu drugi raz, użyjesz tego jak jagodę szczęścia karmiąc pokemona po czym się resetuje, wartość treningu wpada z automatu do depozytu a pokemon zostaje zresetowany do podstawowych statystyk jakie powinien mieć przypisane przed treningiem. Bez rozparzania itd. szkoda czasu, a jak już to ewentualnie wtedy niech w panelu admina u każdego z graczy pokaże się informacja na jakim pokemonie zużył przedmiot, itp. itd. i wtedy na spokojnie można wszystko sprawdzić czy nie doszło do nadużycia a dotyczące tego przedmiotu i użytkowania zostałby specjalny temat który przed zakupem przedmiotu gracz musiałby po kliknięciu w grze"kup" zaakceptować albo coś w tym rodzaju. Macie dużo propozycji, zamknęliście dział zeby już więcej nie pisać bo pracy w brud, obiecałeś(wiem nadużyłem słowa) że zajmiesz się forum a jedynie reputacje wyłączyłeś xD. Gracze są mega kreatywni i pomysłów powstaje kilka codziennie, zanim otworzysz ponownie ten dział z nowymi propozycjami, gracze wymyślą wiele innych pomysłów. Więc polecam nie komplikować sobie czasu drogi przyjacielu.

Odpisz
Może najpierw zapoznaj sie z tematem a potem zacznij sie na jego temat wypowiadać xD

Nie będzie żadnego resetu poków, takia opcja była już brana pod uwagę i została odrzucana

(17.02.2019, 23:33)hRs napisał(a): Swamplord, dziękuje za Twoją odpowiedź. Jest ona bardzo słuszna i prawidlowa. Reset pokemonów nie wchodzi w grę.

Anakin, zapewne takich przypadkach szlibyśmy na rękę graczom

Jedyna słuszna opcja to przyznać tym graczom możliwość zwrotów (żeby nie było nie nalerze do grona tych graczy Tongue), osobiście nie widze w tym żadnego problemu.

Odpisz
Kami,

"Na tylu graczy a także tych co dojdzie znajdziecie wystarczająco czasu żeby każdego z osobna analizować pod względem danego pokemona tak żeby nie zniechęcić ich swoim długim czasem rozpatrzenia?"

Chodzi mi o wykonanie ogólnej analizy i znalezienie takiego punktu w którym najwięcej osób będzie zadowolonych. Jednakże jeśli stwierdzę, że te kwoty są za wysokie i mogą źle wpłynąć na grę to ów punkt nie wejdzie.

+ Tak jak napisał Sphinx, resetu pokemonów nie będzie

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości